• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 مرداد 1398 / 14:01   کد خبر : 5636   گروه : سیاسی

برگزاری چهارمین جشنواره برترین‌های مساجد شهرستان سنندج

صبح امروز چهارمین جشنواره برترین‌های مساجد شهرستان سنندج و تکریم از خادمین و فعالین مساجد در مسجد صلاح‌الدین ایوبی،  به همت سپاه سنندج برگزار شد.در این جشنواره  حسن عسکری  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام مسجد از یک جامعیت برخوردار بوده و مرکز سقل بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی  اجتماعی،اقتصادی  سیاسی و فرهنگی بوده است.

صبح امروز چهارمین جشنواره برترین‌های مساجد شهرستان سنندج و تکریم از خادمین و فعالین مساجد در مسجد صلاح‌الدین ایوبی، به همت سپاه سنندج برگزار شد.در این جشنواره حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام مسجد از یک جامعیت برخوردار بوده و مرکز سقل بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی،اقتصادی سیاسی و فرهنگی بوده است.

به گزارش نوای آبیدر، صبح امروز چهارمین جشنواره برترین‌های مساجد شهرستان سنندج و تکریم از خادمین و فعالین مساجد در مسجد صلاح‌الدین ایوبی،  به همت سپاه سنندج برگزار شد.در این جشنواره حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام مسجد از یک جامعیت برخوردار بوده و مرکز سقل بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی  اجتماعی،اقتصادی  سیاسی و فرهنگی بوده است.

 

سرهنگ عسکری مساجد را  زمینه ساز وحدت و اتحاد در بین جوامع اسلامی دانست و عنوان نمود: از این ظرفیت عظیم و مورد قبول مردم می‌توان به عنوان یکی از مظاهر قدرت نرم انقلاب اسلامی در برابر تهاجمات فرهنگی استفاده کرد.

 

 

وی نقش مسجد در رشد تفکر انقلابی در دوران دفاع مقدس  را به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی پشتیبانی از رزمندگان نام برد و افزود: مسجد نقش مهم در پیشبرد اهداف و پیروزی انقلاب در برابر دشمنان داشته است.

 

 

وی  در ادامه به آغاز  شمار معکوس نابودی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت:  امروز جوانان حماس به کابوس بزرگی برای سردمداران ظلم تبدیل  شده‌اند که بخشی از این ناشی از نقش حیاتی انقلاب اسلامی در احیای کارکردهای مساجد است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج با بیان اینکه این روزها روزهای اقتدار ایران اسلامی در جهان است، گفت: آزادسازی نفت‌کش ایرانی نمایش اقتدار جمهوری اسلامی و شکست و رسوایی دیگر برای دشمنان اسلام و انقلاب است.

 

عسکری افزود: امروز قدرت نظامی ایران اسلامی در عرصه جهانی کاملا شده و موجب ترس و وحشت در وجود دشمنان شده است.

 

 

وی پیروزی حق بر باطل و دین بر کفر را وعده الهی در قرآن عنوان کرد و اضافه کرد: این وعده‌ای است که قطعا تحقق پیدا می‌کند و امروز پیروزی حق بر شمشیر در جای‌جای جهان به برکت دین اسلام کاملا مشهود است.

 

 

وجود 60 هزار مترمربع فضای مساجد به عنوان دانشگاه برای تعلیم و تربیت  نسل جوان

 

در ادامه این مراسم ماموستا بهمنی مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج  گفت: هزاران انسان  و بسیاری از ماموستاهای و روحانیان این سرزمین  به خاطر دفاع از دین و حریم الهی در همین مکان مقدس جان خود را از دست دادند.

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج  با بیان اینکه ایمان باطنی به خدا باعث آبادانی مسجد می‌شوند گفت: از ویژگی‌هایی انسان‌هایی که مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرند پرداخت زکات، ادای نماز و خدمت به مردم است که خادمین مساجد از جمله این گروه هستند.

 

 

وی با بیان اینکه خدمت در مسجد وظیفه پیامبران خدا بوده است، گفت: امروز این توفیقی برای خادمین مساجد است که در خدمت خانه خدا هستند و این نشانه ایمان و اعتقاد است.

 

 

ماموستا بهمنی با اشاره به اینکه تنها چیزی که باعث شد که تمام هجمه‌های دشمنان بی اثر بماند و باعث آبادانی  وحفظ پایگاه مساجد  باشد هویت مسلمان است.

 

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج  از 60 هزار مترمربع فضای مساجد به عنوان دانشگاه برای تعلیم و تربیت و عبادت یاد کرد و افزود: 180 تا 200 مسجد در شهر سنندج وجود دارد که  میتواند باید این پایگاه مقدس به عنوان سنگر در یک کشور اسلامی مورد حمایت همگان قرار گیرد.

 

 

 وی در ادامه خطاب به خادمین  عنوان کرد: امروز توفیقی برای خادمین مساجد  فراهم شده است که در خدمت خانه  خدا  باشند و این نشانه ایمان و اعتقاد است .

 

 

ماموستا بهمنی به عده‌ای انگشت‌ شمار  که در صدد ترویج برخی از  تفکرات در مساجد هستند اشاره کرد و گفت: دو موضوع امروز مساجد ما را تهدید می‌کند اول اینکه برخی افراد معلوم‌الحال در حال ترویج تفکرات افراطی در جامعه هستند و دوم اینکه تهدیدات ناسیونالیستی به نوعی دنبال دور کردن جامعه به ویژه قشر جوان از ارزش‌های دینی و جذب آنها به سمت ضد ارزش‌هاست که وظیفه همگان است که در برابر فتنه دشمن ایستادگی کنند.

 

 

دشمن به دنبال خالی کردن مساجد است

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: نباید اجازه دهیم که مساجد خالی شود، چرا که دشمن در صدد خالی کردن مساجد و نفوذ به قلب جوانان ما در این مورد است.

 

 

وی با بیان اینکه افراط و تفریط امروز در جامعه ناشی از بی‌توجهی و درک ناصحیح از اصل اسلام و دین است، گفت:اگر انسان در مسیری که خداوند قرار داده به درستی گام بردارد قطعا پیروز میدان خواهد بود و دشمنان در برابرشان  خوار خواهند شد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: طرح صالحین سپاه نیز با همین نگاه از بطن مسجد برای تربیت 10 میلیون جوان پای کار به فرمان مقام معظم رهبری در کشور تعریف و در سطح قابل قبولی در حال اجراست.

 

 

وی  افزود: مساجد نقش مهم و موثری در جامعه اسلامی دارند و می‌توانند با جذب جوانان و نوجوانان آنان را از پرتگاه خطرناک تهاجم فرهنگی نجات دهند.

 

 

 نماینده ولی فقیه در استان کردستان اندیشه و  نقش امامان جماعت در جذب جوانان به مسجد را بسیار مهم قلمداد کرد و اظهار داشت: حیات مسجد بستگی به امام جماعت آن دارد و برنامه‌های فرهنگی و هنری جذاب عاملی برای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد و مانعی برای جذب آنان به فرهنگ بیگانه می‌شود.

 

 

وی  عنوان کرد: جوانان برای آن که از فتنه‌های دشمنان در امان باشند ناگزیر هستند به پناهگاه‌های امن پناه ببرند و هیچ پناهگاهی همانند مسجد که خانه خداوند است برای انسان امن نیست از این رو خانواده در جذب جوانان و نوجوانان به مسجد بسیار نقش آفرین هستند.

 

 

در پایان این مراسم به رسم یاد بود از بسیاری از خادمین و هیات امنا ی نمونه استان کردستان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->