• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 / 16:30   کد خبر : 5856   گروه : اقتصادی

اتمام پروژه تالار فرهنگی سنندج نیازمند 40 میلیارد تومان اعتبار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: از سال96 تا 98 حدود 28 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای تالار فرهنگی سنندج هزینه شده است و اتمام این پروژه نیاز به 40 میلیارد تومان اعتبار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: از سال96 تا 98 حدود 28 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای تالار فرهنگی سنندج هزینه شده است و اتمام این پروژه نیاز به 40 میلیارد تومان اعتبار دارد.

به گزارش نوای آبیدر،  امروز نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسئولان از روند اجرای چندین پروژه در حال ساخت در سنندج بازدید کردند.

تالار فرهنگی سنندج سنندج نخستین پروژه ای بود که توسط استاندار کردستان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مورد بازدید قرار گرفت، شهرام ملکی معاون امور عمرانی استانداری کردستان در روند این بازدید اظهار داشت: پروژه تالار فرهنگی سنندج از سال 82 تا سال96 تنها 25 درصد پیشرفت با قریب به 10 میلیارد تومان اعتبار داشت که از سال96تا 98 باجذب حدود 28 میلیارد تومان اعتبار در حال حاضر قریب به 55 درصد پیشرفت دارد.

تالار فرهنگی کردستان بیش از 3 هزار مترمکعب زیربنا دارد و می‌تواند کمک بسیاری به افزایش سرانه فرهنگی داشته باشد

وی افزود: تالار فرهنگی کردستان بیش از 3 هزار و 600 مترمکعب زیربنا دارد و می‌تواند کمک بسیاری به افزایش سرانه فرهنگی استان داشته باشد.

ملکی خاطرنشان کرد: برای اتمام این پروژه حدود40 میلیارد تومان اعتبار لازم است که امیدواریم هرچه زودتر این پروژه تامین اعتبار شود و تکمیل و ساخت آن به پایان برسد.

در همین بازدید استاندار کردستان خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت فرهنگی استان متاسفانه سالنی مناسب برای برگزاری جشنواره‌های مهم فرهنگی نداشتیم که امیدواریم با افتتاح این پروژه دیگر چنین مشکلی را در استان نداشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان افزود: امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم کار ساختمانی این پروژه را به پایان برسانیم.

 عبید رستمی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در روند این بازدید اذعان کرد: بخشی از توسعه فرهنگی ما ساخت سالن‌های فرهنگی است که در این مجتمع فرهنگی برای برگزاری جشنواره‌های گنجانده شده است.

ساخت این پروژه می‌تواند تمامی برنامه‌های فرهنگی هنری استان و حتی غرب کشور را پوشش دهد

وی افزود: ساخت این پروژه می‌تواند تمامی برنامه‌های فرهنگی هنری استان و حتی غرب کشور را پوشش دهد.

رستمی خاطرنشان کرد: با تکمیل این پروژه فرهنگی می‌توان سرانه فرهنگی استان را ارتقا بخشید.  

ورزشگاه 6 هزار نفری 22گولان ظرفیتی مناسب برای میزبانی مسابقات بین‌المللی است

 شهرام ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در روند بازدید از ورزشگاه 6 هزار نفری 22 گولان سنندج هم اظهار کرد:تا پایان سال95 ورزشگاه 22 گولان حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد و 800 میلیون تومان را داشت.

وی افزود: این پروژه در حال حاضر با صرف 40 میلیارد تومان آماده افتتاح است.

در ادامه حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان خاطرنشان کرد: کل مجموعه استان تلاش کردند تا این پروژه جان دوباره‌ای بگیرد و امروز شاهد اتمام آن باشیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم با ساخت این ورزشگاه که تا به حال بیش از 60 میلیارد تومان هزینه داشته است بتوانیم میزبان مناسبی برای مسابقات سطح یک ملی و بین‌المللی باشیم.

سنه‌سنتر یکی از پیشرفته‌ترین مراکز خرید غرب کشور می‌شود

حشمت‌الله صیدی شهردار سنندج نیز در روند بازدید استاندار و نمایندگان مردم کردستان در مجلس از پروژه سنه‌سنتر اظهار داشت: در شهرداری به کمک استاندار تصمیم گرفتیم تا پارکینگ موتوری شهرداری را در طرحی به همکاری اقلیم کردستان را برای پروژه سنه‌سنتر آماده کنیم.

وی افزود: این پروژه در 58 هزار مترمکعب در قالب مرکز تجاری مجهز و پیشرفته امیدواریم تا دوسال دیگر انتظار داریم که برای رفاه حال شهروندان و انتقال تاناکورای سنندج تکمیل شود.

صیدی در پایان خاطرنشان کرد: برآورد اعتباری این پروژه حدود300 میلیارد تومان است که 94 میلیارد تومان سهم استان و حدود200 میلیارد تومان آن سهم سرمایه‌گذار خارجی است.

پیاده‌راه خیابان فردوسی جهشی مهم در رفاه حال شهروندان است

طرح پیاده‌راه فردوسی مرکز شهر سنندج از دیگر پروژه هایی بود که امروز مورد بازدید مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس قرار گرفت، شهرام ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در روند این بازدید، اظهار کرد: براساس مصوبه ملی طرح پیاده‌راه‌ها باید در برخی از مراکز استان‌ها انجام می‌گرفت که این طرح نیز شامل شهرسنندج شد.

وی افزود: از ابتدای سال95 مطالعات بر روی این طرح انجام شد و و امیدواریم تا پایان مهرماه سال جاری بتوانیم پیاده راه خیابان فردوسی سننج را با همکاری دستگاه‌های اجرایی به اتمام برسانیم و آن را آماده افتتاح کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: در طرح پیاده راه خیابان فردوسی حدود 5 متر برای عبور و مرور وسایل نقلیه امدادی پیش‌بینی شده است.

ملکی خاطرنشان کرد: باتوجه به معضلات ایستگاه تاکسی زمینی که وقفی در اختیار آموزش و پرورش بود برای ایجاد پارک سوار در حال احداث است تا با احداث این پروژه از ایجاد ترافیک شهری جلوگیری شود.

شهردار سنندج هم گفت: اجرای پیاده‌راه سنندج آرزوی 10‌ساله ما بود و خوشحالیم که امروز با اعتباراتی که در اختیار شهرداری قرارگرفته است بتوانیم این طرح راهرچه زودتر برای رفاه حال شهروندان به اتمام برسانیم.

 صیدی در پایان گفت: تکمیل پیاده‌راه خیابان فردوسی قریب به 30 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->