• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 آذر 1398 / 10:05   کد خبر : 5740   گروه : ورزشی
اختصاصی نوای آبیدر/

فوتبال کردستان در زیر سایه سنگین منغعت طلبی ها/آیا هیئت فوتبال کردستان منحل می شود؟

فوتبال کردستان در حالی برای دومین دور متوالی رضا رحمانی را بر صندلی ریاست خود می بیند که مورد انتقاد بسیاری از پیشکسوتان و ورزشکاران است.

فوتبال کردستان در حالی برای دومین دور متوالی رضا رحمانی را بر صندلی ریاست خود می بیند که مورد انتقاد بسیاری از پیشکسوتان و ورزشکاران است.

به گزارش نوای آبیدر، فوتبال کردستان یا بهتر است بگوئیم دورهمی بعضی افراد در هیئت فوتبال کردستان که بسیاری از چهره های شاخص، توانمند و پیشکسوت از آن حذف شده، در روزهای اخیر شاهد انتخابات ریاست آن بود؛ ریاستی که تنها یک کاندیدا داشت و آن هم "رضا رحمانی" ریاست دور قبل این هیئت بود که نتیجه آن نیز معلوم بود: "انتخاب مجدد ایشان بعنوان رئیس هیئت برای چهار سال آینده."

 

کلاف درهم پیچیده فوتبال کردستان به حدی ناراحت کننده است که در جریان این انتخابات اکثر پیشکسوت های فوتبال و ورزش منجمله بیژن ذوافقار نسب، پرویز داراب پور، علی خوشنودی و فرشید جهانبین شدیدا به نحوه آنچه آنان برگزاری صوری انتخابات، مشکلات عدیده مجمع انتخابات، حواشی کاملا مهندسی شده و ضعف عملکردی می دانند، اعتراض داشتند.

 

نکته جالب در این انتخابات و حواشی زیاد، سکوت اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان بود که علی رغم انتقادات تمامی پیشکسوتان، صاحبنظران و مو سفیدهای فوتبال استان، اصرار به برگزاری انتخاباتی با یک نامزد نمود که البته نتیجه چنین انتخاباتی کاملا مشخص است!

 

بالاتر از اداره کل ورزش و جوانان به عنوان متولی ورزش در استان، بی توجهی استاندار کردستان نیز به این قضیه است که گویی ورزش استان و فوتبال این استان امری بی اهمیت است و یا آقایان همانند دیگر مشکلات موجود آن را نادیده می گیرند!

 

آنچه که قریب به اتفاق پیشکوستان درنظر دارند، انحلال هیئت فوتبال کردستان و برگزاری انتخابات جدید است که به گفته ذوالفقار نسب که با تسنیم گفتگو کرده، اسناد و مدارک لازم برای انحلال هیئت فوتبال و انتخابات جدید را به سازمان بازرسی کردستان ارجاع داده و قطعاً خبرهای خوبی خواهیم داشت.

 

"محمد اصلانی" کاندیدای انصرافی دور قبلی انتخابات هیئت فوتبال کردستان در گفتگو با نوای آبیدر ضمن ابراز نگرانی از وضعیت موجود در فوتبال کردستان و انتقاد شدید به نحوه برگزاری انتخابات ریاست هیئت فوتبال، گفت: وجود چنین افرادی در راس هیئت فوتبال کردستان که به راستی وضعیت نامناسبی را برای فوتبال استان رقم زده اند، امری ناشایست و به دور از حرمت مردم و نظام است.

 

وی با بیان اینکه وضعیت فوتبال کردستان فاجعه است، افزود: هیئتی که وظیفه ساخت و ساز و نگهداری سالن های فوتبال است اما توانایی آن را ندارد، در کجای ماجرا قرار دارد؟

 

اصلانی گفت: وضعیت نسبتا خوب فوتبال بانوان کردستان نیز به همت سرکار خانم شرمین رحمتی بوده، چرا که هیئت فوتبال عملا در این وادی نیست.

 

این پیشکسوت فوتبال کردستان می گوید که هیئت فوتبال وضعیتی را به وجود آورده که زمین برای تمرین مدارس فوتبال وجود ندارد و علی رغم اطلاع از این وضعیت، هیچگونه توجهی به این وضعیت ندارد.

 

وی گفت هیئت فوتبال کردستان در 4 سال اخیر نتوانسته که زمین های چمن فوتبال سطح شهر سنندج را ترمیم و نگهداری کند.

 

سخنان این افراد این سوال را در ذهن افکار عمومی به وجود می آورد که چه داستانی در پشت قضیه هیئت فوتبال کردستان وجود دارد که اینگونه تمامی ورزشکاران و پیشکسوتان به آن اعتراض دارند؟ اداره کل ورزش و جوانان چرا سکوت کرده و سخنان این افراد را گوش نمی دهد؟ آیا فشارهای دیگری بر فوتبال کردستان و ورزش و جوانان وجود دارد که اینگونه روزه سکوت گرفته اند؟

 

درخواست رسانه ها و افکار عمومی از اداره کل ورزش و وجوانان کردستان، روشنگری در این زمینه و افشای حقایق پیشت پرده است که در غیراینصورت، هرگونه برداشت و تعبیری در این زمینه موجب پیچیده تر شدن این کلاف سردرگم خواهد شد.

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

فوتبال کردستان فوتبال محمد اصلانی انتخابات هیئت فوتبال

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->