• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 4 آذر 1397 / 11:49   کد خبر : 5518   گروه : ورزشی
در سایه عدم حمایت مسئولان ورزشی استان :

از سنندج تا طلای آسیایی کشتی

ادريس ابراهيمي یکی از جوانان مستعد دنیای کشتی است که در زاده ی دیار شیر مردان ورزش های قدرتی از جمله کشتی و وزنه برداری و مچ اندازی است.از آسیایی شدن ادریس تا عدم توجه مسئولین به اوضاع قهرمان طلایی کشتی کردستان...

ادريس ابراهيمي یکی از جوانان مستعد دنیای کشتی است که در زاده ی دیار شیر مردان ورزش های قدرتی از جمله کشتی و وزنه برداری و مچ اندازی است.از آسیایی شدن ادریس تا عدم توجه مسئولین به اوضاع قهرمان طلایی کشتی کردستان...

به گزارش نوای آبیدر، ادريس ابراهيمي یکی از جوانان مستعد دنیای کشتی است که در زاده ی دیار شیر مردان ورزش های قدرتی از جمله کشتی و وزنه برداری و مچ اندازی است.

از آسیایی شدن ادریس تا عدم توجه مسئولین به اوضاع قهرمان طلایی کشتی کردستان راه بسیارنزدیکی است ، که امروز با بی توجهی به این ورزشکار ،راه سایر قهرمانان این رشته و سایر رشته های ورزشی در استان کردستان به کام یاس و ناامیدی کشیده خواهد شد .به راستی چه زمان می خواهد فرهنگ استعداد یابی و نخبه پروری در میان مسئولین این استان شکل بگیرد؟ در همین راستا مصاحبه اختصاصی خواهیم داشت با ادریس ابراهیمی دارنده مدال طلای کشتی فرنگی آسیایی.

 

-خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از چه تاریخی وارد ورزش کشتی شده اید ؟

ادريس ابراهيمي هستم متولد ١٣٧٢ از شهر سنندج و اینجانب از ١٣٨١ با توجه به علاقه ی شدیدی که به کشتی داشتم وارد این رشته ی ورزشی شدم.

 

-به نظر شما ،رشته کشتی در استان کردستان ،با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند ؟

مشكلات رشته کشتی، آنهم شاخه فرنگی كه هميشه دامن گيره ورزشكاران حرفه اي استان کردستان بوده و هست،اما نبود مسؤلين مسؤليت پذير و به روز نبودن مربيان در این رشته ورزشی هم چنین نبودن اسپانسر های مالی در این رشته باعث دل سرد شدن ورزشکاران این رشته شده و بسیاری از قهرمانان به نام کشتی هم اکنون از دنیای کشتی به خاطر همین مساله خداحافظی کرده اند . بی توجهی مسئولان ورزش استان کردستان به ورزشکاران و نخبگان ورزشی به خصوص رشته کشتی فرنگی خود نیز دیگر عاملی برای دو چندان شدن مشکلات این رشته می باشد. بنده يك هفته از مدال طلاي بزرگسالان ايرانم گذشته حتی يك مسؤل با بنده تماس نگرفتند که حتی احوال مرا بپرسند آنهم در شهر سنندج در عرصه كشتي با اين همه تبلیغات و اعتبار ...

 

-چشم انداز یا هدف نهایی شما در رشته دشوار کشتی فرنگی به کجا ختم می شود ؟

به یاری خداوند منان و خانواده و سایر عزیزان و بستگان و تمامی کسانی که به نوعی در این مسیر همراه من بودند ، قصد دارم برای مدال های جهانی این رشته تلاش کنم ، میدانم کاری بس دشوار و مسیری پر پیچ و خم است ، اما انسان اگر اراده و تلاش داشته باشد غیر ممکنی وجود ندارد . اگر دعای پدر و مادر پشت راهه جوانی باشد قطعا وی به علو درجات در هر چیزی خواهد رسید.

-چه توصيه اي براي جوانان هم سن و سال خود داريد؟

توصیه اصلی من به همه جوانان این است که ورزش را در برنامه زندگی خود قرار دهند ، حتما اجباری نیست که کشتی را انتخاب کنند ،با ذهنیت باز تر نسبت به ورزش می توانند در هر رشته ی ورزشی به بهترین درجات برسند ، از اعتیاد و سیگار دوری کنند ، ورزش باعث تعالی روح و روان و در نهایت جسم و بدن سالم می شود . قرار نیست همه ورزش کار حرفه ای باشند چرا که اولویت بندی در زندگی ها متفاوت است اما بهر حال تنها راه سلامتی در زندگی ، انهم در زندگی ماشینی امروز ، ورزش کردن است.

 

-چه درخواستي از مسؤلان و مديران كل ورزش استان كردستان داريد؟!

درخواست یا بهتر است بگویم درخواست ها ، ورزش کشتی فرنگی همواره باعث افتخار این استان و شهر سنندج بوده و باز هم خواهد بود ، اما عدم توجه کافی مسئولین ، نبود اسپانسر مالی و نداشتن آینده ای روشن برای ورزشکار یک کابوس است کابوسی که مدیران ورزشی این استان به ان دامن میزنند. در حال حاضر تنها بنده سهميه جام تختي رو دارا می باشم ولي متأسفانه کسی در این زمینه و مورد بخصوص با بنده تماس نگرفته که حتی راهنمایی ها و منابع لازم را در اختیارم بگذارد ،درخواست اصلی اینجانب ساماندهي اين ورزش ،به خصوص مربيان و هماهنگی مسابقات مي باشد.

 

تنظیم از  ث. پروری

انتهای پیام

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->