• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 خرداد 1398 / 11:43   کد خبر : 5581   گروه : اجتماعی
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان:

کاهش آمار جرایم و آسیب های اجتماعی در ماه رمضان

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان به گزارشی از وضعیت جرایم در ماه مبارک رمضان در ۲۰ روز گذشته در مقایسه با ماه قبل اشاره کرد و بیان داشت : بررسی های آماری نشان می دهد در ۲۰ روز گذشته وقوع سرقت در استان ۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است. که نقش پررنگ پلیس برای فراهم کردن زمینه  امن و ارامش برای پرداختن شهروندان به امورات دینی بسیار موثر بوده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان به گزارشی از وضعیت جرایم در ماه مبارک رمضان در ۲۰ روز گذشته در مقایسه با ماه قبل اشاره کرد و بیان داشت : بررسی های آماری نشان می دهد در ۲۰ روز گذشته وقوع سرقت در استان ۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است. که نقش پررنگ پلیس برای فراهم کردن زمینه امن و ارامش برای پرداختن شهروندان به امورات دینی بسیار موثر بوده است.

به گزارش اختصاصی خبرنگار نوای آبیدر، سرهنگ "عبدالله فاتحی"، با اشاره به نقش دین و اعتقادات دینی در کاهش وقوع جرایم بخصوص در ماه مبارک رمضان ، گفت: مبانی دینی که از دل مبانی فرهنگی بیرون می آید ، چون ریشه  در اصول راستین و باورهای عمیق مردم دارد، شرایط خاصی را ایجاد می کند که جامعه را به رفتارهای اخلاق مدارانه تر و همراه با وجدان بیدار سوق دهد.

وی با بیان اینکه اساسا دین تمامی جنبه های اخلاق، وجدان و عقلانیت را در خود جای داده است و ماه مبارک رمضان تجلی بارز مناسک دینی است، تصریح کرد : در این ماه، طبیعی است که جامعه نسبت به رفتارهای خود با حساسیت بیشتری عمل کند.

این مقام انتظامی استان نخستین و مهمترین عاملی که باعث می شود، افراد در این ایام از جرم و جنایت دور شده و گرایش به انجام کارهای نامناسب و زشت نداشته باشند، ماهیت معنوي "این ماه خرم وتقویت فضای معنوی و باورهای دینی است ".

وی افزود : این ماه از چنان عظمت و معنويتي برخوردار است که جماعت مومنان با ورود به آن "روح " سرشار از نغمه الهي شان بیش از هر زماني خود را عیان مي سازد و تیرگی ها و ناخالصي ها را از میان مي راند؛ در واقع پایبندی به اصول دینی موجب می شود، افراد در برابر زشتی ها و کارهای خلاف مقاومت کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان دومین عامل مهم دیگر ماه مبارک رمضان را "حرمت داري" عمومي دانست و گفت : همه بر این واقعیت اذعان داریم که یکی از وجوه ممیزه فرهنگ ما از دیگر فرهنگ ها " حرمت نگه داشتن " بعضي ایام و مناسبت ها است، به همین سبب ، حتي آناني که نقشه کجروي و طرح خلافکاري در سر دارند در ماه بزرگ رمضان حيا مي کنند و اگر نه به تمامي، حداقل تا حدودي رفتارهاي خلاف خود را به کناري مي نهند و چه بسیار خلافکارانی که این ماه بخشش را به فرصتي براي " توبه " تبديل مي کنند.

سرهنگ فاتحی زمینه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی، تعارضات میان عقل و احساس و کمرنگ شدن عواطف و وجدان برشمرد و تاکید کرد : و نقطه مقابل آن، دینداری قرار دارد که با ایجاد هماهنگی و رفع تعارض های رفتاری و تضاد میان عقل و احساس، شرایط را برای بهبود رفتارهای فردی و جمعی فراهم می کند.

وی اظهار داشت : بی آلایشی و خلوص فردی از جمله نتایجی است که برای فرد روزه دار حاصل می شود و کارشناسان معتقدند همین عامل از دلایل اصلی کمرنگ شدن جرایم و آسیب های اجتماعی در ماه رمضان است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان به گزارشی از وضعیت جرایم در ماه مبارک رمضان در ۲۰ روز گذشته در مقایسه با ماه قبل اشاره کرد و بیان داشت : بررسی های آماری نشان می دهد در ۲۰ روز گذشته وقوع سرقت در استان ۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است. که نقش پررنگ پلیس برای فراهم کردن زمینه  امن و ارامش برای پرداختن شهروندان به امورات دینی بسیار موثر بوده است.

سرهنگ فاتحی ادامه داد : طی ۲۰ روز گذشته از ماه مبارک رمضان وقوع سرقت منزل در استان7 درصد ، مغازه ۴۶ درصد ، سرقت اتومبیل ۴۰ درصد و قاپ زنی نیز ۵۰ درصد کاهش داشته است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان در پایان با اشاره به کاهش ۲۰درصدی سرقت های به عنف طی این مدت خاطر نشان کرد :رسی های آماری نشان می دهد وقوع تصادفات نیز ۲۰ روز ماه مبارک رمضان 13 درصد کاهش را نشان می دهد.

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کاهش جرائم در ماه رمضان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->