• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 آذر 1398 / 08:22   کد خبر : 5695   گروه : اقتصادی
اختصاصی نوای آبیدر/

کارخانه لاستیک بارز کُردستان؛ از افزایش تولید تا گلایه از استخدام غیربومی‌ها

کارخانه لاستیک بارز در کشور سه واحد تولیدی دارد که یکی از آنها در کُردستان واقع شده و ظرفیت تولید 50 هزار تن در روز را دارد.

کارخانه لاستیک بارز در کشور سه واحد تولیدی دارد که یکی از آنها در کُردستان واقع شده و ظرفیت تولید 50 هزار تن در روز را دارد.

به گزارش نوای آبیدر، بدون شک یکی از عوامل توسعه یافتگی هر منطقه، استان، شهر و کشوری تعداد کارخانجات تولیدی و صنعتی آن است که نقش مهمی در بهبود شرایط زندگی و کاری مردمان آن دیار را دارد.

 

کُردستان از دیرباز برچسپی سنگین و ضخیم با نام "توسعه نیافتگی" را با خود یدک می‌کشد که در کلام تمامی مسئولین ادوار مشهود بوده اما کمترین گام‌ها برای رفع آن برداشته شده است.

 

در این میان برخی از شرکت‌های خارج از استان نظیر لاستیک بارز توانسته در سالیان اخیر جایگاه خود را کشور ارتقا دهد و با احداث سه واحد تولیدی در شهرهای کرمان، سیرجان و کردستان ظرفیت تولید لاستیک کشور را ارتا داده است.

 

آنچه در کارخانه لاستیک بارز کُردستان به زعم مسئولین امر رخ داده، ظریف 50 هزار تنی این کارخانه است که سهم مهمی در تولیدات لاستیک کشور را بر عهده دارد.

 

علی اکبر مشرفی سرپرست گروه صنعتی بارز گفته که تلاش ما این است که ظرفیت تولید کارخانه لاستیک بارز کردستان را در سال آینده ۲۵ درصد ارتقا داده و تعداد افراد مشغول به کار از ۷۰۰ نفر به یک هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یابد.

 

وی افزوده که قرار است تا سال ۱۴۰۴ طرفیت تولید این شرکت به ۲۵۰ هزار تن لاستیک در کشور برسد که در این صورت در صدر تولیدکنندگان منطقه قرار می‌گیریم.

 

در این میان اما، گلایه سنندجی‌ها و سیل جوانان بیکار از استخدام غیربومی‌ها در این واحد تولیدی همانند دیگر شرکت پتروشیمی کُردستان حکایت دارد.

 

آنچه که از زبان بسیاری از جوانان سنندجی بر می آید این است که تنها بخش کوچکی از استخدامی های کارخانه بارز به بومی‌های واجد شرایط اختصاص داده شده و مابقی به شهرها و حتی استان های اطراف تعلق دارد.

 

نمونه مشابه این عدم توجه به بیکاری در کُردستان در شرکت پتروشیمی کُردستان نیز مشاهده شده که بسیاری از کارمندان و پرسنل این مجوعه از استان‌های اطراف استخدام شده‌اند و جوانان سنندجی هیچگونه سهمی از آن ندارند.

 

آنچه که جای سوال دارد این است که مسئولین بلند پایه به ویژه آقای استاندار نظارتی بر این موضوع دارد که کُردستان و جوانان آن نیازمند کار و معیشت هستند و یا همانند تیم قبلی روحنی در کُردستان، به دنبال ژست پشت دوربین و سیاسی کاری هستند؟

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

بارز کارخانه استخدامی کار شغل استانداری معیشت گلایه

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->