• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 2 دی 1396 / 09:49   کد خبر : 5343   گروه : سیاسی
در دیدار با اصلاح طلبان مطرح شد؛

تاملی بر سخنان چند پهلوی استاندار کُردستان/مرادنیا: مردم کُردستان ریشه در اصلاح طلبی دارند/جای جلالی زاده خالی است!

بهمن مرادنیا در دیدار با اصلاح طلبان و همی‌تیمی‌های خود در کُردستان گفت: مردم کردستان هموارە ریشە در اصلاح‌طلبی دارند ودر هر دورە از اصلاحات حرف برای گفتن داشتەاند.

بهمن مرادنیا در دیدار با اصلاح طلبان و همی‌تیمی‌های خود در کُردستان گفت: مردم کردستان هموارە ریشە در اصلاح‌طلبی دارند ودر هر دورە از اصلاحات حرف برای گفتن داشتەاند.

به گزارش نوای آبیدر، هفته گذشته، اصلاح طلبان و فعالین ستادهای حسن روحانی در کُردستان با بهمن مرادنیا، استاندار کُردستان جلسه‌ای روبرو داشتند.

 

این جلسه که به اذعان خود اصلاح طلبان باید زودتر برگزار می‌شد، با واکنش‌های بسیاری همراه بود.

 

غریب سجادی، عضو شورای شهر سنندج و از فعالین ستاد روحانی در صفحه شخصی خود نوشته که: "هر چند رفتارهای غیر قابل پیش بینی "دکتر روحانی" و عدم توجه به وعده های "دوران انتخابات" نیاز به تحلیل و البته  بازنگری "کنش های مدنی" در رفتارهای سیاسی سالهای بعد دارد ولی آنچه که این روزها باعث تعجب است؛ دل خوشی بخش عمده ای از اصلاح طلبان به حداقل هایی ست که بعضا بود و نبودشان هیچ تاثیری در زندگی مردم و "بازیابی سرمایه ی اجتماعی" هزینه شده در دوران انتخابات ندارد و آخرین دلخوشی این روزها که پس از کش و قوس فراوان به دست آمده است وقت گذاشتن آقای استاندار برای دیدار اصلاح طلبان استان است که بعید نیست با توجه به سوابق قبلی همچین جلساتی؛ خروجی آن به سخنرانی سخنرانان تکراری و بعضا از پیش آماده شده تبدیل نشود؛"

 

ناراحتی عمده این افراد به آنچه آنان "بی‌توجهی" می‌خوانند است که به باور آنان موجب شده تا روحانی وعده‌های انتخاباتی خود را فراموش کند.

 

در این دیدار، مرادنیا استاندار بومی کُردستان و عضو فعال منطقه‌ای ستادهای انتخاباتی روحانی در اظهاراتی گفته که مردم کردستان هموارە ریشە در اصلاح‌طلبی دارند ودر هر دورە از اصلاحات حرف برای گفتن داشتەاند.

 

این در حالی است که واژه "عمده" که آقای استاندار به میان آورده‌اند، تنها شامل آن افرادی می‌شود که در واجد شرایط شرکت در انتخابات بوده‌اند و گویا آقایان دولتی در کُردستان مابقی افراد در کُردستان را به حساب نیاورده‌اند!

 

مرادنیا در این جلسه از جلال جلالی زاده، رئیس ستاد روحانی در کُردستان یاد کرده و گفته که در این مراسم جای خالی دکتر جلالی‌زادە کە زحمات زیادی برای کسب رای ۷۳ درصدی دکتر روحانی متحمل شدند، احساس می‌شود؛ وی به همه افراد حاضر در جلسه وعده برگزاری جلسات در هر شش ماه را داد.

 

استاندار کُردستان در این جلسه بر مستقل بودن خود تاکید کرده و گفته که من هیچ فشاری از جانب نمایندگان و دیگر افراد برای انتصابات را نخواهم پذیرفت و این شرط آمدن من با وزیر کشور به کُردستان بوده است.

 

این اظهارات در حالی انجام می‌شود که انتصابات اخیر وی در بدنه استانداری کُردستان حاکی از چربیدن قدرت برخی افراد ذی نفوذ و کدخداهای خود خوانده در استان است که ناقض سخنان استاندار است.

 

سراب‌های روحانی که در زمان انتخابات سال 92 و 96 به مردم کُردستان داده شد، هم اکنون با انتصاب مدیران ضعیف، باندی و جناحی و همچنین محقق نشدن هیچکدام از آنها برملا شده است تا جایی که خود اصلاح طلبان حامی روحانی در کُردستان به این نتیجه رسیده‌اند که روحانی که فردی کاملا اصلاح طلب است آنها را نیز نا امید کرده است.

 

البته باید متذکر شد که سناریوی "با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن" اصلاح طلبان و روحانی نیز وجود دارد که اینگونه در مقابل دوربین‌ها و رسانه‌ها دم از نارضایتی زده و در پیشت پرده تمامی برنامه‌های روحانی توسط اصلاح طلبان نوشته شده است.

 

انتهای پیام/

 

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

روحانی اصلاح طلبان کُردستان بهمن مرادنیا ستادهای انتخاباتی روحانی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->