• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 شهریور 1398 / 09:13   کد خبر : 5637   گروه : اجتماعی
با همکاری نیروهای امنیتی سپاه سنندج :

5 مزرعه کشت ماری جوانا در کلاترزان کشف شد

حدود 10 روز قبل با دریافت یک گزارش مردمی ، مبنی بر فعالیت کشاورزی مشکوک برخی افراد در منطقه عمومی کلاترزان سنندج و با فرایندهای پیچیده ی تحقیقات و اطلاعات نیروهای سپاه سنندج، مزرعه ی کاشت و تولید 1 هکتار ماری جوانا کشف و تمامی بوته های این گیاه مخدر نابود شد.

حدود 10 روز قبل با دریافت یک گزارش مردمی ، مبنی بر فعالیت کشاورزی مشکوک برخی افراد در منطقه عمومی کلاترزان سنندج و با فرایندهای پیچیده ی تحقیقات و اطلاعات نیروهای سپاه سنندج، مزرعه ی کاشت و تولید 1 هکتار ماری جوانا کشف و تمامی بوته های این گیاه مخدر نابود شد.

به گزارش نوای آبیدر، حسن عسکری فرمانده سپاه سنندج ضمن تقدیر دوباره از همکاری مردم شریف سنندج با نیروهای سپاه پاسداران،اشاره کرد : در رابطه با این عملیات کشف و معدوم سازی 1 هکتار ماری جوانا در منطقه عمومی کلاترزان سنندج 3 نفر دستگیر شده اند که هم اکنون نیز تحقیقات ادامه دارد.

 

عسکری افزود : این افراد سودجو با استفاده از عدم آگاهی مردم و همچنین شناخت نداشتن در مورد بافت گیاهی این ماده مخدر ، اقدام به کاشت ماری جوانا در ابعاد وسیع کرده بودند که با همکاری و عملیات سریع تحقیقاتی این مزارع کشف شدند و محتوای ان نیز که در شرف به بار نشستن بود ، نابود شد ( حدودا 10 الی 15 روز دیگر این مزارع برای برداشت اماده می شدند).

 

فرمانده سپاه سنندج با اشاره به اینکه این اولین مورد رویت شده در زمینه ی کاشت گیاهان مخدر در استان کردستان می باشد ، افزود : استان کردستان از حیث تولید و مصرف مواد مخدر در زمره ی استان های سفید می باشد که همین امر باعث شده مردم شریف سنندج انواع این گیاهان را نشناخته و این افراد سودجو با نام پرورش داروهای گیاهی ، توانسته اند مردم را فریب دهند که با هوشیاری مردم کلاترزان و همچنین عملکرد سریع نیرو های خدوم سپاه این مساله نیز حل و فصل گردید.

 

عسکری گفت : در این مزارع که تعداد ان 5 عدد براورد شده است ، 5 هزار بوته ی ماری جوانا به کشت رسیده بود که ارزش ریالی هر بوته ،طبق نظر کارشناس مواد مخدر ، حدودا یک میلیون تومان ارزیابی شده است.

 

فرماندهی سپاه سنندج عنوان کرد : از مردم تقاضا داریم که در صورت مشاهده ی رفتار مشکوک از افرادی که قصد کرایه زمین در مناطق دور افتاده را دارند ، حساس باشند و مراتب را در صورت رویت با نیروهای اطلاعاتی ما در میان بگذارند.

 

همچنین عسکری ضمن اشاره به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ، اگر جوانان ما بر سه مورد ورزش ، تحصیل و تهذیب تکیه کنند همواره پیروز خواهند بود ، افزود : اگر جوانان ما به فرموده ی رهبر معزز انقلاب اوقات فراغت خود را صرف تهذیب نفس و ورزش های مفید کنند ، قطعا به دام اعتیاد دچار نخواهند شد چرا که اعتیاد در اغلب موارد صرفا دامی برای سرگرمی افراد است و همگان می دانیم که جوانی که به دنبال فعالیتهای علمی و ورزشی است هرگز تن به سرگرمی های مخرب نمی دهد.

 

در پایان فرمانده سپاه سنندج عنوان کرد : صمیمانه از مردم همیشه هوشیار کردستان نهایت تشکر را داریم که این گونه خود را نسبت به سلامت جامعه و جوانان ،مسئول می دانند و همچنین با وجدان بیدار به مسائلی نظیر اعتیاد می نگرند.

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

ماری جوانا

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->