• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 تیر 1398 / 07:00   کد خبر : 5600   گروه : سیاسی
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

نظارت بیشتر بر روی سفره خانه های سنتی سنندج

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان از گسترش سفره‌خانه‌های سنتی و تبدیل آنها به محل اختلاط دختران و پسران ابراز نگرانی کرد و گفت: این مهم در دستور کار ستاد قرار گرفته و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان از گسترش سفره‌خانه‌های سنتی و تبدیل آنها به محل اختلاط دختران و پسران ابراز نگرانی کرد و گفت: این مهم در دستور کار ستاد قرار گرفته و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

به گزارش نوای آبیدر از سنندج، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ضمن تبریک بمناسبت هفته قوه قضاییه گفت: رسالت و هدف این قوه پیشگیری از وقوع جرم است و جمهوری اسلامی در این زمینه کارنامه مثبتی دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان شامگاه یکشنبه در جلسه این ستاد که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد از گسترش سفره‌خانه‌های سنتی و تبدیل آنها به محل اختلاط دختران و پسران ابراز نگرانی کرد و گفت: این مهم در دستور کار ستاد امر به معروف قرار گرفته و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

محمود الله‌مرادی اظهار کرد: همه دستگاه‌های استان موظفند در راستای پیشگیری از منکرات برنامه‌ریزی کنند.

وی اظهار کرد: طبق ماده ۲۳ قانون امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان موظفند بخشی از بودجه ادارات را به برنامه‌های فرهنگی ویژه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص دهند.

الله‌مرادی ترویج و تبلیغ  امر به معروف و نهی از منکر در مناطق گردشگری را ضروری برشمرد و بر برنامه‌ریزی برای مناطق حاشیه شهر و آلوده شهر و نیز مناطق پرجمعیت تاکید کرد.

وی جمع‌آوری تکدی‌گران سطح شهر، فضاسازی فرهنگی در پارک‌ها، اقدامات فرهنگی در زمینه رعایت حجاب و عفاف در اماکن عمومی را از برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

وی یادآور شد: نظارت بر سفره‌خانه‌های سنتی نیازمند همکاری ادارات استان است.

الله‌مرادی همچنین تکریم و احترام به ارباب رجوع  را جز حقوق شهروندی دانست و گفت: توهین به ارباب رجوع جرم محسوب می‌شود و مسؤولان در این زمینه مسؤولیت دارند و نباید در مسیری حرکت کنند که ارزش‌های شهدا به بوته فراموشی سپرده شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: مهم‌ترین رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر در آینده در ارتباط با مسؤولان خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهدا با نثار خون خود امنیت و آسایش کشور را تضمین کردند، گفت: ما باید پاسدار خون شهدا و رشادت‌های آنها باشیم.الله‌مرادی فرزندان شهدا را سند افتخار کشور دانست و افزود: تکریم و احترام فرزندان شهدا ضروری است.

وی اظهار کرد: امروز جایگاه و شان حقیقی شهدا در جامعه بر همگان آشکار شده است.

به گفته الله‌مرادی، گرامیداشت یاد و نام شهدا به عنوان یک معروف بزرگ در جامعه نهادینه شده است.

وی با اشاره به برگزاری کنگره عظیم و مردمی شهدا در استان کردستان، از مسؤولان استان به دلیل این حرکت ارزشمند مردمی تقدیر کرد.

 

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->