• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 آذر 1398 / 20:52   کد خبر : 5693   گروه : اقتصادی
اختصاصی نوای آبیدر/

آیا دولت روحانی در پرداخت یارانه معیشتی تعلل خواهد کرد؟

نوبخت عصر امروز عنوان کرده که مرحله دوم یارانه معیشتی یک ماه پس از 24 آذر پرداخت می‎شود.

نوبخت عصر امروز عنوان کرده که مرحله دوم یارانه معیشتی یک ماه پس از 24 آذر پرداخت می‎شود.

به گزارش نوای آبیدر، اغتشاش و ناآرامی‌های، تخریب اموال عمومی، کشته شدن تعدادی از مردم و مختل شدن فضای مجازی کشور به مدت یک هفته؛ همه و همه از پیامدهای تصمیم ناگهانی دولت روحانی برای گران کردن یک شبه بنزین بود.

 

آنچه که انتظار دولتی‌ها از گران کردن 2 هزار تومانی بنزین بود، به گفته خود آنان – روحانی و معاونین وی – پرداخت تمامی درآمد افزایش فروش بنزنی تحت عنوان "یارانه معیشتی" است که به زعم آنان به دهک‌های متوسط و پایین جامعه کمک کرده باشند.

 

این یازانه به گفته دولتی‌ها به ازای هر نفر 55 هزار تومان است که در هر ماه و به همراه مبلغ یارانه 45 هزار تومانی به خانوارهای واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

 

حال امروز اظهاراتی تامل برانگیر از زبان نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی دولت روحانی به گوش رسید که عنوان کرده: " دور دوم یارانه معیشتی به فاصله یک ماه پس از 24 آذر ماه سال 1398 پرداخت خواهد شد." به عبارت دیگر دولت مرحله دوم را یک ماه دیرتر!! به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد کرد.

 

سوال اینجاست که آیا دولتی‌ها می‌خواهند در پرداخت این یارانه تعلل کنند و این رسم را در اذهان جای بندازند که روی این یارانه ماه به ماه حساب نکنند؟

 

آیا منابع این یارانه معیشتی 3 هزار میلیارد تومانی که به حساب نزدیک به 18 میلیون خانوار واریز شده، تامین مالی کامل نشده و یا برنامه ریزی آقایان همانند اعلام ناگهانی و یک شبه گران کردن بنزین، لنگ می‌زند؟

 

در کنار این نکته بسیار مبهم، گزارشاتی به نوای آبیدر رسیده که در برخی از اصناف و اجناس در کرُدستان و شهر سنندج، افزایش قیمت در پی شوک افزایش قیمت بنزین مشاهده شده است.

 

پیش‌تر، وزارت صمت و نمایندگان آنان درکردستان اعلام کرده بودند که قیمت‌ها افزایش نخواهند یافت و با هرگونه تخلف به شدت برخورد می‌کنند که البته پس از آن گوجه فرنگی در شهر سنندج به 12 هزار تومان در هر کیلو رسید.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

بنزین وزارت صمت قیمت دولت گرانی یارانه

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->