• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 خرداد 1399 / 01:50   کد خبر : 5895   گروه : فرهنگ و هنر

گرفتاری فراگیرترین تشکل مطبوعاتی کردستان در گرداب ضعف های مدیریتی

امروز انتخابات همزمان خانه های مطبوعات استان های مختلف کشور به صورت آنلاین برگزار شد اما اعضای خانه مطبوعات استان کردستان به دلیل ضعف مدیریتی بر این تشکل نتوانستند در این عرصه مشارکت داشته باشند.

امروز انتخابات همزمان خانه های مطبوعات استان های مختلف کشور به صورت آنلاین برگزار شد اما اعضای خانه مطبوعات استان کردستان به دلیل ضعف مدیریتی بر این تشکل نتوانستند در این عرصه مشارکت داشته باشند.

به گزارش نوای آبیدر، انتخابات هیات مدیره دور ششم خانه مطبوعات استان کردستان خرداد ماه سال 96 برگزار شد و امور مرتبط با ثبت تغییرات هیات مدیره جدید نیز در 21مرداد همان سال انجام شد.

 

در آذرماه همان سال رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات و دبیر اجرایی این تشکل مطبوعاتی به گفته خودشان دلیل سنگ اندازی های معاون امور اقتصادی استاندار کردستان و مدیرکل وقت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به استعفا نمودند و با حاکم شدن نگاه های سلیقه ای و سیاسی بر این تشکل فراگیر مطبوعاتی شاهد بروز حواشی بسیاری از سال 96 تاکنون برای خانه مطبوعات کردستان بوده ایم.

 

چند ماه پس از این تغییر و تحولات تشکیلاتی شاهد ابلاغ نامه ای از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به استان ها در خصوص اصلاح اساسنامه خانه های مطبوعات استان ها و افزایش میزان دوره تصدی اعضای هیات مدیره از 2 سال به 3 سال بودیم که می بایست اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات این تغییرات را پس از تصویب مجمع عمومی برای اداره ثبت شرکت ها ارسال نموده و این تغییرات را ثبت می کردند که متاسفانه با غفلت چند ساله خود این تشکل را به بیراهه کشانده اند.

 

این غفلت هیات رئیسه خانه مطبوعات کردستان موجب شده است که سرنوشت این تشکل مطبوعاتی در استان مرزی کردستان در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

 

امروز بنا بر اطلاع رسانی گسترده معاونت مطبوعاتی همزمان در استان های مختلف کشور شاهد انتخابات فراگیر خانه های مطبوعات بودیم اما انتخابات خانه مطبوعات کردستان به دلیل این غفلت هیات رئیسه برگزار نشد و هم اکنون هم از لحاظ اداره ثبت و اسناد و هم از لحاظ مراجع قانونی این هیات مدیره از وجاهت قانونی خارج شده اند و تا زمانی که ثبت تغییرات اساسنامه و هیات مدیره را انجام ندهند این اوضاع به همین منوال خواهد بود.

 

متاسفانه غفلت دستگاه نظارتی بر مطبوعات کردستان که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد موجب شده است که اصلاحات مدنظر معاونت مطبوعاتی طی دو سال اخیر انجام نشود و تغییرات به ثبت رسمی نرسد و امروز دود این عدم انسجام تشکیلاتی به چشم فعالان رسانه ای کردستان می رود.

 

البته شائبه هایی نیز مطرح است که اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات کردستان که چندین نفر از آنان را کارمندان دولت تشکیل می دهند و به نوعی نیز به کاروان تدبیر و امید مرتبط هستند می خواهند با این بی نظمی ها دوران مدیریتی خویش را بر این تشکل تاثیرگذار در استان تا آخرین روزهای عمر دولت تدبیر و امید در کردستان بکشانند.

 

در روزهای آتی نظاره گر خواهیم بود که آیا تذکرات معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص اصلاح روند قانونی خانه مطبوعات به جایی خواهد رسید؟

 

آیا شائبه ها و شایعه ها در خصوص این بی نظمی به واقعیت خواهد پیوست یا بی نظمی در عرصه مطبوعات کردستان ادامه خواهد داشت؟

 

انتهای پیام/

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->