• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آذر 1398 / 00:20   کد خبر : 5736   گروه : سیاسی
اختصاصی نوای آبیدر/

بی اعتنایی وزیر نیرو به آب شرب گندیده سنندج!

اردکانیان وزیر نیروی دولت روحانی در حالی روز سه‌شنبه به کردستان سفر می‌کند که هیچ برنامه‌ای برای بررسی وضعیت آب شرب سنندج پیش بینی‌نشده است.

اردکانیان وزیر نیروی دولت روحانی در حالی روز سه‌شنبه به کردستان سفر می‌کند که هیچ برنامه‌ای برای بررسی وضعیت آب شرب سنندج پیش بینی‌نشده است.

به گزارش نوای آبیدر، چند ماهی است که سنندجی‌ ها بوی و طعم ماهی گندیده را در آب شرب شیر آب منزل خود تحمل‌ می‌ کنند که تا لحظه نگارش این مطلب گامی‌ جدی در راستای حل اساسی این معضل خطرناک برداشته نشده است.

 

هرچند اداره کل آب و فاضلاب شهری کردستان چندین بار بر بهداشتی بودن آب شرب سنندج تاکید داشته اما گزارشات مردمی در سطح شهر حکایت از برطرف نشدن مشکل دارد و مردم به ناچار مجبور به خرید آب معدنی، رفتن به چشمه‌های معدنی اطراف شهر و بعضا خرید دستگاه های گران قیمت تصفیه خانگی‌ آب شده اند.

 

آبان ماه امسال بهمن مرادنیا استاندار کردستان در جلسه بررسی وضعیت آب شرب سنندج دستور پیگیری آن را داده بود که البته پیش تر از آن محمدحسین محمدی مدیر عامل آبفای کردستان شایعات مربوط به آلودگی آب شرب سنندج را در فضای مجازی رد کرده  و گفته بود که آب شرب این شهر به لحاظ شاخص‌های فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و بیولوژیکی به صورت مداوم توسط این شرکت، آزمایشگاه‌های مرجع و دانشگاه علوم پزشکی کردستان مورد پایش قرار می‌گیرد.

 

سوال از آقایان دولتی این است که شما واقعا از کجا آب شرب تهیه می کنید که سخنان ۵۰۰ هزار شهروند سنندجی را از بیخ و بن رد می کنید؟ آقایان یا همیشه از چشمه های معدنی کوه های سنندج آب میل می نمایند و یا هزینه سنگین خرید آب معدنی - با توجه به حقوق های چند ده میلیونی - را به جان می خرند که اینگونه بیخیال بر صندلی مدیریت خود تکیه زده اند!

 

حال با گذشت چندین ماه، اردکانیان وزیر نیرو روز سه شنبه به کردستان سفر می کند اما در کمال تعجب آقای وزیر هیچ برنامه ای برای بررسی وضعیت گندیده آب شرب سنندج ندارد و ایم موضوع برای ایشان اصلا اهمیتی ندارد.

 

اردکانیان که خود دانش آموخته رشته منابع آبی است باید بهتر بداند که نوشیدن آب آلوده و بی کیفست چه تبعات بلند مدتی برای انسان دارد؛ که البته با توجه به سیاسی کاری های دولتی ها چنین بی اعتنایی دور از انتظار نیست!

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

وزیر نیرو آب شرب سنندج دولت

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->