• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 7 بهمن 1396 / 09:48   کد خبر : 5395   گروه : اجتماعی

لزوم قرارگرفتن امنیت غذا و آب شرب در اولویت کاری مسئولین/فرماندار سنندج: مدیران کم کار باید صندلی خود را ترک کنند

امنیت غذایی و آب شرب سالم از مقوله‌های بسیار مهم بود که باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد که در همین راستا فرماندار سنندج، مدیران کم کار در این زمینه را به ترک صندلی فراخوانده است.

امنیت غذایی و آب شرب سالم از مقوله‌های بسیار مهم بود که باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد که در همین راستا فرماندار سنندج، مدیران کم کار در این زمینه را به ترک صندلی فراخوانده است.

به گزارش نوای آبیدر، ضرب المثل "روح سالم در بدن سالم است" از نمونه‌های بارز توجه به امنیت غذایی، آب شرب سالم و آب و هوای پاکیزه در هر اجتماعی است چرا که در غیراینصورت افراد ناسالم نمی‌توانند جامعه‌ای با نشاط داشته باشند.

 

در سال‌های اخیر و با توجه به کم شدن شدید نزولات آسمانی در استان کُردستان و شهر سنندج، مباحث بسیار از جمله تهدیدات آبی و امنیت غذایی مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

 

از جمله تاثیرات خطرناک کمبود آب، آلوده شدن منابع زیرمینی  و همچنین آلوده شدن میوه‌ها و سبزیجات است که لازم است مسئولین امر این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

 

ابراهیم زارعی، فرماندار سنندج در جلسه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کنونی بهداشت محصولات و مواد غذایی از متولیان مربوطه انتقاد کرده و افزوده که  قبل از اینکه در زمینه مسایل مربوط به سلامت و بهداشت دچار مشکل شویم باید با دقت و وسواس بیشتر از سلامت مردم محافظت کنیم چرا که پیشگیری همیشه مقدم بر درمان است.

 

وی گفته که باید نظارت‌ها در این زمینه ها بیشتر و دقیق تر باشد در باب سلامت مردم باید کاملا جدی عمل کنیم.

 

فرماندار سنندج تاکید کرده که ما در قبال مردم و آیندگان مسئول و باید پاسخگو باشیم.

 

زارعی با اشاره به بحران کنونی کم آبی در جهان و ایران آلوده شدن احتمالی آب شرب، میوه و سبزیجات به فاضلاب را مثال زد و توجه جدی به مسایل زیست محیطی و دفع اصولی فاضلاب را با اهمیت تر از تمام پروژه های عمرانی دانست.

 

محمدابراهیم زارعی، فرماندار سنندج

 

وی تصریح کرده که در زمینه سلامت و امنیت غذایی جامعه با هیچ کس و هیچ مقامی تعارف نداریم و افرادی که کم کاری کنند باید جای خود را به افراد فعال و مسئولیت پذیر بدهند.

 

سنندج که زمانی به شهر پر آب ایران معروف بود، در سال‌های اخیر با کمبود شدید بارش‌ها مواجه بوده و همین امر موجب شده تا در سالیان اخیر چندین بار هشدار کم آبی و جیره بندی را در بیخ گوش خود حس کند.

 

همچنین خطاب به مسئولین امر باید گوشزد کرد که کانی‌های بزرگ آب معدنی در زیر خیابان‌های شهر سنندج نیازمند مدیریت صحیح و استفاده در بخش خانگی و پارک‌ها را دارد که متاسفانه چندین دهه بدون متولی رها شده است.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

امنیت غذایی آب شرب سالم فرماندار سنندج سنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->