• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 دی 1396 / 12:07   کد خبر : 5380   گروه : اقتصادی
بارقه‌های امید فرودگاه سنندج؛

استاندار کُردستان: وزیر راه قول 20 پرواز را به فرودگاه سنندج داده

فرودگاه بین المللی سنندج که در دوران زاهدی، استاندار سابق کُردستان در بدترین شرایط پروازی قرار گرفت، اکنون بارقه‌های امید برای افزایش پروازهای آن روشن شده است.

فرودگاه بین المللی سنندج که در دوران زاهدی، استاندار سابق کُردستان در بدترین شرایط پروازی قرار گرفت، اکنون بارقه‌های امید برای افزایش پروازهای آن روشن شده است.

به گزارش نوای آبیدر، این خبر خوب را بهمن مرادنیا، استاندار کُردستان به مردم استان پس از دیدار وی با وزیر راه و شهرسازی داده است.

 

وی افزایش تعداد پروازهای تهران به سنندج را مطالبه عمومی مردم کُردستان عنوان کرده و گفته که با قول مساعد وزیر محترم راه و شهرسازی ظرف ماه آینده ۲۰ پرواز جدید صبح و عصر در فرودگاه سنندج برقرار می‌شود.

 

مرادنیا افزوده که طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته از هفته آینده عملیات ریل‌گذاری خط آهن سنندج به عنوان یکی از مهم ‌ترین مسیرهای در دست ساخت وزارت راه و شهرسازی با سرعت و دقت بیشتری آغاز خواهد شد و ریل‌ها به منطقه حمل می‌شود.

 

وی همچنین از گفتگو در خصوص بازآفرینی و توانمندسازی محدوده‌ها و محله‌های ناکارآمد شهری استان نیز خبر داده و گفته که طرح بازآفرینی در چند محله و محدوده بافت قدیمی و فرسوده سنندج بزودی آغاز می‌شود.

 

فرودگاه بین المللی سنندج که زمانی وعده پروازهای سلیمانیه، کیش و رونق به آن داده شد، اکنون تنها چند پرواز محدود در هفته داشته که با هزینه‌های بسیار گران – بین 150 تا 300 هزار تومان برای هر پرواز – مواجه بوده و از توان بسیاری از شهروندان سنندجی و کُردستانی خارج است.

 

امید است افزایش پروازهای فرودگاه سنندج رونق استفاده از حمل و نقل هوایی، کاهش قیمت بلیط هواپیما و همچنین افزایش کیفیت سفر را برای کُردستانی‌ها داشته باشد.

 

ضمنا مسئولین باید توجه داشته باشند که وعده‌های خود را که پی در پی به مردم کُردستان می‌دهند علمی نموده و همانند تیم سیاسی کار دولت یازدهم تنها به فکر بستن باند و جناح خاص خود نباشند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

فرودگاه سنندج وضعیت پروازهای فرودگاه سنندج فرودگاه کرمانشاه پرواز چارتری کردستان

نظرات بینندگان :

کوردی 1 جمعه 22 دی 1396 | 03:19 پاسخ

درود بر استاندار محترم، به امید تحقق وعده ایشان در امر پرواز هواپیمایی هفتگی به 20 پرواز و بیشتر...
این خبر را بسیار گوارا دانسته و با کاهش قیمت بلیط بمنظور استفاده آحاد مردم از این خدمات، آنرا بسیار ضروری و مورد نیاز کردستان میدانم...
امیدوارم با اقدامات وافر جناب آقای استاندار به 40 و 50 پرواز هفتگی هم برسد...
شهرهای پیشرفته مانند تبریز و شیراز و غیره در موضوع امر هواپیمایی مشکلی ندارند مثلا با داشتن 10 و 15 پرواز روزانه خیلی از مسایل برای مردمان آن دیار حل است صبح زود به تهران سفر کرده و عصر و مغرب یا شب با پرواز برگشت به خانه نزد خانواده مراجعه میکنید و به معنی واقعی در هزینه مادی و زمانی صرفه جویی میشود!

شانه پنجشنبه 28 دی 1396 | 03:07 پاسخ

کدام پرواز

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->