• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 مرداد 1398 / 08:43   کد خبر : 5626   گروه : اجتماعی
در راستاي كاهش ترافيك در سنندج:

فعاليت سامانه هوشمند پارك حاشيه اي در سنندج آغاز شد

در راستاي كاهش ترافيك و صرفه جويي در زمان و هزينه شهروندان سامانه هوشمند مديريت پارك حاشيه اي در سنندج راه اندازي و فعاليت خود را آغاز كرد.

در راستاي كاهش ترافيك و صرفه جويي در زمان و هزينه شهروندان سامانه هوشمند مديريت پارك حاشيه اي در سنندج راه اندازي و فعاليت خود را آغاز كرد.

به گزارش نوای آبیدر و به نقل از ایرنا، شهردار سنندج روز شنبه در حاشيه راه اندازي اين سامانه هوشمند اظهار داشت: در اين طرح با استفاده از سنسورهاي الكترونيكي كه در كف معابر تعبيه شده است، وجود يا عدم وجود خودرو در محل پارك در معابر تشخيص داده مي شود.


حشمت الله صيدي افزود: دسترسي عادلانه شهروندان در پارك كردن خودرو در حاشيه معابر اصلي سطح شهر يكي از مزاياي اجراي اين طرح است و براي همه شهروندان امكان پارك خودرو فراهم است.


وي با بيان اينكه اجراي اين طرح با هدف درآمد زايي نبوده است، اضافه كرد: ساماندهي مناسب و پاسخ به مطالبات به حق شهروندان در زمينه ميزان پرداخت هاي آنان از جمله اهداف اين طرح بود و پارك خودروهايي كه كمتر از 30 دقيقه از پارك حاشيه اي استفاده كنند، رايگان است.


شهردار سنندج يادآور شد: استفاده از مانده شارژ تگ هاي قبلي خودرو يكي از حقوق مسلم شهروندان است كه مراحل انجام اين تغييرات در دست بررسي است.
وي گفت: در سامانه هوشمند پارك حاشيه اي براي تمام شهروندان حساب كاربري، كيف پول الكترونيكي خودرو، ثبت نام رايگان خودرو و راننده در سامانه توسط پاركبان، شارژ اوليه كيف پول الكترونيكي شهروند توسط پاركبان و انجام شارژ كيف پول الكترونيك توسط شهروندان از طريق كارت هاي بانكي انجام مي شود.


صيدي افزود: تمام آموزش هاي مورد نياز استفاده از سامانه هوشمند مديريت پارك حاشيه اي از طريق اپليكشن در اختيار شهروندان قرار مي گيرد و بزودي كيوسك هايي به منظور ارائه خدمات و اطلاع رساني به شهروندان در نقاط مختلف شهر تعبيه مي شود.


وي اظهار داشت: از ديگر قابليت ها و امكانات سامانه هوشمند پارك حاشيه اي امكان اتصال و اشتراك گذاري اطلاعات با سامانه ترافيكي راهور جهت استعلام آنلاين از جمله دوربين هاي ترافيكي سيار، امكان استعلام محل پارك هاي خالي معابر از سامانه و پذيرش درخواست رزرو محل پارك از طريق اپليكيشن است.


شهردار سنندج ابراز اميدواري كرد با تعامل و همكاري شهروندان بتوان گام مهمي در جهت رفع مشكل پارك حاشيه اي در شهر و هوشمند سازي ديگر طرح هاي خدمات شهري برداشت.


شهر سنندج مركز استان كردستان با بيش از 500 هزار نفر جمعيت با سه ناحيه شهرداري اداره مي شود

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

سامانه پارک هوشمند

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->