• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 آذر 1398 / 10:13   کد خبر : 5726   گروه : اقتصادی
اختصاصی نوای آبیدر/

پس لرزه های افزایش بی تدبیرانه قیمت بنزین/وقتی زور دولت به کنترل قیمت ها نمی رسد

قیمت اجناس و کالاها در حالی در کردستان به صورت روزانه و البته نامحسوس در حال افزایش است که استاندار کُردستان گفته باید با فرصت طلبان برخورد جدی شود.

قیمت اجناس و کالاها در حالی در کردستان به صورت روزانه و البته نامحسوس در حال افزایش است که استاندار کُردستان گفته باید با فرصت طلبان برخورد جدی شود.

به گزارش نوای آبیدر، پس از افزایش ناگهانی و یک شبه افزایش قیمت بنزین از سوی دولت تدبیر و امید حسن روحانی که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان، مسئولین و حتی مردم بود، حال افزایش قیمت ها از پس لرزه های آن است.

 

هرچند دولتی ها مکررا بر کنترل بازار و عدم افزایش قیمت ها تاکید کرده اند اما گویا زور آقایان به بازار نمی رسد و قیمت ها در حال افزایش نامحسوس هستند.

 

به عنوان مثال، قیمت هر کیلو گوجه فرهنگی در شهر سنندج در روز 19 آذرماه، نزدی به 15 هزار تومان است که قیمتی بسیار غیرمنطقی و ناعدلانه است. همچنین خبرهای غیررسمی از افزایش قیمت نان و کرایه تاکسی از در آینده ای نزدیک می دهد.

 

بازار پوشاک نیز که همواره در حال افزایش بوده و با افزایش بنزین، قیمت ها در بازار البسه بالا کشیده است. دلار نیز روز دوشنبه در بازار غیررسمی شهر سنندج نزدیک به 13800 تومان بوده است که با تاثیر از شوک افزایش قیمت بنزین در حال افزایش فزاینده است.

 

تعزیرات حکومتی کردستان و همچنین مسئولین اداره صمت استان کُردستان همواره بر کنترل قیمت ها و برخورد با متخلفین سخن به میان آورده اند اما آنچه که در بازار اتفاق می افتد ظاهرا امری قوی تر از اراده آقایان است.

 

بهمن مرادنیا استاندار کُردستان در بازدید از اداره کل تعزیرات حکومتی استان کردستان با اشاره به افزایش قیمت بنزین در کشور اشاره گفته که این امر به فرصتی برای افراد فرصت طلب و سودجو تبدیل شده تا به بهانه آن قیمت کالاها را افزایش دهند که به هیچ رو منطقی نیست.

 

وی تاکید کرده که در بازار علاوه بر نظارت مستمر و تداوم بازرسی ها باید با فرصت طلبان برخورد جدی شود.

 

استاندار کردستان گفته که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و پایین بودن درآمد مردم استان نباید اجازه دهیم قیمت اجناس و کالاها خودسرانه و توسط برخی سودجویان افزایش پیدا کند.

 

این سخنان در حالی است که هر روز خبر افزایش قیمت ها در سایه نبود نظارت دقیق آقایان در بازار صورت می گیرید و از سمت دیگر نیز صاحبان مشاغل بر این باور هستند که قیمت کالاها به صورت کشوری در حال گران شدن هستند و این تهران و مرکز کشور است که قیمت ها را تعیین می کند.

 

حال باید منتظر ماند و دید که آقایان در ماه های آینده شوک های ناشی از افزایش بنزین را چگونه کنترل خواهند کرد؟ آیا اصلا دولت توان برخورد و کنترل را دارد یا داستان چیز دیگری است!

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

بازار افزایش قیمت شوک در بازار بنزین

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->