• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 خرداد 1398 / 07:02   کد خبر : 5584   گروه : اجتماعی
به یاد روزگار حماسه ساز دفاع مقدس :

داستان دو برادر

در دفاع مقدس بسیار هستند خانواده هایی که با کوچ کردن 2 و یا حتی بیشتر از اعضای خانواده اشان مواجه هستند ،پدیده ی عرفانی شهادت ، که نمیدانم چه شد آن روز ها ، مردان بی ادعا چه مظلومانه در راه وطن و اعتقادات شان ،پا در مسیرش گذاشتند. مصاحبه ی پیش رو ،داستان دو سفر کرده از دامان پر مهر برادر را توصیف میکند.

در دفاع مقدس بسیار هستند خانواده هایی که با کوچ کردن 2 و یا حتی بیشتر از اعضای خانواده اشان مواجه هستند ،پدیده ی عرفانی شهادت ، که نمیدانم چه شد آن روز ها ، مردان بی ادعا چه مظلومانه در راه وطن و اعتقادات شان ،پا در مسیرش گذاشتند. مصاحبه ی پیش رو ،داستان دو سفر کرده از دامان پر مهر برادر را توصیف میکند.

به گزارش نوای آبیدر،در دفاع مقدس بسیار هستند خانواده هایی که با کوچ کردن 2 و یا حتی بیشتر از اعضای خانواده اشان مواجه هستند ،پدیده ی عرفانی شهادت ، که نمیدانم چه شد آن روز ها ، مردان بی ادعا چه مظلومانه در راه وطن و اعتقادات شان ،پا در مسیرش گذاشتند. مصاحبه ی پیش رو ،داستان دو سفر کرده از دامان پر مهر برادر را توصیف میکند.

 

1-خودتان را معرفی کنید و بفرمائید چه نسبتی با شهید گرانقدر دارید؟

حسین کرمی هستم متولد 1349، صادره از کردستان. برادر شهیدان اسماعیل و فرهنگ کرمی که به ترتیب شهید فرهنگ کرمی شهید دفاع مقدس و شهید اسماعیل کرمی شهید مدافع امنیت کشور که در اشنویه آذربایجان غربی در مبارزه با عوامل ضد انقلاب به شهادت رسیدند.

شهید فرهنگ برادر سوم خانواده ی ما می باشد که متولد 20/7/1393 بود، دقیقا در اوایل آغاز جنگ تحمیلی یعنی سال 59 به جبهه های نبرد حق علی باطل اعزام شدند و دانش آموز بودند که به فیض شهادت نائل آمدند.

شهید اسماعیل کرمی نیز متولد 1350 بودند که در درگیری با نیروهای ضد انقلاب در سال 1390 در منطقه اشنویه آذربایجان غربی به شهادت رسیدند. ایشان برادر پنجم خانواده بودند و خاطرات بیشتری از وی برای من مانده است.

2- یاد و خاطره ی شهدای دفاع مقدس همیشه شیرین و ماندگار است. از 2 برادر عزیز به شهادت رسیده چه خاطراتی برای شما به جا مانده است؟

خوب به خاطرم می آید که فرهنگ برادر بزرگترم همیشه 3 ماهه تابستان کار می کرد تا برای خانواده و خرجش کمک باشد، آخر ما ،پدرمان را دقیقا اوایل به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی از دست دادیم و مادرمان هم چون پرستویی دلسوز فرزندان خود را به زیر پروبال گرفت و ما را بزرگ کرد،شهید فرهنگ همیشه هم درس می خواند هم کار می کرد و همیشه نیز جزو شاگردان ممتاز و برتر بود. وقتی فرهنگ به شهادت رسید من 10 سال داشتم و حتی پیکرش تا 3 ماه در جبهه ها باقی ماند تا توسط فرمانده اش که او نیز در دیواندره به شهادت رسید، به خاک مادری بازگشت، شهید یدالله حاجیان فرمانده برادرم بود که خود نیز به فیض شهادت نائل شد.

شهید فرهنگ قبل رفتن برای مادرم، وصیت نامه ای نوشته بود، که بخشی از آن را که به خاطر دارم برایتان بازگو می کنم، خودش پیش بینی کرده بود که به شهادت خواهد رسید.

" مادر عزیزم، وقتی که حرف دفاع از عزت و شرف و ناموس و عقیده به میان باشد، باید رفت و باید خون و جان را در راهش فدا کرد، مادرم برای من گریه نکنید چرا که من نیست و هدف بالاتری داشتم. هیچ گاه دست از حمایت ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی بر ندارید، همواره همراه مقام معظم رهبری باشید نه از ایشان جلوتر حرکت کنید و نه عقب بیفتد، همراه و کنارش باشید تا به ایران آسیبی نرسد. همیشه برای سعادت بصیرت رهبری را ملاک کار قرار دهید. مادرم برای من گریه نکنید، برای مصائب زینب(س) گریه کنید که در غم برادر چه کشیده است در غم سید و سالار شهیدان گریه کنید که هر چه اسلام دارد از امام حسین (ع) دارد "

خوب یادم می آید که برای رفتن به جبهه شناسنامه ی خودم را دستکاری و سن را بالا بردم که بتوانم به جبهه بروم اما زودی متوجه شدند و مانع من شدند آن روزها من 14 سال بیشتر نداشتم ولی غیرتم اجازه نمی داد که بنشینم و شهادت دوستانم و یاران با وفای امام خمینی(ره) را تماشا کنم. باید کاری می کردم. با ترفندهایی توانستم 5 ماهی در جبهه باشم اما سرانجام باز هم متوجه می شدند و مرا به خانه برمی گرداندند.

شهید اسماعیل کرمی نیز برادر کوچک من بود، چقدر دلم برایش تنگ می شود ، چقدر جای خالی اش همواره احساس می شود، اما وقتی به بزرگی هدفش می نگریم، قدری خاطرمان آسوده و افکارمان منبسط می شود. البته باز هم میگویم جای خالی اش هیچ گاه پر نخواهد شد.

شهید اسماعیل کرمی وابستگی عجیبی به لحاظ تفکر و ایمان به امام خامنه ای (مدظله العالی) داشت و شاید باورتان نشود ،هیچ گاه نقل قول های رهبری از زبانش نمی افتاد، همواره به میهن و اصالتش عشق می ورزید و او نیز به داستان رشادت ها و حماسه حسینی اشاره می کرد، که امام حسین(ع) برای دفاع از آزادی و آزادگی به شهادت رسید، ما نیز باید همواره پیرو راه امام حسین (ع)  باشیم.

3 - چه توصیه ای برای جوانان نسل امروز دارید؟

داغ برادر ندیده اند، خانواده ما دو تن از پاره های تنشان را تقدیم وطن و اسلام کرده اند. توصیه ام این است که بروند و درمورد دفاع مقدس تحقیق کنند، بدانند که با تمام غیرت با چه مظلومیتی با 40 کشور در حال جنگ بودیم. بله درست است 40 کشور، تمامی آن کشورها به صورت مستقیم در حال تجهیز صدام بودند، از اسلحه و مهمات تا موشک و هواپیما و بمب های شیمیایی.

فقط از جوانان عزیز و غیور کشورمان تقاضا دارم که بروند و تحقیق کنند، تا بدانند امنیت کشور و منطقه چگونه با ریخته شدن خون جوانانش، تامین شده است. همواره پیرو این جمله از سالار شهیدان باشند ،که اگر دین ندارید لاقل آزاده باشید. 212 هزار شهید گلگون کفن داده ایم تا یک وجب از خاک این کشور دست دشمن نیفتد.

یادشان تا ابد گرامی باد

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شهید کرمی

نظرات بینندگان :

حسین کرمی یکشنبه 12 خرداد 1398 | 09:31 پاسخ

سلام متشکرم. فقط تاریخ تولد شهید فرهنگ 1339صحیح می باشد.

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->