• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 مهر 1397 / 08:54   کد خبر : 5476   گروه : سیاسی
به گزارش نوای آبیدر

طرح ملی دادرس برای دانش آموزان کردستانی

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش کردستان از تحت پوشش قرار گرفتن 6 هزار دانش آموز متوسطه اول این استان در طرح ملی (دادرس) خبر داد.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش کردستان از تحت پوشش قرار گرفتن 6 هزار دانش آموز متوسطه اول این استان در طرح ملی (دادرس) خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر،به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان، (نادر منصوری) در نشست هماهنگی طرح ملی دادرس گفت : در سال تحصیلی 97-98 تعداد 6 هزار دانش آموز دوره متوسطه اول تحت پوشش طرح ملی دادرس قرار گرفته اند.
وی افزود : در این طرح دانش آموزان در 9 آیتم تخصصی (پناه گیری و تخلیه، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، حمایت حیاتی پایه BLS و احیای قلبی و ریوی CPR، حمل مصدوم، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، اسکان اضطراری و اطفا حریق) آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان کردستان ادامه داد : این طرح در مدارس متوسطه اول استان به اجرا گذاشته می شود و تیم های منتخب مراحل استانی و کشوری باید صرفا از میان دانش آموزان پایه هشتم انتخاب شوند. منصوری اجرای این طرح را مجری و معبر مناسبی برای تبیین و تعمیق خصایص ترتیبی دانست و یادآور شد: در این برنامه ملی، آموزش های مهم نوع دوستی، افزایش ایمنی، کاهش خطرپذیری و پیشگیری از پیامدهای ناشی از وقوع حوادث طبیعی در مدارس کشور به جامعه هدف انتقال داده میشود.

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->