• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 آذر 1398 / 10:22   کد خبر : 5724   گروه : اجتماعی
اختصاصی نوای آبیدر/

معضل دستفروشی در سنندج و وعده های مکرر مسئولین برای ساماندهی!

دستفروشی در سنندج چندسالی است به صورت قرچ گونه ای رشد کرده است که موجب بروز مشکلات بسیار یزادی در پیاده رو ها و همچنین ایجاد مزاحمت برای صنوف و شهروندان شده است.

دستفروشی در سنندج چندسالی است به صورت قرچ گونه ای رشد کرده است که موجب بروز مشکلات بسیار یزادی در پیاده رو ها و همچنین ایجاد مزاحمت برای صنوف و شهروندان شده است.

به گزارش نوای آبیدر، کافی است که از ساعت 11 به بعد هر صبح به خیابان فردوسی سنندج بروید تا ببینید که وضعیت پهن شدن بساط دستفروشان در سنندج چه وضعیت نابسامانی دارد.

 

برخی از این افراد که ظاهرا وضیت متمولی نیز دارند و صاحب مغازه نیز هستند، بساط های چند ده متری دارند و پیاده رو ها را آنچنان تصاحب کرده اند که گویی از ازل ملک شحصی آنان بوده است.

 

رفع سد معبر بر عهده شهرداری است و در تبصره 2 بند یک ماده 55 شهرداری به این موضوع اشاره صریح شده اما تاکنون که نزدیک به یک تا 2 دهه از رشد فزاینده دستفروشی می گذرد، طرحی کاربردی از سوی شهرداری ارایه نشده است.

 

آقایان مسئول از استاندار و شهردار گرفته تا مابقی دستگاه های نظارتی نیز همواره در جلسات و دورهمی های خود بر ساماندهی این معضل تاکید داشته اند اما اینکنه تا چه اندازه توانسته اند این موضوع را مدیریت کنند، باید در ساعات اوج شلوقی و ایام نزدیک به اعیاد و سال نو به هسته مرکزی شهر سنندج برویم تا اوج فاجعه را درک کنیم.

 

بهمن مرادنیا استاندار کُردستان در جلسه نشست بررسی ساماندهی دست‌فروشان و ساخت و سازهای غیرمجاز با اذعان به وضعیت نامناسب هسته مرکزی شهر سنندج، گفته که در مجموع 600 نفر دست‌فروش در سطح شهر سنندج فعالیت می‌کنند.

 

وی همچنین به طرح ایجاد پیاده راه در مسیر خیابان فردوسی سنندج اشاره کرده و گفته که اگر کار مطالعات این طرح تمام شده از دو محل اعتبارات استانداری و شهرداری انجام شود.

 

نکته قابل تامل سخنان آقای استاندار تکراری بودن عبارات تکراری "پیگیری می کنیم" و "لزوم پیگیری" است که در کلام ایشان و مابقی مسئولین همواره مشاهده شده اما تا عمل به آن با توجه به شواهد فاصله زیادی وجود دارد.

 

مرادنیا همچنین اشاره کرده که نمی خواهیم یک شبه انقلاب کنیم و باید ساماندهی دستفروشان گام به گامن ایجاد شود؛ جالب اینجاست که نزدیک به یک دهه است آقایان گام به گام در حال حرف زدن هستند و طرح ساماندهی در حال خاک خوردن!

 

سوال اینجاست که خروجی جلسات دولتی ها در راستای حل معضلات شهری چه زمانی عملیاتی می شود؟ آیا همانند ایجاد شب بازار خیابان فردوسی، پیاده راه کردن خیابان فردوسی – که در مقطعی خبر سرمایه گذار نیز منتشر شد – برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز که به گفته شهردار یک عده ارازل و اوباش مشکل ساز شده اند، طرح ساماندهی دستفروشان در در حد حرف و کلام باقی می ماند؟

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

دستفروشی خیابان فردوسی مسئولین عمل

نظرات بینندگان :

رضائی شنبه 23 آذر 1398 | 12:07 پاسخ

داخوم بمینم پیاده راه فردوسی بوینم...

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->