• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 بهمن 1398 / 01:21   کد خبر : 5755   گروه : فرهنگ و هنر

برگزاری دومین همایش نغمه سرایان اهل سنت کشور در سنندج

دومین همایش نغمه سرایان اهل سنت کشور با حضور استان‌های هرمزگان، خراسان رضوی، گلستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، کردستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

دومین همایش نغمه سرایان اهل سنت کشور با حضور استان‌های هرمزگان، خراسان رضوی، گلستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، کردستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر،فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان پیش از ظهر امروز در این همایش اظهار کرد: مردم کردستان در پیروزی انقلاب اسلامی همواره نقش برجسته ای داشته و در مقابله با ضد انقلاب پیکان خط مقدم نظام و کشور بوده و هستند.

سردار سید صادق حسینی افزود: از فرهنگ و ادب، از دین داری و سلحشوری، از وفاداری و مرزداری مردم کردستان هر آنچه بگوییم بسیار ناچیز است زیرا مردم کردستان در پیروزی انقلاب اسلامی همواره نقش برجسته ای داشته و پیکان خط مقدم نظام و کشور بوده و هستند.

وی گفت: کردستان مهد فرهنگ و تمدن و ادب است ‌و دف نوازی مختص این مردمان است و سروده هایشان در وصف اهل بیت عبادت است.

وی گفت: دشمن در میان امت های اسلامی نیز در تلاش است تا با پیش گرفتن مذهب و قومیت مانع از اتحاد مسلمانان شود ، این راهبرد و تاکتیک دشمن است چرا که دشمن از اسلام قدرتمند وحشت دارد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خاطرنشان کرد: اسلامی که پیامبر اسلام آن را رقم زد و امپراطوری های روم و ایران را تسخیر کرد، 1400 سال است که اسلام دشمنان خود را به چشم دیده است و در برابر این دین الهی ایستاده اند اما نتوانسته اند عوامل وحدت بخش ما را از ما بگیرند و نتوانستند بین امت اسلامی تفرقه ایجاد کنند.

وی در پایان با تقدیر از حضور مردم در راهپیمائی 22 بهمن ماه افزود: امیدواریم این حضور گسترده در روز دوم اسفند ماه و همزمان با رای کیری انتخابات مجلس نیز تکرار شود چرا که مجلس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به فرموده امام راحل در راس امور است و مجلس قدرتمند، دولت قدرتمند و کارآمد را به همراه خواهد داشت.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه این همایش عنوان کرد: جهل در اسلام هيچ جايگاهي ندارد و خداوند متعال ما را براي كسب علم و آگاهي به پيامبر(ص) و اهل بيت(ع) ارجاع داده است.

وی گفت: مودت به اهل بيت دستوري قرآني است و جايگاه والاي پيامبر و اهل بيت ايشان در آيات متعدد قرآن به صورت ‌هاي مختلف مورد توجه و تاكيد قرار گرفته است.

نماينده ولي فقيه در كردستان خاطرنشان كرد: كردستان منطقه امن براي اهل بيت پيامبر(ص) در طول تاريخ بوده و مودت به اهل بیت با شکل های مختلفی بان می شود، که عده ای با زیارت اهل بیت و عده ای هم با ذکر عشث و علاقه  خود را نشان می دهند.

وی افزود: در قرآن و روایات اسلامی چه اهل سنت و چه شیعه، بر مودّت و محبّت اهل بیت پیامبر (ص) تأكید فراوان شده است و این تنها بدان جهت نیست كه آنان از نسل پیامبر هستند، بلكه از آن جهت است كه آنان دارای فضایل و كمالات و به تعبیر دقیق تر، مظهر صفات جمال و جلال الهی اند لذا نست به اهل بیت حق معرفت، حق مودت، حق اطاعت، حق یاد کردن و حق بیان فضائل است.

قائم مقام شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این همایش گفت: انقلاب اسلامی متعلق به همه مسلمانان جهان بوده و از جمله برکات این انقلاب می توان به برگرداندن عزت روحانیون و فعالان دینی در جامعه نام برد.

مولوی اسحاق مدنی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک منت و احسان بزرگی بر اهل سنت و اهل تشیع دارد بلکه منتی بر همه ادیان و همه آن هایی است که از معنویت الهام می گیرند.

وی افزود: انقلاب اسلامی جایگاه روحانیون را در کشورمان و در نقاط مختلف جهان اسلام تعالی بخشید.
قائم مقام شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان به خوبی می دانند که اگر آرمان های انقلاب اسلامی به تمام نقاط دنیا گسترش پیدا کند شاهد همه گیر شدن دین مبین اسلام خواهیم بود.
مولوی اسحاق مدنی افزود: به همین دلیل جبهه کفر و استکبار دست به اقدام تروریستی علیه شهید سپهبد سلیمانی نمود و به خیال باطل خویش فکر می کنند که موج آزادی خواهی و حق طلبی نشأت گرفته از انقلاب اسلامی در دل مردم منطقه ریشه دوانده است.
وی اظهار داشت: آن هایی که کار نیک می کنند خداوند متعال محبت آنان را در دل مردم قرار می دهد و سردار شهید سپهبد سلیمانی مصداق عینی این آیه قرآن کریم بودند.
مولوی مدنی در ادامه سخنان خود به جایگاه ویژه بانو فاطمه(س) در بین همه مسلمانان جهان اشاره کرد و گفت: بر اساس اعتقادات اهل سنت بانو فاطمه(س ) سید زنان عالم بوده و الگوی تمام بانوان مسلمان هستند.
وی در پایان سخنان خود خواستار بصیرت همگانی در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان شد.

یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان کشور نیز در این همایش اظهار کرد:  جایگاه مداحان و نغمه سرایان دینی در فرهنگ اسلامیمان ویژه بوده و انتظار داریم که در زمینه وحدت و همبستگی اسلامی ورودی عملی و همیشگی داشته باشند.

ارجونی اظهار کرد: این برنامه برای دومین سال است که برگزار می شود و در یک برنامه پنج ساله قصد داریم این همایش را برگزار کنیم.

وی افزود: از مجموعه سپاه بیت المقدس کردستان و سایر نهادهای همکار در این همایش تقدیر و تشکر داریم.

ارجونی با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب از مداحان و نغمه سرایان اظهار کرد: رهبری فرمودند که در ترویج و تبیین سبک زندگی اسلامی همت گمارند وشادی ها و غم های مردم را مدیریت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای وحدت و همبستگی امت اسلامی ورودی عملی و همیشگی داشته باشیم و در این راستا بسیج مداحان وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج نیز در این همایش اظهارکرد:  وقتی انسان دل به اشعار در وصف پیامبر می سراید این را نشان می دهد که هر کسی به طوری عشق به اهل بیت را بیان می کند. 

وی با بیان اینکه عالم بشریت با اهل عرفان به اوج معنویت و محبت خداوند می رسد گفت: پیامبرگرامی اسلام(ص) محبت, برکت, رحمت, اخوت, برادری و دین اسلام را در جامعه رواج می‌داد و انسان‌ها را به راه راست هدایت می‌کرد.

وی افزود: اشعار در مورد اهل بیت انسان را به دنیایی از تفکر معنویت فرو می برد و اگر این معنویت و عرفان نباشد جامعه رو به نابودی می رود چرا که معنویت انسان را به سوی محبت الله پیش می برد.

وی ادامه داد: امروز این همه کشتارها و غارت هایی که وجود دارد به خاطر دور افتادن از معنویت است .
ماموستا رستمی افزود: مداحانی که پیامبران را مدح می کنند و اشعار درباره اهل بیت می سرودند محبت، برادری و وحدت را در جامعه رواج می دهند.

وی خاطر نشان کرد: رسالت رسول اکرم محدودیت زمانی و مکانی ندارد و تا قیامت تداوم دارد.

وی گفت: ایران اسلامی به لطف علمی دین، امن ترین نقطه جهان شناخته شده است، امروز در این جمع یک وحدت تکاملی بین اهل سنت و شیعه می بینم و تا این وحدت باشد دشمن نمیتواند این سنگر را بشکند.

 انتهای پیام/

 

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->