• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 / 08:32   کد خبر : 5276   گروه : اقتصادی
اختصاصی نوای آبیدر/

گَرد بی‌توجهی مسئولین بر پروژه اتصال بلوار کُردستان به جاده ساحلی

پروژه اتصال بلوار کُردستان به جاده ساحلی سنندج کماکان از جمله طرح‌های عمرانی نیمه کاره شهری است که با گذر چندین شهردار و تغییر 2 3 استاندار، گرد فراموشی و بی توجهی مسئولین بر آن نشسته است.

پروژه اتصال بلوار کُردستان به جاده ساحلی سنندج کماکان از جمله طرح‌های عمرانی نیمه کاره شهری است که با گذر چندین شهردار و تغییر 2 3 استاندار، گرد فراموشی و بی توجهی مسئولین بر آن نشسته است.

به گزارش نوای آبیدر، بلوار کُردستان در شهر سنندج از جمله پروژه‌های عمرانی موفق دردهه 70 شمسی بود که توانست شاهراهی جدید در هسته مرکزی شهر برای سهولت تردد خودروها ایجاد کند.

 

این طرح که بهمراه مجموعه پارک جنگلی آبیدر در دولت سازندگی انجام شد، کماکان از جمله پروژه‌های کاربردی سنندج بوده که نظیر آن را در سنندج به ندرت می‌توان یافت.

 

بلوار کُردستان سنندج که قرار است شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کند، از ابتدای میدان لشکر 28 آغاز و بر اساس نقشه قرار است تا جاده ساحلی سنندج در شرق شهر متصل شود.

 

یکی از موانع بوجود آمده در مسیر این بلوار شهری، محدوده پل بیمارستان توحید، آخرین نقطه اتصال لوار به جاده ساحلی است که چندسالی است گرد فراموشی را به خود گرفته است.

 

با تحقیقات میدانی نوای آبیدر این مهم مشخص شد که یکی از موانع پیش روی این طرح بزرگ شهری، مسئله ساده جمع آوری آب‌های سطحی این مسیر – به دلیل وجود فاضلاب اصلی شهر – است که تا لحظه نگارش این گزارش، این مهم به اتمام نرسیده است.

 

با عبور از این منطقه و به دلیل مجاورت بسیار نزدیک با درب ورودی بیمارستان توحید سنندج، بوی نامطبوع فاضلاب به مشام می‌رسد که در شان یک مکان پزشکی و درمانی نیست.

 

با نگاهی به تابلوی نصب شده در این پروژه، وظیفه جمع آوری آب های سطحی موجود در مسیر این پروژه بر عهده شرکت آب و فاضلاب شهری قید شده و شهرداری نیز بر این قضیه تاکید دارد که در صورت حل این مشکل، پروژه در کمترین زمان ادامه خواهد یافت.

 

نوای آبیدر - پروژه اتصال بلوار کُردستان به جاده ساحلی در سنندج

 

تابستان سال 94، محمد صدیق فتحی، معاون عمرانی شهرداری سنندج در جریان بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از این پروژه شهری با گلایه از آبفا گفته بود که مشکل اصلی این پروژه را عدم پوشش کانال فاضلاب توسط شرکت آب و فاضلاب است.

 

وی افزوده بود که در صورت پوشش کانال فاضلاب عملیات اجرایی 700 متر باقیمانده این طرح آغاز خواهد شد.

 

از طرف دیگر، مجموعه مدیریتی استان و معاونت عمرانی استانداری کُردستان اختلافی مابین شهرداری و آبفا نمیبیند و معتقد هستند که وظابف دستگاه‌ها به خوبی مشخص شده است.

 

نکته قابل تامل و مورد پرسش اینجاست که چرا با گذشت چندین سال و تکمیل فازهای بالاتر، این چند صد متر تکمیل نمی‌شود؟ اگر اختلافی در بین شهرداری و آبفا وجود ندارد، چرا شهرداری مکررا اعلام کرده که آبفا فضلاب روباز این بخش را پوشش نمیدهد؟

 

نوای آبیدر - پروژه اتصال بلوار کُردستان به جاده ساحلی در سنندج

 

البته علاوه بر مشکل پوشش و جمع آوری آب‌های سطحی این نقطه، بحث مقاوم سازی پل اصلی ورودی بیمارستان توحید نیز بسیار مورد بحث و جدل است.

 

ترافیک شهری سنندج در چند سال اخیر با رشد فزاینده‌ای مواجه بوده و خیابان‌های باریک شهر به هیچ عنوان گنجایش این حجم بالا از خودروها را ندارد؛ از طرف دیگر، تاخیر در تکمیل پروژه‌های حیاتی همچون بلوار کُردستان که میتواند نقشی کلیدی در روانسازی ترافیک شهری باشد، مشکلات و تبعات زیادی را به مردم و شهر وارد می‌کند که لازم است مسئولین با اقدام و عملی واقعی این پروژه را در اسرع وقت تکمیل نمایند.

 

نوای آبیدر - پروژه اتصال بلوار کُردستان به جاده ساحلی در سنندج

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

بلوار ساحلی سنندج بلوار کردستان پروژه های عمرانی شهری شهرداری آّبفا

نظرات بینندگان :

شهروند دوشنبه 15 آبان 1396 | 01:05 پاسخ

احداث بلوار کردستان و پارک جنگلی آبیدر یکی از خدمات ماندگار محمد رضا رحیمی استاندار وقت کردستان برای شهر سنندج است که به دستور مستقیم او انجام شد. با توجه به ضعف بنیه مالی شهرداریها، امیدوارم استاندار فعلی نیز که خود بومی استان کردستان است بتواند اقدامات موثر و خدمات ماندگار اینچنینی در جای جای استان انجام دهد. بعد از محمد رضا رحیمی نیز بجز علیرضا شهبازی که از یاران رحیمی بود، هیچکدام از استاندارهای منصوب شده به فکر حل مشکلات ترافیکی و عمران شهری نبودند. معاونت عمرانی استانداری نیز سالهاست که صم بکم و در خواب زمستانی به سر می برد که مایه تعجب و تاسف است.

رضائی دوشنبه 15 آبان 1396 | 12:17 پاسخ

بنده به آقای مرادنیا بسیار امیدوارم چون بومی استان هستند ومشکلات را میفهمند امیدوارم با انتصاب یک معاون عمرانی قدر به مجموعه شهرداریها ومسائل عمرانی استان کمک ویزه کند.وروزی هزار مرتبه خدا را شکر میکنم که استاندار پروازی ما به قزوین کوچ کردند...

نگذارید مسئولان بیش از این بخوابند سه شنبه 16 آبان 1396 | 08:06 پاسخ

حیف از آن هزینه ای که از جیب بیت المال برای احداث ساختمان معاونت عمرانی استانداری صرف شده و هیچ کاری برای رفع مشکلات مردم استان کردستان در آن انجام نمی شود. معاون استانداری که نتواند مشکل پوشش چند صد متر فاضلاب مرکز استان را حل کند چگونه می تواند مسائل عمرانی یک استان را مدیریت نماید؟

جاده ساحلی مضحک است سه شنبه 16 آبان 1396 | 12:16 پاسخ

به جاده و خیابانی گفته می شود که ان شهر به اقیانوس و یا دریا و یا دریاچه و یا سد و یا رودخانه ای وصل بوده و در کنار ان قرار داشته باشد سنندج به کدام اقیانوس و یا دریا ویا رودخانه و سد و دریاچه وصل است؟ واقعیت این است بر خلاف تمامی شهرهای کشور در سنندج چیزی بنام دفع فاضلاب اساسا و از زیر بنا وجود نداردو با عذرخواهی که صرفا موضوع بهداشتی است که با سلامتی مردم ارتباط دارد این است مدفوع و ادرار توالتهای 600 هزار نفر از مردم سنندج به دره ای می ریزد که ********اسم انرا با تابلو جاده ساحلی و خیابان ساحلی گذاشته اند . ****** خدمت همین است جاده ساحلی مضحک/ یک مهمان از شهر دیگری برایم امده بود او را با ماشین می خواستم از جاده ساحلی مضحک به ترمینال مسافربری برسانم به من مشکوک شد و دماغش را گرفت که من بویی در ماشین دراورده ام ناچار برای حفظ ابروی خودم ماشین را نگه داشتم و ایشان را پیاده کردم گفتم بابا من ********* شهرک ساحلی مضحک فاظلاب 600 هزار نفر اهالی سنندج است . حالا شما هم با اعلی درجه سواد تحلیلی خودتان جاده ساحلی را تحلیل فرمایید . اخه کدام جاده ساحلی؟ سنندج اقیانوس دارد ؟دریاچه دارد؟سد دارد؟رودخانه دارد؟ساحلی دیگه چیه اخه ؟وقتی همین را نمی دانید تحلیل نکنید بروید همان ابدر را تحلیل بفرمایید که دارو دسته اقای رحیمی انجا در چند هکتار هتل می سازند . این هتل زمین را به فقراء و بدون ******** هم به کسی می دهند؟ مردم می فهمند ولی خفه خون گرفته ایم. تحلیل اختصاص به شما داشته باشد

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->