• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 تیر 1399 / 23:15   کد خبر : 5933   گروه : اقتصادی

کشف 358 کیلو گرم گوشت غیرقابل مصرف از یک رستوران در سنندج

مدیرکل دامپزشکی کردستان از کشف و ضبط 358 کیلوگرم گوشت منجمد غیرقابل مصرف از یک رستوران در سنندج خبر داد.

مدیرکل دامپزشکی کردستان از کشف و ضبط 358 کیلوگرم گوشت منجمد غیرقابل مصرف از یک رستوران در سنندج خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر،مجتبی ورمقانی اظهار داشت در ادامه اقدامات نظارتی اداره‌کل دامپزشکی استان کردستان، بازرسان بهداشت عمومی ستاد در بازدید از یک رستوران در سطح شهرستان سنندج موفق به کشف و ضبط 358 کیلوگرم گوشت گوسفندی منجمد وارداتی غیرقابل مصرف و فاسد شدند.

 

وی ادامه داد: پس از هماهنگی‌های لازم برای اخذ مجوز معدوم‌سازی محموله کشف‌شده از جانب مراجع قضایی، اقدام به امحاء بهداشتی آن خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: 6 ماه قبل نیز از همین رستوران مقادیری گوشت تاریخ مصرف گذشته و غیرقابل مصرف کشف و ضبط شده بود که منجر به جریمه چند میلیونی مسئول این واحد شد که در صورت تکرار با هماهنگی مقام قضایی رستوران متخلف را به مردم معرفی خواهیم کرد.

 

کشف 281 کیلوگرم انواع فرآورده‌های غیرقابل مصرف در دیواندره 

 

 

 

مدیرکل دامپزشکی کردستان همچنین گفت: سلامت شهروندان و تامین بهداشت فرآورده های خام دامی بعنوان مهم‌ترین اولویت کاری دامپزشکی محسوب می‌شود و در همین راستا ارزیابی ماهیانه عملکرد شبکه‌های دامپزشکی و نظارت بر وضعیت بهداشت عمومی شهرستان‌ها در دستور کار این اداره قرار دارد.

 

ورمقانی اذعان داشت: کارشناسان ستادی بهداشت عمومی این اداره‌کل از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شهرستان دیواندره، تعداد 50 مرکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده خام دام و طیور شامل مراکز تهیه غذای آماده، رستوران‌ها، قصابی‌ها، مرغ‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مورد بازدید کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: در جریان این بازرسی‌ها، مقدار 281 کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیرقابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط شد و 3 مورد نیز به مراجع قضایی معرفی شد.

 

ورمقانی از شهروندان درخواست کرد؛ در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در این زمینه از طریق سامانه پیغام‌گیر 1512 اداره‌کل دامپزشکی کردستان اطلاع‌رسانی نمایند تا در اولین فرصت، بررسی و اقدام شود.

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->