• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 آبان 1396 / 08:18   کد خبر : 5262   گروه : اجتماعی
گلایه‌ای آشنا از جنس محرومیت!

مرثیه‌ای بر فرودگاه سنندج؛ از پروازهای بسیار گران تا رویایی بودن واژه «بین المللی»

کلنگ فرودگاه کنونی سنندج در سال 1347 زده شده و فرودگاه در سال 1350 به بهره برداری رسید، فرودگاه کرمانشاه نیز درست در همان سال (1350) افتتاح شد. فرودگاه کرمانشاه بین المللی است و در هفته دست کم 140 پرواز دارد و خوشبختانه در سنندج نیز به لطف نزدیکی فرودگاه به تصفیه خانه فاضلاب شهر 140 پشه در روز تیک آف می کنند !

کلنگ فرودگاه کنونی سنندج در سال 1347 زده شده و فرودگاه در سال 1350 به بهره برداری رسید، فرودگاه کرمانشاه نیز درست در همان سال (1350) افتتاح شد. فرودگاه کرمانشاه بین المللی است و در هفته دست کم 140 پرواز دارد و خوشبختانه در سنندج نیز به لطف نزدیکی فرودگاه به تصفیه خانه فاضلاب شهر 140 پشه در روز تیک آف می کنند !

به گزارش نوای آبیدر، ساعت 22:00 چهارشنبه شب 9 آبان ماه است. اینجا سنندج و من سفری به مقصد تهران در پیش دارم. صبح دو روز بعد یعنی پنجشنبه 11 آبان میبایست در تهران حاضر باشم. هواپیما، اتوبوس و اتومبیل سواری سه وسیله نقلیه برای این سفر است. باز هم سفر به تهران و باز هم چالش های سفر؛ به لطف گوشیهای هوشمند پروازهای روز پنج شنبه 11 آبان ماه سنندج - تهران را سریعا چک می کنم، تنها یک پرواز وجود دارد آن هم از نوع چارتر و مبلغ بلیط هم بیش از 200 هزار تومان است و مثل همیشه ظرفیت آن تکمیل است. کردستانیها می بایست از ماهها قبل برنامهریزی کنند و اصلا چه معنی می دهد کسی ناچار به سفر در شرایط خاص و اورژانسی باشد؟!ا خم هایم درهم و به ناچار پروازهای کرمانشاه به تهران را جستجو می کنم، یک پرواز ساعت 6:15 صبح وجود دارد نوع بلیط سیستمی است و قیمت هر بلیط 92 هزار تومان است. به فکر فرو رفته و هواپیماها را مقایسه می کنم به قول معروف هر دو مدل "عبوطیاره" مدل عهد دقیانوس خدابیامرز است اما پرواز کرمانشاه تهران جا برای نشستن دارد. به جز این پرواز 4 هواپیمای دیگر هم در همان روز 11 آبان کرمانشاه را به مقصد تهران ترک خواهد کرد . چند سوال؟

 

خوشبختانه سفر من اورژانسی تلقی نمی شود و به دلیل پیگیری روند درمان و یا اعمال جراحی که در کردستان امکاناتش وجود ندارد، نیست. خودرو شخصی مناسب تردد بین جاده ای هم دارم، اگر با اتوبوس هم سفر کنم مشکل خاصی نخواهم داشت، شاید قدری بیخوابی یا زانو دردی مختصر را به جان بخرم اما اگر یک کردستانی نیازمند عزیمت اورژانسی به تهران باشد باید چه کند؟ صبح علی الطلوع پیچ و خم های گردنه مروارید سنندج کرمانشاه را طی کند تا اگر خداوند رحمان او را از خطرات جاده محفوظ بدارد پس از طی مسافت 120 کیلومتر به کرمانشاه برسد تا مجبور نشود مسیر 500 کیلومتری سنندج تهران را با اتوبوس طی کند؟ 

 

کلنگ فرودگاه کنونی سنندج در سال 1347 زده شده و فرودگاه در سال 1350 به بهره برداری رسید، فرودگاه کرمانشاه نیز درست در همان سال (1350) افتتاح شد. فرودگاه کرمانشاه بین المللی است و در هفته دست کم 140 پرواز دارد و خوشبختانه در سنندج نیز به لطف نزدیکی فرودگاه به تصفیه خانه فاضلاب شهر 140 پشه در روز تیک آف می کنند! چرا دو فرودگاه که هر دو یک سن دارند یکی سرزنده است و خدمت رسان و دیگری خموده شده و اینگونه رسم میزبانی را به جای میاورد؟

 

چرا یک کردستانی باید رقم 200 هزار تومان برای طی مسافت هوایی سنندج - تهران بپردازد اما پرواز مشابه از کرمانشاه با 108 هزار تومان کمتر یعنی تنها 92 هزار تومان به مقصد می رسد؟ وضعیت مالی کردستانی ها آنقدر مطلوب است که برای یک پرواز رفت و برگشت می بایست بیش از دو برابر بپردازند؟

 

نوای آبیدر - تفاوت فاحش قیمت پرواز تهران از شهرهای سنندج و کرمانشاه

 

این سوالها پاسخ قانع کنندهای نخواهد داشت و خدا را شاهد میگیرم که علاقه ای ندارم مسئولین محترم به زحمت افتاده جوابیه تنظیم کنند، آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است؛ اما به جهت یادآوری بدانید و آگاه باشید که این فرودگاه جگرمان را بدجور خونین ساخته است.

 

ارسالی از شهروندان

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

فرودگاه سنندج وضعیت پروازهای فرودگاه سنندج فرودگاه کرمانشاه پرواز چارتری

نظرات بینندگان :

پشه سوار پنجشنبه 11 آبان 1396 | 10:57 پاسخ

جواب سؤال شما مشخص است: چونکه اینجا «کردستان» است.

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->