• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مهر 1397 / 08:22   کد خبر : 5482   گروه : اقتصادی
به گزارش نوای آبیدر

ورود 1057 مددجو به بازار کار کردستان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت : در نیمه نخست امسال و از محل تسهیلات اشتغالزایی برای هزار و پنجاه و هفت نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد اشتغال ایجاد شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت : در نیمه نخست امسال و از محل تسهیلات اشتغالزایی برای هزار و پنجاه و هفت نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش نوای آبیدر، فرشید جهان بین افزود : این تعداد اشتغال با جذب 250 میلیارد ریال از مجموع اعتبارات اختصاص یافته به این حوزه در سال جاری ایجاد شده است.


وی با بیان اینکه امسال در مجموع هزار و 420 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال پایدار مددجویان این نهاد در استان اختصاص پیدا کرد، افزود: از این میزان 390 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به عاملیت 12 بانک است که تاکنون 50 درصد آن محقق شده است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان تاکید کرد : 840 میلیارد ریال از این میزان تسهیلات نیز از طریق صندوق توسعه ملی و برای ایجاد اشتغال روستایی و 190 میلیارد ریال از طریق صندوق امداد ولایت تامین و پرداخت خواهد شد.وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری با افزایش 2 برابری روبرو شد، گفت: سال گذشته 700 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال زایی در استان کارسازی شد که 690 میلیارد ریال آن را توانستیم جذب کنیم.


جهان بین با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، امسال 6 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان تحت پوشش این نهاد ایجاد می شود، یاداور شد : سال گذشته سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد 4 هزار فرصت شغلی برای مددجویان بود که 3 هزار و 770 مورد آن محقق شد.

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->