• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1396 / 10:13   کد خبر : 5375   گروه : اقتصادی
اعتراض شهروندان نسبت به بلا استفاده بودن پل میدان آزادی؛

پل برقی میدان آزادی سنندج؛ تکه آهنی بی خاصیت که یک و نیم میلیارد اعتبار را بلعید!

شهروندان سنندجی در گفتگوهای جداگانه‌ای اعلام کرده‌اند که پل برقی میدان آزادی سنندج نتیجه بی مسئولیتی و لجبازی برخی از مسئولین شهری است.

شهروندان سنندجی در گفتگوهای جداگانه‌ای اعلام کرده‌اند که پل برقی میدان آزادی سنندج نتیجه بی مسئولیتی و لجبازی برخی از مسئولین شهری است.

به گزارش نوای آبیدر، پل برقی میدان آزادی سنندج که در ابتدا به عنوان طرحی بسیار مناسب در راستای کاهش عبور و مرور شهروندان از عرض خیابان و هدایت آنان به سمت استفاده از آن پیش بینی شد، اکنون با گذشت 4 سال، به تکه آهنی بی خاصیت تبدیل شده که تنها نمای شهر سنندج را تضعیف کرده است.

 

این پروژه که از محل اعتبارات سفر رهبری به کُردستان تامین شد، در سال 91 و در زمان تصدی‌گری حسام شریعتی بر شهرداری سنندج کلید خورد و با کش و قوس و حواشی فراوان در زمان کامیاب شادمان، شهردار اسبق سنندج افتتاح شد.

 

پل برقی میدان آزادی سنندج در ابتدا طرح‌های متفاوتی را ارایه داده بود تا بتواند سیمای بصری شهر سنندج و میدان اصلی شهر را ارتقا داده و ترافیک عبور و مرور شهروندان را کاهش دهد اما چیزی که در پایان تحویل داده شد، غول آهنی بسیار زشت و بی روح بود که مردم رغبت عبور و مرور از آن را ندارند.

 

در زمان احداث این پل مخالفت‌های بسیاری از سوی کارشناسان معماری و محیط زیست به آن وارد شد اما اعضای شورای شهر به عنوان ناظرین این پروژه و نمایندگان مردم در شهر، نظر غیرمسئولانه و غیرکارشناسانه خود را بر شهر تحمیل کردند و چنین ضرر یک و نیم میلیاردی را بر بیت المال وارد کردند.

 

حال با گذشت 4 سال از زمان افتتاح این پل برقی، بسیاری از پله‌های برقی آن از کار افتاده‌اند و عملاً مردم از آن استفاده نمی‌کنند و عرض خیابان را برای عبور و مرور ترجیج می‌دهند.

 

جالب اینجاست که جلال شریعتی، رئیس شورای شهر سنندج آبانماه امسال وعده حل مشکلات پل برقی میدان آزادی سنندج را داده بود اما اکنون با گذشت دو ماه از آن وعده، پل برقی میدان آزادی سنندج کماکان بلااستفاده است.

 

گلایه‌های مردمی از غیرکاربردی بودن این پل بسیار زیاد است. محمد یکی از شهروندان سنندجی در گفتگو با نوای آبیدر می‌گوید: ورودی‌های این پل، بدنه محافظ آن و نحوه قرارگیری در سطح شهر بسیار نامناسب و غیراستاندارد است و من به ندرت از آن استفاده می‌کنم.

 

وی می‌افزاید: این پل هیچگونه ظرافتی نداشته و تنها بر اساس لجبازی برخی از مسئولین بر کار اشتباه خود به اینجا رسیده است.

 

منوچهر فخری، شهردار سابق سنندج در زمان تصدی گری خود طرح حذف این پل برقی و استفاده آن دردیگر نقاط شهر را داد که با استقبال اصحاب رسانه مواجه شد اما گویا آقایان شورای شهر دستپخت ناهمگون خود در میدان آزادی سنندج را به منفعت مردم و شهر ترجیح می‌دهند و هنوز اصرار دارند که این غول بی شاخ و دم می‌تواند گره ترافیکی شهر را بگشاید.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

پل برقی میدان آزادی سنندج پل برقی میدان آزادی سنندج شورای شهر سنندج

نظرات بینندگان :

علی چهارشنبه 25 بهمن 1396 | 09:18 پاسخ

من کاری به شورا و شهردار ندارم ولی ما مردمی که تو این شهر زندگی میکنیم آیا فرهنگ راه رفتن هنوز بلدیم،حاضرم بگم اگه این پل با اصولی ترین روش روز دنیا ساخته میشد بازم ما استفاده نمیکردیم ،پس اول خودمون تغییربدیم بعد دیگران رو قضاوت کنیم

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->