• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 / 08:14   کد خبر : 5565   گروه : اجتماعی
رئیس سازمان سیما ،منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج :

 کاهش 95 درصدی آتش سوزی پارک های جنگلی سنندج در سال گذشته

رئیس سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه سال گذشته با اقدامات مناسب و استقرار آتش بان شاهد کاهش 95 درصدی آتش سوزی در پارکهای جنگلی در سطح شهر بودیم گفت : بارندگی های امسال باعث شده که پوشش گیاهی در برخی از نقاط آبیدر به بیش از یک متر برسد.

رئیس سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه سال گذشته با اقدامات مناسب و استقرار آتش بان شاهد کاهش 95 درصدی آتش سوزی در پارکهای جنگلی در سطح شهر بودیم گفت : بارندگی های امسال باعث شده که پوشش گیاهی در برخی از نقاط آبیدر به بیش از یک متر برسد.

به گزارش نوای آبیدر، رئیس سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه سال گذشته با اقدامات مناسب و استقرار آتش بان شاهد کاهش 95 درصدی آتش سوزی در پارکهای جنگلی در سطح شهر بودیم گفت : بارندگی های امسال باعث شده که پوشش گیاهی در برخی از نقاط آبیدر به بیش از یک متر برسد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج : جلسه هماهنگی جهت پیشگیری از وقوع آتش سوزی در پارک های جنگلی  با حضور دستگاه های ذیربط در سالن جلسات سازمان آتش نشانی برگزار شد.

رئیس سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت : حفاظت و صیانت از پارکهای جنگلی در مقابل حوادث مختلف نظیر آتش سوزی از مهم ترین اهداف و اولویت های این سازمان است.

شرمین شریفی بیان کرد : علاوه بر پارک جنگلی آبیدر که از اهمیت ویژه ای برخوردار است دیگر پارک های جنگلی در سطح شهر نظیر نیشتمان و توس نوذر هم اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از آتش سوزی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: سال گذشته پارک جنگلی آبیدر به 7 زون تقسیم شد و آتش بان هم در زون های تعیین شده بصورت شبانه روزی مستقر شد ند.

شریفی اعلام کرد :سال گذشته با اقدامات مناسب و همچنین تعامل و همکاری آتش نشانی ، منا بع طبیعی و سازمان های مردم نهاد شاهد کاهش 95 درصدی آتش سوزی در پارک های جنگلی در سطح شهر بودیم.

وی افزود : خوشبختانه امسال شاهد بارش های فراوان برف و باران بودیم و همین امر باعث شده در بسیاری از نقاط سطح شهر بویژه پارک های جنگلی شاهد پوشش گیاهی مناسب باشیم.

شریفی اعلام کرد :  پوشش گیاهی در برخی از نقاط پارک جنگلی آبیدر به بیش از یک متر می رسد و قطعاً در آینده و با گرم شدن هوا شاهد خشک شدن  پوشش گیاهی احتمال آتش سوزی در این پارک ها فراوان است.

وی عنوان کرد : برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاهای ذیربط  در  خصوص تهیه امکانات لازم تا قبل از گرم شدن  هوا وهمچنین استقرار آتش بان باید در آبیدر صورت گیرد.

رئیس سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه شرایط پوشش گیاهی در پارک های جنگلی بسیار متفاوت تر از سال های گذشته است ابراز امیدواری نمود و گفت:با تلاش ، همکاری  وتعامل تمامی دستگاه های ذیربط و همچنین شهروندان بتوانیم همانند سال گذشته درحفاظت و پیشگیری از وقوع آتش سوزی در پارک  های جنگلی موفق عمل کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج هم در این جلسه با بیان اینکه عامل انسانی باعث  بیشتر آتش سوزی در پارک های جنگلی است تاکید کرد و گفت : باید علف های هرز در تفرجگاه ها و نقاطی که بیشتر شهروندان برای تفریح به آن مراجعه می کنند جمع آوری شود.

عبدالسلام سپهر افزود : خرید تجهیزات لازم نظیر دمنده هم یکی دیگر از اقدامات است که با پیگیری لازم امیدواریم بتوانیم نسبت به خرید دودستگاه دمنده و تحویل آن به سازمان سیما ومنظر اقدام نماییم.

 

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->