• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 1 مهر 1397 / 08:16   کد خبر : 5449   گروه : اقتصادی

احداث مجموعه گردشگری در منطقه پالنگان

فرماندار کامیاران با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری برنامه های مختلفی در دست بررسی و اقدام است، گفت: براساس برنامه ریزی ها در منطقه تفریحی روستای پالنگان، مجموعه گردشگری ساخته می شود.

فرماندار کامیاران با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری برنامه های مختلفی در دست بررسی و اقدام است، گفت: براساس برنامه ریزی ها در منطقه تفریحی روستای پالنگان، مجموعه گردشگری ساخته می شود.

به گزارش نوای آبیدر، مسعود الماسی روز یکشنبه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: مجتمع پرورش ماهی، درختان کهن سال ثبت ملی شده توقه گویز، مناظر بکر روستای کوهستانی سرریز، خانه های بومگردی روستای شاهینی، کتیبه تاریخی تنگی ور، باغات انگور و بافت قدیمی روستای تختی زنگی، پیرباغ، زیارتگاه حضرت عکاشه و تفرجگاه کوبگار از جمله مکان های مورد نظر این منطقه برای تبدیل شدن به مجموعه گردشگری است.
وی ماندن گردشگر در منطقه را نیازمند داشتن مجموعه گردشگری دانست و افزود: ماندگار شدن گردشگران در شهرستان توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بدنبال دارد.
الماسی با بیان اینکه توسعه گردشگری کامیاران نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است، تاکید کرد: برای توسعه زیرساخت های گردشگری منطقه تفریحی پالنگان امسال بیش از 17 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
فرماندار کامیاران با اشاره به اینکه جاده دسترسی این منطقه ظرفیت تردد حجم بالای خودروی گردشگران را ندارد، یادآور شد: امسال کارهای خوبی برای شانه سازی جاده انجام شد اما کافی نیست و تعریض جاده نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.
وی با بیان اینکه ورود گردشگر به روستای پالنگان کاملا اقتصادی است و ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه وجود دارد، گفت: تقاضاهایی برای توسعه زیرساخت های این منطقه داریم که باید بررسی و در خصوص انتخاب آنها تصمیم گیری شود.
الماسی به 17 طرح در حال اجرا در روستای پالنگان اشاره کرد و افزود: برای ایجاد تغییرات ملموس در این روستا مشاور تعیین و در حال بررسی طرح ها برای اجرا هستیم.
وی در خصوص مهمترین طرح های برنامه ریزی شده برای اجرا در این روستا اظهار داشت: ساماندهی دره حسن علی، تقویت بافت روستا، ایجاد پارکینگ در خارج از روستا و تردد با وسایلی غیر از خودرو در معابر داخلی روستا از جمله این طرح ها است.
الماسی با بیان اینکه رکود بر پالنگان حاکم شده است، اضافه کرد: خروج از این رکود نیازمند جذب سرمایه گذار بخش خصوص است تا بتوان از این راه، گردشگران بیشتری را به منطقه جذب کرد که این مساله موجب افزایش درآمد مردم و توسعه می شود.
وی تخصیص اعتبارات خاص به حوزه گردشگری را از جمله برنامه های مهم فرمانداری دانست و یادآور شد: این بخش علاوه بر اختصاص بودجه های ویژه نیازمند کارهای فرهنگی و تبلیغاتی در سطح ملی و بین المللی است.
فرماندار کامیارات تاکید کرد: این مهم نیازمند همراهی و همسویی تمام دستگاه های اجرای در شهرستان است.
کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج دارای ظرفیت های بزرگی چون روستای تاریخی پالنگان در حوزه گردشگری است که در صورت توجه به آن می تواند در راستای توسعه اقتصادی شهرستان موثر باشد.

برچسب هـا :

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->