• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 / 17:16   کد خبر : 5832   گروه : اجتماعی

کارگران ساختمانی را دریابیم

چهار راه های اصلی شهر سنندج از نخستین ساعات صبح مملو از افرادی می شود که برای کسب معیشتی ناچیز از سلامتی خود مایه می گذارند.

چهار راه های اصلی شهر سنندج از نخستین ساعات صبح مملو از افرادی می شود که برای کسب معیشتی ناچیز از سلامتی خود مایه می گذارند.

به گزارش نوای آبیدر، زیربنای همه پروژه های عمرانی و اجرای امور فیزیکی و ساختمانی همه این پروژه ها با نقش آفرینی خیل عظیمی از نیروی کار به ثمر می نشیند.
کارگران ساختمانی از دیرباز تاکنون نقشی ویژه در تامین مسکن همه انسان ها داشته اند و با پیشرفت تکنولوژی بدون شک کار این قشر نیز سخت تر و پیچیده تر می شود.
قشر کارگران ساختمانی به دلیل نبود درآمد ثابت از جمله ضعیف ترین اقشار جامعه بوده و با بروز هر تلاطمی در جامعه شاهد صدمه دیدن این قشر هستیم.
از ابتدای شیوع کرونا شاهد تعطیلی بسیاری از پروژه های عمرانی و ساختمانی هستیم.
این افراد روزمزد که معیشت خود و خانواده هایشان به درآمد روزانه شان بستگی مستقیم دارد به اذعان خودشان و کارفرمایانشان طی دو ماه اخیر کمتر از 10 روز مشغول به کار بوده اند و میانگین درآمد روزانه آن ها نیز در سنندج 80 هزار تومان است.
جمعیت چند صدنفری کارگران ساختمانی در چهارراه انقلاب و میدان انقلاب این شهر دل هر شهروندی را به درد آورده و چهره های خسته و رنج کشیده آنان مظلومیت خانواده هایشان را که چندین هزار نفر از شهروندان این شهر را تشکیل می دهند برای همه ما نمایان تر می کند.
تعداد قابل توجهی از این افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نبوده و جمعی نیز توان مالی پرداخت حق بیمه 160 هزار تومانی در ماه را ندارند.
متاسفانه بسیاری از این افراد نیز تحت حمایت هیچ نهاد خدمت رسانی نبوده و تاکنون از بسته های معیشتی و حمایتی که در شهر توسط نهادهای حاکمیتی و گروه های مردمی توزیع می شود بی بهره بوده اند.
در هفته گرامیداشت کارگر جا دارد که مسئولان اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی و مدیران تحت امر این نهاد به همراه نهادهای حمایتی به محل تجمع روزانه این قشر ضعیف و بی پناه جامعه مراجعه نموده و گام هایی عملی برای رفع دغدغه های این شهروندان بردارند.
همچنین این نهادهای متولی با بهره مندی از تجربیات کشورهای موفق دنیا در ساماندهی کارگران ساختمانی می توانند با طراحی سایت و اپلیکیشنی تخصصی بانکی اطلاعاتی از فعالان این عرصه تهیه نمایند و در ساماندهی امور معیشتی و تخصصی کارگران ساختمانی نقشی ویژه ایفا کنند.
انتهای پیام/

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->