• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 / 10:18   کد خبر : 5324   گروه : سیاسی
اختصاصی نوای آبیدر/

تاملی بر انتصابات استاندار کُردستان و شهردار سنندج/شعارهای «جناحی و باندی نیستم» آقایان در هاله‌ای از ابهام؟

مرادنیا استاندار کُردستان و صیدی شهردار سنندج در جدیدترین انتصابات خود روی به گرایشات سیاسی و مدیران عزل شده پیشین آروده‌اند که در تضاد با کلام آنان در زمان معارفه خود است.

مرادنیا استاندار کُردستان و صیدی شهردار سنندج در جدیدترین انتصابات خود روی به گرایشات سیاسی و مدیران عزل شده پیشین آروده‌اند که در تضاد با کلام آنان در زمان معارفه خود است.

به گزارش نوای آبیدر، مرادنیا، استاندار کُردستان در مراسم معارفه خود در مقابل دوربین خبرنگاران و رسانه‌ها اعلام کرد که وابسته به جناح و باند خاصی نیستم و در کُردستان به دنبال توسعه رفع مشکلات هستم.

 

چنین کلامی را نیز صیدی، شهردار سنندج در نشست‌های مختلف بیان کرده و گفته که مدیری سیاسی نیست و به دنبال خدمت رسانی به مردم است.

 

اما انتصابات چند روز اخیر مرانیا و صیدی در استانداری و شهرداری سنندج تعبیر دیگری از کلام آنان را به میان آورده است.

 

شنیده‌ها حاکی از آن دارد که مرادنیا در جدیدترین انتصابات خود، رمضان یوسفی، معاون پیشین سوادآموزی کُردستان و یکی از افراد ذی نفوذ در ستاد روحانی در کُردستان را به معاونت اجتماعی خود منصوب کرده است.

 

در کنار این انتصاب سوال برانگیز، خبرها حاکی از دومین انتصاب پرحاشیه مرادنیا دارد؛ وی، هیرش رضایی، معاون فرهنگی ورزش و جوانان را به سمت مدیرکل روابط عمومی و بین الملل خود منصوب کرده است.

 

روابط عمومی استانداری کُردستان که در دولت یازدهم در دستان غیرمتخصص‌ترین فرد ممکن در بدنه استانداری بود و پس از آن در زیر دستان پسر اراکی سه پسته دفتر استاندار بود، حال بازهم رنگ و بویی سیاسی به خود گرفته و بازهم فعالان ستادهای روحانی درصدد تصدی این پست هستند.

 

از سویی دیگر، معاونت اجتماعی استانداری که پیش‌تر در اختیار ارشدی بود، اکنون با تغییری کاملا سیاسی و جناحی به یوسفی رسیده است که این خود موید سیاسی شدن پست‌ها در کُردستان است.

 

سوال و حلقه مفقوده اینجاست که آیا خود شخص استاندار رضایت کامل از این افراد و در اختیار قرار دادن پست‌ها به آنان دارد و یا دست‌های پشت پرده‌ای وی را تحت فشار برای منصوب کردن این افراد قرار داده‌اند؟

 

آیا شعار «باند و جناحی در کُردستان ندارم» آقای مرادنیا را باید تنها کلامی برای دلخوش کردن رسانه‌ها و مردم کُردستان تلقی کنیم؟

 

آیا شایستگان دیگری از طیف‌های مختلف سیاسی در استان کُردستان برای تصدی این پست‌ها وجود ندارد؟

 

شهرداری سنندج، جولانگاه مدیران عزل شده پیشین

از سوی دیگر، شهرداری سنندج این روزها جولانگاه مدیران عزل شده پیشین است که با تغییر فخری، شهردار با تجربه سنندج، فرصت عرض اندام در مقابل شهردار جدید کرده‌اند.

 

حشمت صیدی، شهردار سنندج در جدیدترین تغییرات آرش رخزادی معاون جوان و خوش خدمت خدمات شهری را برکنار و عبدالسلام سپهر – مدیر پیشین زیباسازی – را جایگزین وی کرده است.

 

همچنین وی بهزاد ریحانی فرد به سمت سرپرست معاون فنی و امور زیر بنایی منصوب کرده است.

 

وی پیش‌تر نیز، اسعد فرهادی، مدیر پدافند غیرعامل شهرداری را به عنوان مشاور عالی و رئیس دفتر خود منصوب کرده بود.

 

سوال از آقای شهردار این است که شعارهای عزل و نصب‌های غیرجناحی و غیرسیاسی و باندی شما کجا رفته است؟

 

آیا صرف ژست در مقابل رسانه‌ها و اذعان به عزل و نصب‌های شایسته را می‌توان کافی دانست و در زمان عمل برخی افراد منصوب به کار شوند که پیش‌تر آزمون آنها را در مقابل دیدگان مردم شهر دیده‌ایم؟

 

چنین عزل و نصب‌های یک شبه، اتوبوسی و یا هر تعبیری که مخاطبین برای آن بکار گیرند را در وحله اول به فال نیک گرفته و رسانه‌ها بعنوان چشم و گوش مردم منتظر تغییرات بزرگ و خوب در شهر و استان هستند؛ اما یقیناً تکرار هرگونه ضعف عملکردی دوره‌های پیشین این افراد از چشم رسانه‌ها دور نمانده و برای عموم مردم بازگو خواهد شد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شهرداری سنندج استانداری کُردستان عزل و نصب سیاسی عزل نصب پست سیاسی

نظرات بینندگان :

شهروند شنبه 11 آذر 1396 | 13:47 پاسخ

زاهدی به محض ورود به استان دو نیروی کلیدی وتاثیر گذار با خود به استان اورد واز همان دقایق اولیه ورودش مثلث پایه های مدیریتش را مستحکم کرد بدون اعتنا به قیود قانونی جوانک بیکار به قول خودش پوست کلفت سیاسی را استاندار در سایه قرار داد ایشان هم با لحاظ دیدگاه سیاسی اش وبا مشورت باافرادی خاص در استان تار وپود دستگاه اجرایی با دقت نظر از افرادی خاص تنید ومحکم کرد ومیراثی در استان ازتفکر سیاسی زاهدی در دستگاههای اجرایی به جای گذاشت که اثار سوئ ان سال ها پاک نخواهد شد محصول عمل زاهدی دراستان مایه از سی سال تجربه او در مناصب اجرایی عال رتبه در گذشته کاری ایشان بود جای بسی تاسف خواهد بود اگر محل مشورت جناب مرادنیا باز ماندبگان میقانی وزاهدی وهوا داران هم مسلک انها باشند در چنین صورتی بدا بحال استان. موفق باشید

محمد چهارشنبه 15 آذر 1396 | 13:50 پاسخ

شهروند عزیز
شما هم به زمین و زمان گیر می دید
یه کم مثبت اندیشی هم خوب است خداوند حسودان را هدایت فرماید و عاقبت به خیر..............

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->