• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 مهر 1396 / 09:47   کد خبر : 5233   گروه : سیاسی
تاملی بر مراسم معارفه مرادنیا؛

استاندار جدید کُردستان، از کدام «جناح» و «باند» سخن به میان آورد؟

بهمن مرادنیا، استاندار جدید کُردستان در مراسم معارفه خود که با حضور وزیر کشور انجام شد گفت: امروز كه اين مسئوليت را پذيرفته ام نه جناحى دارم و نه گروهى، همه مردم كردستان جناح من هستند.

بهمن مرادنیا، استاندار جدید کُردستان در مراسم معارفه خود که با حضور وزیر کشور انجام شد گفت: امروز كه اين مسئوليت را پذيرفته ام نه جناحى دارم و نه گروهى، همه مردم كردستان جناح من هستند.

به گزارش نوای آبیدر، روز شنبه، 22 مهرماه 96 بالاخره پس از ماه‌ها گمانه زنی، چانه زنی و البته جوسازی رسانه‌ای استاندار جدید کُردستان با حضور وزیر کشوردر سنندج معرفی شد.

 

بهمن مرادنیا، نماینده مردم بیجار در مجلس هشتم و رئیس منطقه‌ای ستادهای تبلیغاتی روحانی در دولت دوازدهم توانست سکان مدیریت ارشدترین دستگاه دولتی را در کُردستان به دست گیرد.

 

اما، مراد نیا در این مراسم سخن از نداشتن «جناح» و «باند» کرده که مقصود این یادداشت کوتاه نیز در همین راستا است.

 

قبل از ورود و معارفه مرادنیا به استانداری کُردستان، باندها، لابی‌ها و گروه‌های فشار متعددی از داخل و خارج از استانداری وزارت کشور را تحت فشار گذاشتند تا بتوانند یکی از مهره‌های خود در استان کُردستان را به سمت استانداری کُردستان معرفی کنند.

 

در واقع، جناح و باندی که مرادنیا از آن سخن به میان آورده را می‌توان چنین گروه‌ها و افرادی دانست که در زمان زاهدی تندترین برنامه‌های دفن را برای وی تدارک دیدند تا بتوانند با مدیریت در سایه کدخدای خود خوانده، به اهداف نهایی خود دست یابند.

 

اینکه آیا استاندار کُردستان در بدو ورود به کُردستان چه تغییراتی در بنده استانداری و ادارات به وجود خواهد آورد را اینگونه باید متصور شد که نداشتن جناح و باند آقای استاندار بومی را باید در عمل دید؛ به عبارت دیگر استفاده وی از تمامی گروه‌ها و طیف‌های سیاسی و فکری می‌تواند مهر تائیدی بر این سخنان باشد.

 

زاهدی، استاندار قبلی کُردستان نیز در هنگام ورود به استانداری کُردستان در سال 92 اعلام کرده بود که کسی را با خودم به استانداری نمی‌آورم اما انتصاب پرحاشیه و بحث برانگیز پسر بیکار اراکی و غیرمتخصص در دفتر وی موجب شد تا مدیریت استان به حدی به حاشیه کشیده شود که اصل خدمت به مردم، با مردم بودن و توسعه استان به دست فراموشی سپرده شود.

 

حال سکان مدیریتی استان کُردستان به دست مدیری بومی از دیار بیجار سپرده تا به تعبیر بسیاری، فردی که دردهای این استان را دیده و چشیده بتواند تصمیماتی بهتر اتخاذ و نیروهای بومی و مستعد استان را – فارغ از خط فکری و جناحی – در راستای توسعه این دیار به کار گیرد.

 

یقینا رسانه‌ها این سخنان آقای مرادنیا را ثبت و ضبط کرده و منتظر تحقق آن در همه جوانب هستند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

بهمن مرادنیا استاندار جدید کُردستان استانداری کُردستان جناح باند

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->