• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 مهر 1396 / 07:58   کد خبر : 5226   گروه : اجتماعی

متکدیان شهر سنندج، معضلی حل نشدنی!/شهرداری: 141 متکدی در سنندج جمع آوری شد

آمار تکدی گری در شهر سنندج بر اساس اعلام شهرداری بسیار قابل تامل بوده و نیازمند توجه جدی مسئولین به این امر است.

آمار تکدی گری در شهر سنندج بر اساس اعلام شهرداری بسیار قابل تامل بوده و نیازمند توجه جدی مسئولین به این امر است.

به گزارش نوای آبیدر، تکدی گری در سنندج، مرکز استان کُردستان همواره بسیار مشهود بوده و به معضلی جدی برای این شهر تبدیل شده است.

 

مهربانی مردم این شهر و یا نبود ضابطه و قانونی خاص در این خصوص، هر آنچه که آن را بتوان نامید، موجب شده تا متکدیان بسیاری که اکثرا در سنین زیر 20 سال هستند در خیابان‌های شهر پرسه زده و با بازی با احساسات مردم از آنها اخذی کنند.

 

برخی از این متکدیان نیز که کودک بوده نیز به دلیل بدسرپرست بودن و والدین معتاد پا به خیابان‌ها گذاشته تا بتوانند امرار معاش کنند.

 

همین مسئله موجب شده تا این کودکان که می‌توانند همانند دیگر همسنان خود کلاس‌های درس مدرسه باشند، در معرض ناملایمتی‌ها و آسیب‌های شدید اجتماعی قرار گیرند.

 

سایت نوای آبیدر در گذشته نیز در چندین نوبت به معضل کودکان کار و به ویژه متکدیان پرداخته که لازم است مسئولین امر توجهی ویژه به این قضیه داشته باشند.

 

"آرش رخزادی" معاون خدمات شهری شهرداری سنندج در این خصوص به نوای آبیدر می‌گوید: در شش ماه نخست امسال 141 متکدی جمع آوری شده که 80 نفر از آنان زن و مابقی مرد بوده اند.

 

وی می افزاید: بسیاری از متکدیان از شهرها و استان‌های همجوار جهت تکدی گری به سنندج روی می آورند که در همین راستا 34 نفر از آنان به شهر خود بازگردانده شدند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج در خصوص کودکان متکدی می‌گوید: 15 کودک متکدی نیز امسال از خیابانهای سطح شهر جمع آوری و با اخذ تعهد کتبی تحویل خانواده هایشان گردیدند.

 

رخزادی با بیان اینکه یکی از راهکارهای مبارزه با این آسیب اجتماعی برخورد قاطع با متکدیان متخلف، می افزاید که 10 متخلف که بصورت شبانه در چهار راههای سطح شهرعلاوه بر تکدی گری برای شهروندان ایجاد مزاحمت می نمودند به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

حال اینکه شهرداری تنها ارگان مسئول و قابل روئیت جهت جمع آوری و ساماندهی متکدیان بوده و توان اجرایی و بازدارنده نیز برای این امر ندارد، سوال از مسئولین و دستگاه‌های توانمندتر از شهرداری این است که آیا برنامه‌ای مدون برای کنترل و حمایت از این افراد برای عدم بازگشت مجدد آنان به تکدی گری دارند؟

 

آیا آسیب تکدی گری را به عنوان یک معضل شناسایی کرده اند و در راستای آن گام بر می‌دارند؟

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

تکدی گری متکدیان سنندج شهرداری معضلات اجتماعی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->