• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 فروردین 1399 / 11:34   کد خبر : 5805   گروه : اجتماعی

جهش کیفی تولیدات در گرو رعایت استانداردهاست

توجه به کیفیت در تولیدات، توسعه صادرات و رونق فضای اقتصادی را به دنبال خواهد داشت و جهش کیفی تولیدات در گرو رعایت استانداردهاست.

توجه به کیفیت در تولیدات، توسعه صادرات و رونق فضای اقتصادی را به دنبال خواهد داشت و جهش کیفی تولیدات در گرو رعایت استانداردهاست.

به گزارش نوای آبیدر، رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر با اولویت قرار دادن اقتصاد کشور و رونق آن، سال 99 را سال «جهش تولید» نامیدند. به طور حتم، رعایت استانداردها در کالاهای تولیدی و صادراتی پیش شرط جهش تولید است.
توجه به کیفیت در تولیدات، توسعه صادرات و رونق فضای اقتصادی را به دنبال خواهد داشت. نگاه ویژه استانداردها به کیفیت است و رعایت استانداردها برای تولیدات و ارائه خدمات نه تنها هزینه بر نیست بلکه تولید کننده ارزش است.
اداره کل استاندارد کردستان همچنان که تا کنون ثابت کرده است همیشه برای رونق تولید، در کنار واحدهای تولیدی بوده است و علاوه بر سعی و تلاش در پاسخگویی به موقع و در اسرع وقت، همیشه تلاش نموده تا با برگزاری دوره های آموزشی و جلسات مشاوره و حضور در واحدهای تولیدی و خدماتی استان ضمن رعایت قوانین و ضوابط، به کمک تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمت در استان بشتابد.
سیاستهای سازمان ملی استاندارد ایران از سال های گذشته در راستای ارتقا تولیدات و تسریع در ارائه خدمات بوده است، همچنان که طی دو سال گذشته بسته های حمایتی برای تولیدات داخل، صادرات و واردات مواد اولیه و دستگاههای مورد نیاز واحدهای تولیدی تدوین شد و در استان کردستان نیز از کلیه پتانسیلهای در نظر گرفته شده در این بسته های حمایتی برای تسریع در صادرات و واردات استفاده شد و حدود 60 واحد تولیدی که در امر کنترل کیفیت موفق بوده اند و هیچ عدم انطباقی در محصولات آنها با استانداردهای ملی وجود نداشته، مشمول استفاده از مزایای این بسته حمایتی شدند.
همچنین به منظور حمایت از شرکتهای دانش بنیان و کمک به رشد و توسعه تولیدات داخلی برمبنای یافته های دانش بنیان، اداره کل استاندارد استان کردستان آمادگی خود را برای صدور پروانه استاندارد دانش نماد اعلام نموده است.
جهش تولید در گرو رعایت استانداردهاست و با جهش کیفیت در تولیدات حتماً به نتیجه جهش کمّی در تولید دست پیدا خواهیم کرد. کالاهای استاندارد و با کیفیت تولید شده داخلی، مورد حمایت بازار قرار می گیرند و زمانی که تولیدات با کیفیت و رقابت‌پذیر با بازارهای جهانی عرضه شوند، رشد و توسعه صادرات کشور هم اتفاق می افتد.
جهت دستیابی به نتایج بهتر در سال جهش تولید، تعامل و همراهی ارگانهای ذیربط با سازمان ملی استاندارد ایران می تواند بسیار کارساز باشد. این مهم در ماده 26 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد به خوبی تبیین شده است. از طرفی رویکرد جدید سازمان استاندارد در امر مهم اظهاریه انطباق می تواند کمک موثری به ایجاد فضای رقابتی سالم در مسیر ارتقا کیفیت تولیدات باشد. اداره کل استاندارد کردستان تا کنون بیش از 100 اظهاریه انطباق از واحد‌های تولیدی استان دریافت کرده است و تلاش دارد این مهم را به کلیه محصولات تولیدی استان تعمیم دهد.
تشکیل کارگروه‌های تعامل با بخش خصوصی به منظور کمک به تولید کنندگان از فعالیتهای مهم این اداره کل است که می توان گفت به نحوی پیش زمینه ای برای تشکیل کمیسیون ماده 42 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد است و یکی از کارگروه‌های موفق این اداره کل بوده است.
همراهی مردم با تولید کنندگان داخلی و بهبود شرایط کسب و کار به همراه مدیریت صحیح استفاده از ظرفیت های خوب کشور همچون شرکت های دانش بنیان، مراکز علمی و اقتصادی و جلوگیری از معضلاتی مانند قاچاق، مسلماً باعث شکوفایی و رونق تولید خواهد بود و اداره کل استاندارد استان مطابق با سیاستهای سازمان ملی استاندارد ایران برای دستیابی به جهش کیفی تولیدات یار و همراه تولیدکنندگان بوده و خواهد بود.
انتهای پیام/
.......
ژیلا یزدانی- مدیرکل استاندارد کردستان
......

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->