• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 دی 1396 / 10:44   کد خبر : 5350   گروه : اقتصادی

انتقاد معاون عمرانی استانداری کُردستان از نبود ایمنی ساخت‌ و سازها/قادری: کمیسیون‌ ماده 100 بلای ایمن سازی ساختمان‌ها شده‌

معاون عمرانی استانداری کُردستان گفته که کمیسیون‌های ماده 100 بلای ایمن سازی ساختمان‌ها شده‌اند.

معاون عمرانی استانداری کُردستان گفته که کمیسیون‌های ماده 100 بلای ایمن سازی ساختمان‌ها شده‌اند.

به گزارش نوای آبیدر، امیر قادری، معاون عمرانی استانداری کُردستان در همایش عوامل موثر بر وقوع زلزله و ضرورت احداث ساختمانهای مقاوم که در بانه برگزار شد، گفته که با توجه به قرارگیری این استان بر روی خط زلزله باید تجدیدنظر اساسی در برنامه های مقابله با زلزله انجام گیرد و کشورهای زلزله خیز دنیا با یک برنامه زمانی منظم به جایی رسیده اند که زلزله در آنها به امری عادی تبدیل شده و مردم با آن کنار آمده اند.

 

وی اظهار کرده که معمولا شدت آن دسته از زمین لرزه هایی که در  گسل های جوان کردستان رخ می دهد در حدود 4 ریشتر است، اما با این وجود نمی توان پیش بینی کرد در سایر گسل ها، زلزله چه زمانی و با چه مقیاسی اتفاق خواهد افتاد، چراکه علم بشر در موضوع زلزله بسیار جوان است.

 

معاون عمرانی استانداری کُردستان افزوده که از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه در مجموع 54 زلزله در استان رخ داده که 11 مورد آن دارای بزرگای بیش از 3 ریشتر بوده است.

 

نوای آبیدر - امیر قادری، معاون عمرانی استانداری کُردستان

 

قادری در ادامه با انتقاد از نبود ایمنی در ساخت و سازها در کُردستان، تصریح کرده که کمیسیون‌های ماده 100 شهرداری بلای جان ایمن سازی ساختمان‌ها شده اند و موضوع ساخت و ساز غیرمجاز و ناایمن در این کمیسیون‌ها متاسفانه با پرداخت جریمه حل و فصل می شود.

 

سخنان معاون عمرانی استانداری کُردستان این سوال را در اذهان ایجاد کرده که آیا نقش کمیسیون ماده 100 شهرداری تنها وصول جریمه و افزایش درآمد برای شهرداری‌ها بدون توجه به جان و زندگی مردم است؟

 

چرا هیچگاه توضیحی شفاف از سوی شهرداران در خصوص کمیسیون ماده 100 و میزان درآمد آنان از محل جریمه‌های ساخت و ساز برای افکار عمومی منتشر نشده است؟

 

این دسته از سوالات و نگرانی‌های بعدی از عدم توجه به ایمنی ساختمان‌ها در کُردستان شهروندان را گلایمند کرده که نیازمند توضیح بیشتر از سوی شهرداران و مسئولین امر است.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کمیسیون ماده 100 شهرداری معاون عمرانی استانداری امیر قادری زلزله ایمنی ساختمان

نظرات بینندگان :

کارشناس چهارشنبه 6 دی 1396 | 18:18 پاسخ

خود جناب معاون مسولیت ماده 100 استان را به عهده دارند این فرمایشات چه معنی دارد ؟

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->