• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 تیر 1398 / 06:58   کد خبر : 5602   گروه : ورزشی
فقدان ظرفیت های مناسب رشته اتومبیل رانی و موتور سواری در کردستان:

ناکامی های رشته اتومبیل رانی و موتورسواری

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی کردستان گفت: در این استان ورزش موتورسولاری و اتومبیل‌رانی ظرفیت‌های زیادی دارد اما متناسب با آن، زیرساخت‌ وجود ندارد.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی کردستان گفت: در این استان ورزش موتورسولاری و اتومبیل‌رانی ظرفیت‌های زیادی دارد اما متناسب با آن، زیرساخت‌ وجود ندارد.

به گزارش نوای آبیدر و به نقل از فارس ،رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی کردستان گفت: ایجاد زیرساخت اصلی‌ترین نیاز هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی در استان کردستان است.

نادر اسدی افزود: با توجه به اینکه هر رشته ورزشی نیازمند یک مکان اختصاصی است لذا این هیات با توجه به نبود یک پیست استاندارد عملا به یک رشته تعطیل یا نیمهفعال تبدیل شده است.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی کردستان خاطرنشان کرد: نبود اسپانسر از دیگر دغدغه‌های این رشته ورزشی است که زیرا نبود اسپانسر خود نوعی نبود حامی تلقی می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت: بودجه اختصاصی به این هیات حتی کفاف اداره هیات را نمی‌دهد چه برسد به اعزام ورزشکار به مسابقات کشوری و رسیدگی به زیرساخت‌ها، به همین علت وجود اسپانسر و حامی مالی خصوصی به شدت در این رشته احساس می‌شود. 

اسدی به ظرفیت‌های موجود در استان اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه این هیات پتانسیل خوبی برای گردشگری ویژه ورزش دارد می‌توان با ایجاد پیست‌های استاندارد موتورسواری و اتومبیلرانی استان کردستان را به قطب گردشکری در غرب کشور تبدیل کرد و این مهم نیازمند همکاری دولت و بخش خصوصی است. 

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی کردستان ادامه داد: در سطح استان ما دارای بانوان و آقایان فعالی در رشته اتومبیلرانی و موتورسواری هستیم که به جرات می‌توان گفت می‌توانند با قهرمانان کشوری رقابت کنند.

اسدی گفت: با توجه به نبود پیست ورزشکاران استان نمی‌توانند در پیست سایر استان‌ها نیز حضور داشته باشند.

وی افزود: در ادوار گذشته نیز مسؤولین هیات زحمات زیادی کشیده‌اند ولی متاسفانه به دلایل فوق نمی‌شود عملکرد هیات را خوب ارزیابی کرد.

اسدی به هیات‌های فعال شهرستانی اشاره و خاطرنشان کرد: هیات‌ شهرستان‌های سنندج، سقز، دیواندره، دهگلان و بیجار در حال حاضر فعال هستند و در برنامه داریم که امسال هیات دیگر شهرستان‌ها را نیز فعال کنیم.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل‌انی کردستان در پایان اظهار کرد: با عنایت به همکاری‌های خوبی که اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با این هیات دارد امید است در آینده شاهد رشد بیشتر این هیات باشیم.

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->