• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 24 آذر 1397 / 11:27   کد خبر : 5539   گروه : اجتماعی
رییس سازمان پسماند شهرداری سنندج خبر داد :

60 پیشرفت فیزیکی در انتقال شیرابه پسماند ها به تصفیه خانه فاضلاب سنندج

عملیات انتقال شیرابه تولیدی محل دفن پسماندهای شهر سنندج به تصفیه خانه فاضلاب 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.رییس سازمان پسماند شهرداری سنندج خبر داد: با هدف تامین آب مورد نیاز برای کشاورزی در منطقه، سد ژاوه احداث شده که با هدف جلو گیری از آلودگی آب عملیات انتقال شیرابه تولیدی محل دفن پسماند به تصفیه خانه فاضلاب در حال اجر است.

عملیات انتقال شیرابه تولیدی محل دفن پسماندهای شهر سنندج به تصفیه خانه فاضلاب 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.رییس سازمان پسماند شهرداری سنندج خبر داد: با هدف تامین آب مورد نیاز برای کشاورزی در منطقه، سد ژاوه احداث شده که با هدف جلو گیری از آلودگی آب عملیات انتقال شیرابه تولیدی محل دفن پسماند به تصفیه خانه فاضلاب در حال اجر است.

به گزارش نوای آبیدر و به نقل از ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: معضل شیرابه تولیدی محل دفن پسماندهای شهر سنندج حل خواهد شد.

رییس سازمان پسماند شهرداری سنندج اظهار داشت : روزانه بیش از 380 تن زباله در سطح شهر سنندج جمع آوری شده که از این مقدار زباله جمع آوری شده و 180 تن به کارخانه بازیافت انتقال داده می شود و پس از تفکیک ضایعات خشک قابل بازیافت و تبدیل حدود 50 تن کود کمپوست از زباله تر مابقی به محل دفن انتقال و روزانه با خاک و نخاله در محل دفن پسماندها پوشش داده می شود.

سیروان غفوری بیان کرد : یکی ازمهم ترین مشکلات محل دفن پسماند سنندج تولید شیرابه بود که باعث نگرانی زیست محیطی و امکان آلودگی آب های زیر زمینی را هم داشت.

وی عنوان کرد : با هدف تامین آب مورد نیاز برای کشاورزی در منطقه، سد ژاوه در سنندج احداث شده که یکی از تهدیدات پروژه سد ژاوه منابع آلوده کننده بالادست سد از جمله شیرابه محل دفن پسماندها، تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج و فاضلاب های روستاهای بالادست این سد است.

غفوری  گفت : با توجه به اندازه گیری های زیست محیطی در رودخانه قشلاق، بار آلودگی زیست محیطی ناشی از منابع آلاینده بالا دست سد بیشتر از حد مجاز بوده که در این راستا برای حل این مشکل با همکاری مجریان سد ژاوه پروژه ارتقاء کیفی و کمی تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج و کنترل و مهار اصولی و انتقال شیرابه به تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج در دستور کار قرار گرفت.

وی  از پیشرفت 60 درصدی  عملیات انتقال شیرابه  به محل تصفیه خانه فاضلاب خبر داد و گفت : عملیات انتقال با مشارکت کارفرمای پروژه سد ژاوه شرکت توسعه منابع آب ،نیروی اران وزارت نیرو ،پیمانکار شرکت شین بار و مشاورین پروژه شرکت مشانیر و شرکت اتریشی IFL در حال اجرا است.

غفوری  اعلام کرد کرد: طول لوله گذاری 8600 متر است که از لوله پلی اتیلن به قطر 14 سانتیمتر استفاده شده و دارای دو کچ منت (سازه آبگیر) یک و دو  است .

وی افزود : عملیات اجرایی کچ منت 2 به اتمام رسیده و سازه آبگیر یک در حال قالب ریزی و آرماتور بندی است که تا 10 روز دیگر کامل می شود و از 8600 متر لوله گذاری، 5800 متر کانال کشی شده که 4800 متر آن لوله گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: دبی شیرابه تولیدی محل دفن با توجه به فصول مختلف سال از یک تا دو و نیم لیتر بر ثانیه متغیر بوده که خط انتقال ظرفیت انتقال تا 10 لیتر بر ثانیه را دارد.

رییس سازمان پسماند شهرداری سنندج هزینه انتقال شیرابه محل دفن پسماند به تصفیه خانه فاضلاب را سی میلیارد ریال اعلام کرد  و گفت : در صورت رفع مشکلاتی از قبیل معارض زمین های کشاورزان محل دفن، تپه باستانی در مسیر لوله گذاری کنار دست جاده سنندج کامیاران و خط لوله انتقال آب شرکت پتروشیمی مجاور تصفیه خانه فاضلاب این پروژه تا پایان سال جاری اتمام خواهد یافت.

انتهای پیام /

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->