• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 بهمن 1396 / 08:49   کد خبر : 5408   گروه : اجتماعی

نام «سنجرخان» در خیابان‌های سنندج ماندگار شد

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر سنندج تقاطع احداث شده در  پایین تر ازپایانه مسافربری با نام تقاطع غیر همسطح سنجر خان نامگذاری شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر سنندج تقاطع احداث شده در پایین تر ازپایانه مسافربری با نام تقاطع غیر همسطح سنجر خان نامگذاری شد.

به گزارش نوای آبیدر، "سرکوت نجفی" معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: در قانون اساسی کشور نامگذاری معابر، خیابانها و بلوارها در حیطه اختیارات و وظایف شوراها است.


وی اظهار کرد: روند نامگذاری معابر به این ترتیب است که معابری که فاقد نام و یا پروژه های عمرانی که در حال احداث است کمیسیون فرهنگی شورا موظف است  نسبت به انتخاب نام مناسب اقدام نماید.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج افزود: استفاده از نام شهداء و چهره های سرشناس علمی، دینی، مشاهیر و مفاخر بومی در نامگذاری معابر از اولویت شورا و شهرداری است.


وی تاکید کرد: نامگذاری معابر با نام بزرگان و هنرمندان علاوه بر ارج نهادن به شخصیت والای آنها باعث تداعی کردن یاد و خاطر و ماندگار نمودن نام آنها در راستای انتقال آن به نسل های آینده است.


نجفی افزود: یکی از پروژه های عمرانی که توسط این شهرداری در حال اجرا است تقاطع غیر همسطح در پایین تر ازپایانه مسافربری است.


وی اعلام کرد: جلسه نامگذاری این تقاطع در شورای شهر با حضور جمعی از صاحب نظران، اساتید دانشگاه و معتمدین محلی برگزار شد و با تصویب اعضاء شورای این تقاطع با نام تقاطع غیرهمسطح سنجر خان نامگذاری شد.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: سنجر خان وزیری معروف به سردار اکرم فرزند حاج یوسف مالک روستای نران از توابع شهر سنندج از نام آوران کرد و مبارزی شجاع، برجسته و خستگی ناپذیرعلیه استعمار روس و انگلیس در کردستان بود.


نجفی یادآور شد: این تقاطع در راستای روان سازی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور در حال حاضر زیر بار ترافیک رفته است و عملیات احداث فضای سبز و جداره سازی آن هم در صورت مساعد شدن هوا اجرا خواهد شد. 


وی عنوان کرد: پس از تکمیل  ودر مراسم بهره برداری از این تقاطع از تابلو نامگذاری شده تقاطع غیر همسطح سنجر خان هم رو نمایی می شود.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

تقاطع سنجر خان شورای شهر سنندج نامگذاری خیابان ها

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->