• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 آبان 1397 / 12:03   کد خبر : 5502   گروه : اقتصادی

پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در کردستان

رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت:۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات توسعه و تجهیز مکانیزاسیون ادوات کشاورزی در استان پرداخت شد.

رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت:۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات توسعه و تجهیز مکانیزاسیون ادوات کشاورزی در استان پرداخت شد.

حسین آقا عزیزی افزود: امسال ۴۵۰میلیارد ریال تسهیلات برای مکانیزاسیون استان کردستان تخصص یافته و تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال آن به ۲۵۶ نفر از کشاورزان پرداخت شده است.


وی افزود با این میزان تسهیلات پرداخت شده، ۱۶۲ دستگاه تراکتور و ۷ دستگاه کمباین خریداری شده و تعدادی از بهره برداران نیز با تسهیلات مورد نظر اقدام به خرید ادوات دنباله بند تراکتور کرده اند.


رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد: این اداره تاکنون طرح های مختلفی را به میزان ۴۳۰ میلیارد ریال به بانک عامل جهت اخذ تسهیلات معرفی کرده که مراحل تکمیل پرونده خود را سپری می کنند.


عزیزی یادآور شد:باتوجه به اینکه ۹۰درصد تسهیلات مکانیزاسیون در راستای تثبیت اشتغال پرداخت می شود انتظار میرود تا پایان سال جاری تمام تسهیلات مصوب این بخش جذب شود، وی با بیان این که میانگین مکانیزاسیون ادوات کشاورزی در این استان ۲/۱ اسب بخار برای هر هکتار اراضی است، اضافه کرد پیش بینی می شود با جذب تمام این اعتبار ، این شاخص با حدود یک دهم رشد به ۲/۲ اسب بخار در هر هکتار برسد.


رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کردستان داری ۲۷ هزار دستگاه تراکتور، هزار و ۳۱ دستگاه کمباین و ۶۰ هزار دستگاه ادوات کشاورزی است و حدود ۶۰ درصد این وسایل عمری بالای ۲۵ سال دارند و نیازمند نوسازی هستند. عزیزی ادامه داد : بهبود وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی موجب افزایش کمی و کیفی تولید محصولات و کسب درآمد بیشتر کشاورزان می شود.


وی یادآور شد:کردستان علاوه بر اینکه  اکنون چهاردهم اسب بخار برای هر هکتار ار میانگین ۱/۷ اسب بخار کشور بالاتر است، رتبه اول کشوری را نیز در این بخش در اختیار دارد.


این مسئول تاکید کرد: اکنون حدود ۱۰۰ درصد عملیات خاک ورزی، ۹۸ درصد کاشت، ۶۰ درصد داشت، ۹۵ درصد برداشت محصولات کشاورزی ( عمدتا زراعت) در استان کردستان مکانیزه انجام می شود.

 

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

ادریس یکشنبه 2 دی 1397 | 23:36 پاسخ

آیا استان کردستان برای اعطایی وام برای خرید تراکتور دوباره اقدام می نمایید.
ممنون که جواب بدید.تاریخ3/10/:-) 397

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->