• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 14 تیر 1399 / 11:23   کد خبر : 5928   گروه : اجتماعی

سو استفاده تاکسی داران از نظارت های ضعیف دوران کرونایی

رانندگان تاکسی در سنندج با وجود ابلاغیه ستاد کرونا مبنی بر سوارکردن دو سرنشین در صندلی عقب تاکسی ها متاسفانه از این مصوبه سرباز زده و زمینه ساز مشکلاتی برای شهروندان شده اند.

رانندگان تاکسی در سنندج با وجود ابلاغیه ستاد کرونا مبنی بر سوارکردن دو سرنشین در صندلی عقب تاکسی ها متاسفانه از این مصوبه سرباز زده و زمینه ساز مشکلاتی برای شهروندان شده اند.

به گزارش نوای آبیدر، رعایت فاصله گذاری اجتماعی از جمله مهمترین نکات در پیشگیری از بیماری ها به ویژه ویروس ناشناخته کروناست و در همین راستا سازمان بهداشت جهانی و وزارتخانه های بهداشت کشورهای مختلف بر این امر تاکید کرده اند.

از همان روزهای نخست شیوع ویروس کویید ۱۹ در کشورمان شاهد مصوباتی در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی بودیم که کاهش تعداد سرنشینان تاکسی های درون شهری از چهار نفر به سه نفر یکی از این مصوبات بود.

در استان کردستان و شهر سنندج به عنوان پرجمعیت ترین شهر استان نیز این مصوبه اجرایی شد اما تنها یک هفته دوام آورد.

عدم نظارت سازمان تاکسی رانی و ستاد کرونای استانی و شهرستانی بر اجرای این مصوبه موجب شد که رانندگان تاکسی با سخره گرفتن شهروندان برای لغو این مصوبه وارد عمل شده و متاسفانه هم اکنون هیچ راننده تاکسی در مرکز کردستان این مصوبه را اجرایی نمی کند.

عدم توجه رانندگان تاکسی به این مصوبه موجب نارضایتی شهروندان سنندجی شده و بارها در سطح معابر این شهر شاهد درگیری های لفظی بین رانندگان و سرنشینان هستیم.

در همین راستا خبرنگار کردتودی گفت و گوهایی را به صورت میدانی با همشهریان سنندجی حین این درگیری های لفظی با رانندگان تاکسی انجام داده است که در ادامه خواهد آمد.

مرضیه ناصری از شهروندان سنندجی با نارضایتی از عدم نظارت شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی استان در این خصوص اظهار کرد: انگار که حرف ها و مصوبات دولت در کردستان هیچ ارزشی ندارد و هیچ کس به آن توجه نمی کند.

وی افزود: با وجود افزایش ۵۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در سال جدید متاسفانه رانندگان تاکسی برای کسب منافع بیشتر با زیرپا گذاشتن توصیه های بهداشتی و به خطر انداختن جان شهروندان اقدام به سوار کردن سه نفر در صندلی های عقب تاکسی ها می کنند.

این شهروند سنندجی از مسئولان نظارتی خواست که برای احقاق حقوق مردم وارد عمل شده و از خواب غفلت بیدار شوند.

 

مرتضی کریمی دیگر شهروند سنندجی نیز در این خصوص نوک پیکان انتقادات خود را به سوی فرمانداری و شهرداری سنندج نشانه گرفته و اظهار کرد: متاسفانه هیچ قاطعیتی در وجود شهردار و فرماندار سنندج مشاهده نمی کنیم و همین ضعف های مدیریتی موجب شده است که سنندج به عنوان یک شهر قرمز در رأس شهرهای آلوده به ویروس کرونا باشد.

وی افزود: بدون شک این کم کاری و ضعف مدیریتی نابخشودنی است و این آقایان باید پاسخگو باشند.

رحیمی از رانندگان تاکسی درون شهری سنندج نیز در گفت و گو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: مدیران استان در ستاد کرونا بدون در نظر گرفتن معیشت رانندگان تاکسی اقدام به تصویب طرح های مختلف می کنند.

وی افزود: ما رانندگان تاکسی هم به خوبی می دانیم که کم کردن تعداد سرنشینان در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی مفید خواهد بود اما باید برای جبران خسارت مادی به رانندگان تاکسی نیز تمهیداتی اندیشیده شود.

انتهای پیام/

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->