• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 / 10:34   کد خبر : 5846   گروه : اقتصادی

پروژه چهارخطه کردن گردنه صلوات آباد مهرماه زیر بار ترافیک می رود

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: برای اتمام پروژه چهار خطه گردنه صلوات آباد سنندج ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و تا مهر ماه به غیر از تونل اول، بقیه مسیر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: برای اتمام پروژه چهار خطه گردنه صلوات آباد سنندج ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و تا مهر ماه به غیر از تونل اول، بقیه مسیر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نوای آبیدر، محمد صدیق ثابتی اظهار کرد: این پروژه بخشی از کریدور شرق به غرب کشور است که کار ساخت این کریدور از مشهد تا تهران به پایان رسیده، فاز دوم آن از تهران تا همدان نیز زیر بار ترافیک رفته و در مسیر همدان تا مریوان نیز ۲۱ کیلومتر گردنه صلوات آباد سنندج و محور سنندج – مریوان باقیمانده که تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم این پروژه را به اتمام برسانیم.

 

وی افزود: این پروژه به طول ۲۱ کیلومتر در سه قطعه به طول ۹.۲ کیلومتر، ۵.۴ و ۶.۲ در حال اجرا است و در حال حاضر چیزی حدود ۱۲ کیلومتر عملیات آسفالت‌ریزی انجام شده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: این پروژه با توجه به توپوگرافی منطقه برای سرعت و بزرگراه طراحی نشده است بلکه تنها فایده آن حل مشکل ترافیکی در گردنه صلوات آباد است.

 

ثابتی یادآور شد: برای این پروژه تاکنون حدود ۵۴ میلیارد تومان هزینه شده است و ۸۰ درصد آن پرداخت شده است.

 

وی بیان کرد: برای اتمام و ادامه کار در این پروژه چیزی نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و در برنامه داریم که تا مهرماه به غیر از تونل اول، بقیه مسیر را به بهره‌برداری برسانیم.

 

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: در همه نقاط کردستان با توجه به توپوگرافی منطقه ساخت راه هزینه بیشتری نسبت به استان‌های دیگر دارد که این خود باعث هزینه بربودن ساخت راه در استان است.

 

انتهای پیام/

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->