• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 آبان 1396 / 12:53   کد خبر : 5245   گروه : فرهنگ و هنر
مدیر آموزش و پرورش سنندج:

برنامه‌های یادواره شهدا دانش آموزان را با ارزش‌ها و هنجارها آشنا می‌سازد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت: برنامه‌های یادواره شهدا دانش آموزان را با ارزش‌ها و هنجارها آشنا می‌سازد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت: برنامه‌های یادواره شهدا دانش آموزان را با ارزش‌ها و هنجارها آشنا می‌سازد.

به گزارش نوای آبیدر، "سید فواد حسینی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در جلسه کمیته پشتیبانی و هماهنگی بسیج دانش‌آموزی گفت: کار اصلی ستاد برنامه‌ریزی در جهت برگزاری یادواره‌ای درخور شان شهدای بزرگوار است که برنامه‌های یادواره باید با دقت هر چه بیشتر و بروزتر برگزار شوند و تمام نکات اجرایی ازجمله اعزام سخنران، نحوه انجام برنامه‌ها، زمان و مکان یادواره و ... موردتوجه قرار گیرد.

 

حسینی با تأکید بر اهمیت کنگره 5400 شهید، افزود: باید همه دستگاه‌ها در انجام هر چه‌بهتر و مؤثرتر یادواره کمک کنند و در این راستا معاونین پرورشی نیز به آسیب‌شناسی یادواره پارسال بپردازند و بدین گونه مشکلات تکرار نشوند.

 

وی ادامه داد: تعداد سخنرانان باید هماهنگ شود طوری که دانش آموزان خسته نشوند. محل برگزاری یادواره نیز باید جایی درخور شان شهیدان باشد و سیستم‌های صوتی و تصویری باکیفیت بالا استفاده شود. مدارس باید برنامه‌های متنوعی داشته باشند مثلاً در کنار یادواره نمایشگاه برگزار کنند. در یادواره‌ها باید شاهد حضور تمام دانش آموزان باشیم نه‌فقط عده معدودی از آنان، زیرا با توجه به تأثیر تکنولوژی‌های جدید و گرایش دانش آموزان به این سمت باید با این یادواره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت روحیه انقلابی در آن‌ها بپردازیم.

 

وی با اشاره بر لزوم نظارت بر اجرای این یادواره‌ها، گفت: باید به نکات جزئی اجرایی توجه کنیم زیرا همین جزئیات مانع از حصول نتیجه کامل می‌شود. همه دانش آموزان را باید درگیر اجرای یادواره کنیم و تقسیم وظایف انجام شود. سخنرانان باید بروز باشند و بتوانند با مخاطب خاصشان که داش آموزان هستند ارتباط برقرار کنند و بتوانند ذهن آنان را درگیر کنند و ارزش‌ها و هنجارهای و بایدها را به این نسل منتقل کنند. از رهگذر همین برنامه‌هاست که می‌توانیم در جبهه فرهنگی فعالیت داشته باشیم، باید برایشان تبیین کنیم که چرا جوانان هم‌سن آنان مردانه ایستادند و جانشان را فدا کردند.

 

در ادامه مرادی رئیس بنیاد شهید و ایثارگران سنندج نیز بر لزوم کیفیت برگزاری یادواره شهدا تأکید کرد و گفت: برای اجرای باکیفیت این مراسم باید به تمام نکات توجه کنیم، خصوصاً اینکه زمان برنامه باید به‌گونه‌ای باشد که برای دانش آموزان خسته‌کننده نباشد. طرح مسائل روزمره هم در سطح جامعه و هم جهان، باید در کنار مطالب دیگر به هم ربط داده شود تا تأثیرگذاری بیشتری بر روی دانش آموزان داشته باشد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج سید فواد حسینی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->