• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 آذر 1397 / 13:30   کد خبر : 5545   گروه : اجتماعی
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج:

برگزاری فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج تحت عنوان "به هارانه"

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خبر داد: فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج تحت عنوان " به هارانه " به منظور فراهم نمودن زمینه های علمی جهت اجرای ایده ها، طرحها و تجربه های نو در هنرهای شهری متناسب با محیط شهری و ظرفیت؛ شهر سنندج برگزار می شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خبر داد: فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج تحت عنوان " به هارانه " به منظور فراهم نمودن زمینه های علمی جهت اجرای ایده ها، طرحها و تجربه های نو در هنرهای شهری متناسب با محیط شهری و ظرفیت؛ شهر سنندج برگزار می شود.

به گزارش نوای آبیدر،رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خبر داد: فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج تحت عنوان " به هارانه " به منظور فراهم نمودن زمینه های علمی جهت اجرای ایده ها، طرحها و تجربه های نو در هنرهای شهری متناسب با محیط شهری و ظرفیت؛ شهر سنندج برگزار می شود.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج:  رئیس سازمان سیما ،منظر وفضای سبزشهری در جمع خبرنگاران از انتشار فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج در محورهای مختلف خبر داد.

 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت:  یکی از رسالت های این سازمان در ماههای پایانی سال و در راستای ارتقاء کیفیت هنری، زینت بخشیدن به فضاهای شهری و ساماندهی بصری  سطح شهر در استقبال از فصل بهار است.

شرمین شریفی عنوان کرد: حمایت از ایده ها و توانمندیها از طریق مشارکت هنرمندان در قالب طرح استقبال از بهار و با هدف ایجاد شور و نشاط در میان شهروندان یکی از اولویت ها و برنامه های این سازمان است.

وی از برگزاری فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج تحت عنوان "به هارانه "خبرداد و اظهار داشت: این فراخوان به منظور فراهم نمودن زمینه های علمی جهت اجرای ایده ها، طرحها و تجربه های نو درهنرهای شهری متناسب با محیط شهری و ظرفیت؛ شهرسنندج برگزار خواهد شد.

شریفی ایجاد فضای تعاملی بین هنرمندان و شهروندان و گردشگران در سطح شهر و مواجهه شهروندان با آثار هنرمندان فراهم نمودن زمینه ایده پردازی وخلق تجربه‌های جدید رنگی درمنظرشهری، ایجاد محیطی سرزنده و پویا با ترویج فرهنگ، آداب و آیین های پسندیده بومی و ایرانی در مقدم بهار وآیین نوروز، فرصت بروز ایده‌های خلاق با روش‌های متنوع درتناسب با فضای شهر و بسترسازی مناسب را از مهم ترین اهداف فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج برشمرد.

وی با بیان اینکه مشارکت و حضور هنرمندان در یکساله هنرهای محیطی شهر سنندج فرصت مغتنمی است تا از طریق خلق آثار هنری بدیع به استقبال بهار برویم؛ اذعان کرد: رویکرد محوری این طرح ایجاد سازوکار و بستر لازم جهت حضور و مشارکت هنرمندان است.

وی با اشاره به اینکه کارگروه المان و هنر محیطی از اعضای شورای انتخاب آثار و داوری هستند؛ گفت: بخش های اصلی یکساله هنرهای محیطی شامل: هنرهای محیطی و آذین بندی خلاقانه و نوگرا، دیوارنگاری، تخم مرغ های نوروزی، مجسمه های موقت نوروزی، طراحی المان سبز، هفت سین و درختستان است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: در حوزه هنرهای محیطی و آذین بندی خلاق و نوگرا، تلاش بر آن است ایده پردازی یک فضا و محیط شهری را تحت تاثیر قرار داده و از هنرمندان خواسته می شود آذین بندی سطح شهر را با نوگرایی و خلاقیت جان تازه ای داده و معنی تازه ای به آن بخشند.

وی اضافه کرد: در حوزه دیوار نگاری خیابانها، میدانها، جداره ها، پست های مخابراتی، دیوارها، پست های برق با بهره گیری از فرم های زیبا و جذاب پرچم و به صورت تزیینی در قالب آذین بندی نوآورانه باشد.

شریفی همچنین ادامه داد: در طرح «به هارانه 98» طرح ها می تواند بر روی همه دیوارهایی که به صورت دیوار کوچک (زیر 50 مترمربع)، براساس شکل و ماهیت طبیعی آنها و بدون کم ترین تغییر در ساختار موجود انجام شود.

وی بیان کرد: در بخش تخم مرغ های نوروزی تحت عنوان حجم های دوست داشتنی و خاطره انگیز گفت: در «به هارانه» هنرمندان می توانند علاوه بر بازسازی سنت های فرهنگی، از یک حجم معمولی به عنوان فرصتی برای خلق آثار درخشان هنری استفاده نمایند.

وی در خصوص مجسمه های موقت نوروزی، طراحی المان سبز، هفت سین ودرختستان به طراحی و اجرای احجام گل گفت: این بخش با هدف ایجاد شور و نشاط در جامعه، سرزندگی و توجه به آئین های ملی و بومی از طریق مشارکت هنرمندان رشته های تجسمی و نیز فرهنگ سازی و کمک به زنده نگه داشتن آئین ها و جشن های باستانی برای کودکان و نوجوانان با موضوعیت بهار و نوروز انجام می شود.

شریفی همچنین تصریح کرد: خلق آثار و جان بخشیدن به درختان خشکیده در مسیرهای پرتردد و خیابانهای اصلی و فرعی موجب ثبت یادگارهای سرسبز کردستان به مثابه مجسمه های شهری از دیگر محورهای فراخوان یکساله هنرهای محیطی سنندج است.

وی با اشاره به اینکه همه‌ هنرمندان با گرایش‌های مختلف هنرهای تجسمی، نقاشان، مجسمه‌سازان، طراحان گرافیک، هنرمندان تصویرگر، هنرمندان فعال در هنرهای محیطی و ... می‌توانند در فراخوان « به هارانه » ۹۸ شرکت کنند، تاکید کرد: کلیه بخش ها به صورت غیررقابتی برگزار می شود.

وی اعلام کرد: علاقمندان به شرکت در این فراخوان می توانند جهت دریافت فرمهای فراخوان به آدرس سنندج بلوار کردستان- بالاتر از رستوران سفیر مراجعه نموده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت شهرداری سنندج به آدرس www.e-sanandaj.ir مراجعه نموده و یا با شماره تلفن های  33160524-087 و 33157180-087 تماس حاصل فرمایند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج در خاتمه یادآور شد: هنرمندان می توانند آثار خود را تا دهم دی ماه سال جاری به دبیرخانه این سازمان ارسال نمایند.

انتهای پیام/

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->