• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 بهمن 1396 / 09:06   کد خبر : 5420   گروه : سیاسی

تاملی بر استعفای رئیس ستاد روحانی در کُردستان؛ «جلالی زاده» چه می‌خواست و به آن نرسید؟

جلال جلالی زاده، رئیس ستاد روحانی در استان کردستان در پیامی از طرفداری و حمایت خود از رئیس جمهور روحانی ابراز پشیمانی کرد و از مردم عذرخواهی کرد.

جلال جلالی زاده، رئیس ستاد روحانی در استان کردستان در پیامی از طرفداری و حمایت خود از رئیس جمهور روحانی ابراز پشیمانی کرد و از مردم عذرخواهی کرد.

به گزارش نوای آبیدر، انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بدون شک یکی از بزرگترین کارزارهای سیاسی کشور بود که در آن طیف‌های سیاسی متفاوت با سلایق و خواسته‌های متنوع پا به عرصه رقابت گذاشتند.

 

در این میان، حسن روحانی و تیم اصلاحات که در دولت یازدهم سکان داری کشور را بر عهده داشتند، با توجه به در اختیار داشتن نهادهای اجرایی کشور و حضور در بطن سیاسی، موفق شدند با استفاده و بهره‌گیری از مدیران، دستگاه‌ها، فضای مجازی و مهره‌های استانی آرای کافی را برای تصدی دولت دوازدهم به دست آورند.

 

کُردستان نیز به تبع کشور در این کارزار سیاسی به دور از حواشی و جنجال‌های سیاسی نبود و در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به استانی تبدیل شد که بیشترین رای را به حسن روحانی – 73 درصد – داد تا نشان دهند که کُردستانی‌ها همواره در عرصه تعیین سرنوشت کشور سهیم بوده و مطالبه‌گری آنان برای توسعه استان جدی است.

 

در ورای این حضور گسترده مردم در انتخابات، ستاد انتخاباتی حسن روحانی در کُردستان نیز رنگ و بویی کاملا اداری – دولتی داشت؛ جلال جلالی زاده، نماینده ادوار کُردستان در مجلس شورای اسلامی و یکی از اصلی‌ترین مهره‌های اصلاح طلبان در کُردستان که همواره تکیه گاهی مهم برای آنان بوده، ریاست ستاد روحانی در کُردستان را بر عهده گرفت.

 

جلالی زاده در زمان انتخابات به عنوان یکی از سرشاخه‌های اصلی تبلیغات و اشاعه شعارهای اصلاح طلبان و حسن روحانی در کُردستان بود، تاجایی که همه مدیران از سوی آقای معاون سیاسی بلندپایه مجبور به حضور روزانه در ستاد روحانی و ثبت حضور و غیاب شده بودند.

 

جلالی زاده در زمان انتخابات و در جمع اصحاب رسانه گفته بود که پس از پیروزی روحانی درانتخابات، کمیته پیگیری مطالبات کردستان تشکیل می شود.

 

این سخنان جلالی زاده در حالی در زمان انتخابات گفته شد که پس از آن وی دیگر سخنی از پیگیری مطالبات در مقابل دوربین رسانه‌ها به میان نیاورد و به ناگهان از عرصه حمایت از روحانی کنار کشید تا جایی که بهمن مرادنیا، استاندار کُردستان دیماه سالجاری در دیدار با اصلاح طلبان و فعالین ستاد روحانی گفته بود که جای خالی دکتر جلالی‌زادە کە زحمات زیادی برای کسب رای ۷۳ درصدی دکتر روحانی متحمل شدند، احساس می‌شود!

 

یک ماه پس از این اظهارات، جلالی زاده در بهمن ماه نامه‌ای در فضای مجازی با عنوان "پشیمانی از حمایت از روحانی" منتشر کرده است.

 

وی اردیبهشت ماه و در جریان افتتاح دفتر ستاد انتخباتی روحانی در سنندج به نیکی از روحانی یاد کرده بود و گفته بود که دکتر روحانی از مسائل مذهبی گذشته و ملی فکر می کند؛ بنابراین اعتقاد دارم وی در دور دوم ریاست جمهوری، کارهای بزرگی می تواند انجام دهد.

 

جلال جلالی زاده، رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در کُردستان در انتخابات 96

 

در بخشی از این مطلب که در کانال تلگرامی وی منتشر شده، آمده که "اما در کشورهای دموکراتیک که رای ارزشمند ومنتج به نتیجه عمومی است و احزاب پاسخگوی رای مردمند، زحمت و تلاش هیچ فردی  به هدر نمی رود و هر کس در میدان رقابت با عشق و علاقه وارد کارزار انتخاباتی می شود. اما متاسفانه در کشور ما اهل سنت به دعوت شخصیت‌هایی مانند مولانا عبدالحمید و اینجانب به کاندیداها رای می دهند ،اما متاسفانه این رای چشمگیر که وزنه ای بسیار سنگین در چرخاندن کفه به نفع کاندیداهاست نه تنها معادل وزنه یک حزب ده نفری محسوب نمی شود بلکه حتی کاندیدای پیروز به خود اجازه دعوت برای مراسم تحلیف و حتی ملاقاتی نمیدهد. لذا با توجه به چنین وضعیت و درسی که آقای روحانی با تکبر و غرور خود به گردآورندگان رای داد و موجب تذکر و عبرتی برای همگان شد. لازم است که از این به بعد نه فردی مثل اینجانب و نه شخصی مانند مولانا عبدالحمید که فردی اخلاقمدار و پرهیزکار است و همه توانش را برای رفع تبعیض به کار می گیرد، به این حدیث پیامبر (ص) توجه بکنیم که فرمود: وای بحال کسی که دین خود را بخاطر دنیای دیگران می فروشد."

 

جلالی زاده در بخش دیگری از مطلب خود از حمایت علنی از یکی از نمایندگان دور قبل مجلس سخن به میان آورده و گفته که "من از اینکه در انتخابات مجلس از آقای سالار مرادی و در انتخابات ریاست جمهوری از آقای روحانی (که البته بخاطر برخی از مسایل از او حمایت کردم) حمایت کردم و متاسفانه هیچ آثار مثبتی در حوزه های مختلف بویژه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان نمی‌بینم، از خداوند متعال طلب آمرزش و در پیشگاه همه ی کسانی که برمن منت گذاشته وبه خاطر من به روحانی رای دادند عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم این اشتباه در انتخابات های بعدی تکرار نگردد و تحت تاثیر کسانی که به دنبال منافع مادی خودشان هستند قرار نگیرم."

 

سخنان جنجالی رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در کُردستان در حالی به صراحت روحانی و تیم کاری و سیاسی وی را به شدت نقد کرده، که خود وی در زمان انتخابات و پیش‌تر در زمان صدارت زاهدی بر استانداری کُردستان، تاثیری بسرا و البته پشت پرده بر سیاست گذاری نمایندگان دولت در کُردستان داشت.

 

اما در این میان این سوال در اذهان ایجاد می‌شود که چه شد که فردی همانند جلالی زاده که سینه چاک اصلاح طلبان و روحانی بود به یکباره و اینگونه طلب آمرزش کرده و از تمامی مردم کُردستان به خاطر حمایت از روحانی عذخواهی کرده است؟ آیا به جلالی زاده وعده‌ای داده شد که عملی نشد و وی اینگونه اعتراض خود را نشان می‌دهد؟

 

آیا این حرکت رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در کُردستان تنها نمایشی در مقابل رسانه‌ها بوده تا واکنش جناح‌های سیاسی دیگر را به بسنجند؟ آیا در ستاد روحانی در کُردستان و به تبع در رده‌های بالاتر، انشقاق و چنددستگی عظیمی رخ داده که اینگونه سرشاخه‌های اصلی روحانی وی را تنها می‌گذارند؟

 

آیا وعده استاندار شدن جلالی زاده در کُردستان محقق نشد که وی از حمایت از روحانی طلب بخشش و آمرزش کرده و یا مهره‌های مد نظر وی که هم اکنون پست‌های حساس در استانداری کُردستان و سازمان مدیریت را در دست دارند، نتوانستد صندلی استاندار کُردستان را تصاحب کنند؟

 

این سوالات تنها بخشی از ابهامات وارد شده بر استعفای جلالی زاده است که لازم است ایشان برای شفاف ساختن موضوع در جلسه‌ای مطبوعاتی نکته نظرات و انتقادات خود را برای رسانه‌ها شفاف و افکار عمومی را آگاه‌تر سازند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

جلال جلالی زاده ستاد انتخاباتی روحانی در کُردستان روحانی تیم روحانی اصلاح طلبان

نظرات بینندگان :

هستی چهارشنبه 25 بهمن 1396 | 17:00 پاسخ

به نظر بنده فقر وبیکاری چهره مظلوم استان کردستان نتیجه سالها بی توجهی مسوولین در راس آن دولت می باشد که تا کنون بر جامعه هم استانی ما سایه افکنده واست وهیچ .این روزها تمام بد وبستانها نتیجه معاملات سیاسی افراد است وکمتر نفعی برای عموم می باشد در نتیجه جناب آقای جلالی زاده هم به خاطر محقق نشدن ********* و******** بنا به دلیل پایان عمر دولت تدبیر وامید می باشد که از مردم عذر خواهی کرده اگه غیر این بود خیلی شگردهای خاصی برای برشماری دستاوردهای حسن روحانی داشتند که تحویل مردم استان بدن

حسنی پنجشنبه 26 بهمن 1396 | 08:44 پاسخ

او استاندار شدن را میخواست البته احتمال موفق بودنش زیاد بود چرا که تنها ملاکش برای انتصاب مدیران مهم استانی برنامه ریز ، همشهری بودن نبود

صلواتی پنجشنبه 26 بهمن 1396 | 17:54 پاسخ

به به

مجتبی ق جمعه 27 بهمن 1396 | 20:36 پاسخ

از مجموعه عملکرد و اظهارنظر های چند ساله روحانی چنین به نظر می رسد که قول و تعهد او فاقد اعتبار قابل توجهی است و بیشتر در موضع نصیحت و انفعال به جای پاسخگویی و مسئولیت پذیری برامده است. اما جناب جلالی زاده عذرخواهی رافع مسیری نیست که شما برای مردم عوام ترسیم نمودید.

خدا ترس یکشنبه 29 بهمن 1396 | 00:05 پاسخ

در این دنیا و ان دنیا هیچ کسی غیر از خدا بداد انسان نمی رسد این سخن را که همه جناححها و احزاب و تشکل قطعا قبول دارند و اعتقاد قرانی همه است اینجانب بخدا اهل هیچ حزب و جناحی نیز نیستم و بارها با اقای دکتر جلالی زاده برخورد هم داشته ام ولی بنظرم اظهار نظر و عذرخواهی اقای جلالی زاده صادقانه است و عذر خواهی را هیچ کسی نمی تواند و نباید ضعف یک شخص تلقی کند بلکه شهامت یک مرد اگر اشتباهی کند عذر خواهی است به هر حال مگر اقای جلالی زاده کدام خلاف قانونی کرده است ؟در یک انتخابات از شخصی که مورد تایید شورای محترم نگهبان بو حمایت کرده است غیر از این چکار کرده است؟

کوردی1 یکشنبه 29 بهمن 1396 | 23:07 پاسخ

از اقدام جناب جلالی زاده حمایت و منم از رای به روحانی و حتی شرکت در انتخابات پشیمانم...
بابا ایران دارد ویران میشود!!!

امیدوارم هرگز مثل سوریه و یمن و لیبی و عراق و لبنان و افغانستان نشیم

جلال پنجشنبه 25 مرداد 1397 | 07:41 پاسخ

کار خودش رو کرد و الان میگه پشیمانم که به مردم پیگیر وعده هایی که در زمان انتخابات داده نشن . این هم طیف روحانی است و قول وعملش دو جهت مختلف دارن . بی خیال آدمای ریاکار . از نتایج کار این مرد همین بس که در هریک از ادارات دولتی یکنفر چاپلوس ، منافق وبیسواد را بعنوان مهره گذاشته بطوریکه حتی روسای دستگاه استانی جرات بازنشسته کردن آنه را ندارن ..... دکتر جون راستش رو بگو پشت پرده چه خبره ......کانال نوای آبیدر هم اگه راست میگه وطرفدار دکتر نیست این مطلب رو بزاره

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->