• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 / 06:46   کد خبر : 5563   گروه : اقتصادی
چالش جدید بازار فروش موبایل در سنندج :

بلاتکلیفی سامانه رجیستری موبایل ، سردرگمی فروشندگان و خریداران

تلاطم در بازار خرید و فروش موبایل در تمام نقاط کشور تمامی ندارد ، اما این مساله به شکل ویژه ای در سنندج در حال رخداد است چرا که با اتمام فرصت ثبت گوشی های مسافری در سامانه رجیستری همتا و سامانه گمرک ، در انتهای ماه اردیبهشت ، فصل جدیدی در معاملات تلفن همراه باز خواهد شد ، فصلی سیاه و بی رونق ، با ماه همراه باشید.

تلاطم در بازار خرید و فروش موبایل در تمام نقاط کشور تمامی ندارد ، اما این مساله به شکل ویژه ای در سنندج در حال رخداد است چرا که با اتمام فرصت ثبت گوشی های مسافری در سامانه رجیستری همتا و سامانه گمرک ، در انتهای ماه اردیبهشت ، فصل جدیدی در معاملات تلفن همراه باز خواهد شد ، فصلی سیاه و بی رونق ، با ماه همراه باشید.

به گزارش اختصاصی خبرنگار نوای آبیدر، تلاطم در بازار خرید و فروش موبایل در تمام نقاط کشور تمامی ندارد ، اما این مساله به شکل ویژه ای در سنندج در حال رخداد است چرا که با اتمام فرصت ثبت گوشی های مسافری در سامانه رجیستری همتا و سامانه گمرک ، در انتهای ماه اردیبهشت ، فصل جدیدی در معاملات تلفن همراه باز خواهد شد ، فصلی سیاه و بی رونق ، که هم خریدار و هم فروشندگان کردستانی به خصوص سنندجی را مشکلات فراوانی خواهد کرد.

 

در جمع برخی از کسبه ی صنف فروش موبایل سنندج ، بسیاری از مغازه داران عنوان کردند : روز به روز شاهد بی ثبات شدن بازار موبایل هستیم ،اساسا سامانه رجیستری و گمرک قرار بود از برخی سودجویی های افراطی افراد کم کند ، اما هم اکنون تبدیل به یک عامل برای گرانی ها و سو استفاده های جدید میان برخی فروشندگان موبایل شده است که ، بازار سالم خرید و فروش موبایل را تحت الشعاع خود قرار داده است.

 

با توجه به نابسامانی بازار ارزی کشور و وارداتی بودن 99 درصد گوشی های مورد معامله در بازار تلفن همراه ، گرانی تلفن های همراه از یک طرف و سردرگمی مشتری از نوع رجیستر شدن گوشی ها از طرفی باعث کاهش فروش صنف موبایل شده است که این روز ها با کرایه مغازه های سنگین و بعضا نجومی در سنندج دست و پنجه نرم میکنند.

 

با بسته شدن سامانه ثبت گوشی های مسافری ابهامی در خرید گوشی های اکبند ایجاد می شود که مشتریان محترم چگونه میتوانند مالکیت تلفن همراه خریداری شده ی خود را در اختیار بگیرند ، چرا که بسیاری از گوشی های مورد معامله مذکور از طریق سامانه مسافری ثبت و رجیستر می شدند .

 

این مساله انگیزه ی خرید مشتری را بسیار کاهش می دهد و باعث می شود که اغلب مشتریان به بازارهای ثانویه نظیر اپلیکیشن های خرید و فروش کالای مستعمل رجوع کنند ، برنامه هایی که ممکن است در ان با عدم شفافیت های فراوان روبرو شویم و حتی موجب ازاد گذاشتن دست برخی از سودجویان برای کلاهبرداری های متعدد می شود .

براستی راه چاره ی دولت دوازدهم و وزارت محترم ارتباطات در قبال این نابسامانی های ارزی و بازار موبایل چیست ؟

باید نشست و منتظر ماند تا یک صنف بسیار حساس با نقش مهم در اجتماع که همواره بار تکنولوژی و ارتباطی کشور را به دوش می کشد ، به ورطه ی نابودی کشیده شود ؟

منتظر نظرات شما همشریان عزیز سنندجی هستیم .

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->