• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 14 تیر 1399 / 15:25   کد خبر : 5929   گروه : سیاسی

چهره ضداسلامی گروهک های کردی با تخریب اموات اصلاح نمی شود

گروهک های ضدانقلاب کردی هر بار پس از وفات یکی از بزرگان دینی منطقه سعی بر تخریب شخصیت این بزرگواران دارند اما پیشینه تاریک و ضداسلامی آنان که در اذهان کردستانی ها نهادینه شده است موضع گیری های رسانه ایشان را پوچ و پوشالی می کند.

گروهک های ضدانقلاب کردی هر بار پس از وفات یکی از بزرگان دینی منطقه سعی بر تخریب شخصیت این بزرگواران دارند اما پیشینه تاریک و ضداسلامی آنان که در اذهان کردستانی ها نهادینه شده است موضع گیری های رسانه ایشان را پوچ و پوشالی می کند.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا توفیق قربانی امام جمعه فقید کامیاران از روحانیون برجسته کردستان بودند که چندین دهه از عمر با برکت خویش را وقف روشنگری دینی و ترویج معروفات در منطقه کامیاران کردند.

ایشان از شاگردان مرحوم ملا محمد امین غفاری مدرس حوزه پایگلان که مدرسی توانا و از علمای تراز اول منطقه می باشند، بودند و در بین علمای دینی کردستان جایگاه ویژه ای داشتند.

ماموستا ملا توفیق چندین سال در پایگلان در محضر ایشان تلمذ نمودند و بسیار مورد توجه مرحوم ملا محمد امین غفاری بودند.

مردم شهرستان کامیاران از خطبه های منسجم این عالم وارسته در حوزه فقه شافعی بهره های بسیاری بردند و در ایام مختلف ایشان همواره پاسخگوی سوالات شرعی مردم بودند.

همزمان با ایام دهه کرامت و در سیزدهمین روز از تیرماه ۹۹ شاهد عروج ملکوتی این عالم وارسته بودیم و پس از انتشار خبر وفات ایشان موجی از سوگ و ماتم منطقه کامیاران و جامعه روحانیت استان را در برگرفت.

متاسفانه همزمان با انتشار خبر وفات این عالم وارسته شاهد لجن پراکنی های رسانه های وابسته به گروهک های کمونیستی و لائیک کردی علیه شخصیت ایشان بودیم.

این رسانه های وابسته به گروهک های ضدانقلاب کردی آنچنان آشفته و پریشان به انتشار مطالبی علیه ماموستا قربانی و ارزش های معنوی و دینی مردم کردستان پرداختند که انگار یادشان رفته است که همین مردم متدین و مسلمان کردستان چهل سال پیش برای دفاع از ارزش های دینی و مبانی قرآنی در میدان مبارزه با آن ها حاضر شدند.

به گفته شاهدان محلی در همین منطقه کامیاران گروهک های کومله و دموکرات شبانه به صورت مختلط دختر و پسر در مساجد بیتوته کرده و اعمال منافی عفت را در خانه خدا انجام می دادند و از هر نوع بی احترامی به باورهای دینی مردم کردستان دریغ نمی کردند.

این سوء سابقه گروهک های ضدانقلاب کومله و دموکرات علیه باورهای دینی مردم کردستان دیگر راهی را برای آنان باقی نمی گذارد که برای پاک کردن این پیشینه کثیف خود اقدام به تخریب شخصیت بزرگان دینی منطقه و آن هم پس از وفات این بزرگواران نمایند.

 

 

 

️از دشمن جز دشمنی انتظاری نمی رود

 

ماموستا عبدالسلام محمدی از روحانیون برجسته اهل سنت منطقه نیز در سخنانی در این خصوص اظهار کرد: گروهک های منحله و معاند که با شعار ها و وعده های کذب و دروغ علیه نظام مقدس انقلاب اسلامی و بزرگان دین مشغولند بدانند که هیچ جایگاهی در میان ملت شریف کردستان نداشته و ندارند.

 

وی با اشاره به آیات قرآن کریم افزود: خداوند متعال در آیات قرآن کریم می فرماید: 

(یَوْمَ یَقُولُ الْمُنَافِقُونَ وَالْمُنَافِقَاتُ لِلَّذِینَ آمَنُوا انظُرُونَا نَقْتَبِسْ مِن نُّورِکُمْ قِیلَ ارْجِعُوا وَرَاءَکُمْ فَالْتَمِسُوا نُورًا فَضُرِبَ بَیْنَهُم بِسُورٍ لَّهُ بَابٌ بَاطِنُهُ فِیهِ الرَّحْمَةُ وَظَاهِرُهُ مِن قِبَلِهِ الْعَذَابُ)

روزی مردان منافق و زنان منافق به مؤمنان می‌گویند: (با شتاب به سوی بهشت حرکت نکنید و) منتظرمان بمانید تا از نور شما فروغ و پرتوی (به ما بتابد و از آن) استفاده کنیم! بدیشان گفته می‌شود: به عقب برگردید (و مجدّداً به دنیا بروید) و نوری به دست بیاورید! در این حال ناگهان دیواری میان آنان کشیده می‌شود که دری دارد.

داخل آن (که به طرف مؤمنان است) رو به رحمت است (که بهشت و نعمت سرمدی است) و خارج آن (که به طرف منافقان است) رو به عذاب است (که دوزخ و نقمت ابدی است). 

ماموستا محمدی خاطرنشان کرد: مردم متدین کردستان و بخصوص اهالی محترم شهرستان کامیاران؛ پس از درج خبر درگذشت عالم وارسته و فقیه حضرت حاج ماموستا توفیق قربانی امام جمعه فقید شهرستان کانیاران از این واقعه ناراحت شدند و برای این عالم بزرگ دینی به سوگ نشستند.

 

وی افزود: متاسفانه در این بحبوبه سوگواری شاهد بودیم که کانال های تلگرامی منافق و روباه صفت ساکت نشدند و با توهین و هتک حرمت به این شخصیت بزرگوار علمی بار دیگر دهان ناپاک خود را ملوث و عمق کینه توزی و خباثت خود را به نمایش گذاشتند و با خباثت تمام که حتی حرمتی برای اموات و رفتگان قائل نیستند به این شخصیت والا توهین کردند و سبب ناراحتی و گلایه شهروندان کردستانی شدند.

 

ماموستا محمدی اظهار کرد: این گروهک های منحله و معاند که با شعار ها و وعده های کذب و دروغ و فرافکنی علیه نظام مقدس انقلاب اسلامی و بزرگان  دین مشغولند بدانند که هیچ جایگاهی در میان ملت شریف کردستان نداشته و ندارند و همچون اوایل انقلاب که مردم با بصیرت کردستان آن ها را از شهرها و روستاها انداختند بیرون و آن ها را به خارج از مرزهای کشورمان فراری دادن در این برهه زمانی نیز بسیار آگاهانه تر در مقابل آنان ایستاده اند.

 

وی افزود: از دشمن بجز دشمنی انتظاری نیست و  توهین این کانال های منافق صفت به حاج ماموستا، بنده را یاد کلام یکی از شهیدان انقلاب اسلامی انداخت که گفته بود هرگاه در میدان جنگ و نبرد و در دل شب تاریک راه و مسیر قرارگاه خودی و دشمن را گم کردید هر جا تیر و ترکش بود بدانید آنجا قرارگاه خودی است و مقابل آن دشمن است.

ماموستا محمدی خاطرنشان کرد: هرجا این منافقین به علماء و بزرگان توهین نمودند برای ما روشن شد که این بزرگواران چقدر تاثیر گذار و اهل جهاد بوده اند و بدون شک خدمات چندین دهه ای ماموستا قربانی امام جمعه فقید کامیاران ماندگار بوده و هیچگاه نقش این عالم وارسته در روشنگری و هدایت فکری و عقیدتی مردم منطقه از یادها نخواهد رفت.

 

انتهای پیام/

 

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->