• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 7 بهمن 1396 / 09:37   کد خبر : 5393   گروه : فرهنگ و هنر
با هدف هویت بخشی شهری؛

روز «سنه» در تقویم محلی ثبت می شود

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: در راستای هویت بخشی شهری و رونق فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در نظر دارد یک روز را با نام روز سنه در تقویم محلی ثبت کند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: در راستای هویت بخشی شهری و رونق فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در نظر دارد یک روز را با نام روز سنه در تقویم محلی ثبت کند.

به گزارش نوای آبیدر، "سه‌رکه‌وت نجفی" معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: مرور بر تاریخ درخشان و گنجینه پربار مشاهیر و نام آوران شعر و ادب، فرهنگ و عرفان این دیار از مهم ترین اهداف نام گذاری روز سنه در تقویم محلی است.


وی اظهار کرد: کمک به رونق صنعت توریسم در راستای جذب گردشگر و تقویت فعالیت‌های فرهنگی و هنری از مهم‌ترین مزایای ثبت‌نام یک شهر در تقویم محلی است.


معاون فرهنگی شهرذدار سنندج افزود: برند سازی یک شهر می‌تواند به رونق اقتصادی آن شهر کمک کند و سنندج دارای ظرفیت‌های فراوانی از لحاظ فرهنگی، هنری جهت معرفی آن به‌عنوان یک برند است.


نجفی ادامه داد: این شهرداری با برگزاری جلسات مختلف با اساتید و فرهیختگان عرصه فرهنگ، و هنر در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تلاش می‌کند روز سنه در تقویم محلی ثبت شود.


وی گفت: شهروندان و صاحب‌نظران می‌توانند با پیشنهادات خود شهرداری و شورای شهر را در ثبت روز سنه در تقویم محلی یاری نماید.


وی افزود: تعیین یک روز شاخص در تقویم بنام روز سنه به عنوان مثال تولد یکی از مفاخر شهر سنندج از اولویت های این نامگذاری است که شهروندان می تواند با نظرات خود شهرداری همراهی کنند.


نجفی اعلام کرد: شهروندان و صاحب نظران می توانند پیرامون نامگذاری روز سنه در تقویم محلی پیشنهادات خود را به آدرس خیابان انقلاب ساختمان بهارستان طبقه سوم معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج  ارسال نمایند.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج ابراز امیدواری کرده که با پیگیری و استفاده از نظرات اساتید عرصه فرهنگ و هنر و همچنین بهره گرفتن از پیشنهادات شهروندان بتوانیم یک روز مناسب بانام روز سنه در تقویم  ثبت نموده واز این طریق فرهنگ و هنر این دیار را بهتر و شایسته‌تر معرفی نمایم.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

سرکوت نجفی روز سنه تورسیم گردشگری

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->