• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 آذر 1397 / 21:51   کد خبر : 5526   گروه : اجتماعی
در جمع بانوان مومنه سنندج ،کردستان:

مراسم مولودی خوانی با حضور 1000 نفر از بانوان کُردستانی

مراسم بزرگ مولودی خوانی با حضور هزار نفر از بانوان کُردستانی در مسجد جامع سنندج به همت بسیج ناحیه مقاومت سپاه سنندج برگزار شد.

مراسم بزرگ مولودی خوانی با حضور هزار نفر از بانوان کُردستانی در مسجد جامع سنندج به همت بسیج ناحیه مقاومت سپاه سنندج برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر،مراسم بزرگ مولودی خوانی با حضور هزار نفر از بانوان کُردستانی در مسجد جامع سنندج به همت بسیج ناحیه مقاومت سپاه سنندج برگزار شد.

سرهنگ حسن عسگری فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج در این مراسم اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) یک نمونه بارز و یک الگوی عملی برای زندکی کردن ماست و خداوند پیامبر را اینگونه برای ما تعریف می کند چرا که یک سیره و الگویی کامل برای همه ی انسان هاست.


وی ادامه داد: اگر در همه کارها در کوچکترین کارهای فردی تا اعمال اجتماعی اگر پیامبر را الگوی خود قرار دهیم موفق می شویم.


وی افزود: یکی از کارهایی که انسان های قبل از پیامبر انجام می دادند داشتن دختر برای را  ننگ می دانستند و حتی بعضی از قبیله ها زنده به گور می کردند اما با آمدن پیامبر، دختران مورد نوازش پیامبر قرار گرفتند و دخترش را ریحانه ام ابیها صدا می کردند و شان و منزلت را برای دختران قائل بود و ما هم امروز باید پیامبر را سر لوحه ی خود قرار دهیم.


وی بهترين الگو در عينيت‌بخشی به سبك زندگی اسلامی را الگو قرار دادن سيره و منش پيامبران و اوليای الهی معرفی كرد و افزود: خداوند در قرآن كريم پيامبر گرامی اسلام(ص) را در تمامی ابعاد و زوايای رفتار و اخلاق فردی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به‌عنوان نمونه و الگوی حسنه معرفی كرده است.
وی لازمه الگوگيری صحيح از پيامبر(ص) و اهل بيت و ائمه معصومين(ع) را قبول عملی اين مسئله دانست كه هر فرد كه بخواهد می‌تواند در درجه اعمال و ايمان خود را به شاخص‌های اين بزرگواران نزديك كند.


به گفته ی عسکری، نمار خواندن و روزه گرفتن، وابستگی نداشتن به اموال و مادیات ، گریه کردن که باعث می شود دل نسبت به خداوند رئوف تر باشد ، پیشی گرفتن در سلام کردن، به آرامی راه رفتن از خصوصیات و اخلاق پیامبر اکرم (ص) است.

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->