• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 مهر 1396 / 13:07   کد خبر : 5211   گروه : اجتماعی

۷ ماه حقوق کارگران شهرداری مریوان پرداخت نشده است

تسنیم از پرداخت نشدن حقوق کارگران شهرداری مریوان از اسفندماه سال گذشته تاکنون، گزارش می‌دهد.

تسنیم از پرداخت نشدن حقوق کارگران شهرداری مریوان از اسفندماه سال گذشته تاکنون، گزارش می‌دهد.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از تسنیم، سرما و گرما برای کارگر فرقی ندارد؛ کارگران برای کسب روزی حلال و تأمین مخارج خانواده در گرمای تابستان و سرمای زمستان همچنان تلاش می‌کنند تا لحظه‌ای شرمنده خانواده نباشند، کارگران شهرداری مریوان نیز از این قضیه مستثنی نیستند اما باید گفت این کارگران تلاش و همت دارند اما پس از گذشت 7 ماه هنوز حقوقی نگرفته‌اند و خود را شرمنده خانواده می‌دانند.

کارگران شهرداری مریوان ماه‌ها را یکی پس از دیگری به امید دریافت حقوق سپری کردند و می‌کنند اما همچنان خبری از حقوق نیست و هیچ مسئولی نیز صدای آنان را نمی‌شنود.

نگرانی امام جمعه مریوان از پرداخت نشدن حقوق چندین ماهه کارگران شهرداری 

ماموستا مصطفی شیرزادی هفتم مهرماه جاری در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه مریوان با انتقاد شدید از عملکرد شهرداری و اعضای شورای این شهر اظهار داشت: کارگران به‌ویژه رفتگران شهرداری این شهر بیش از شش ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند و این به دور از انصاف است.

وی گفت: چرا شهرداری و شورای شهر مریوان به فکر پرداخت حقوق‌های معوقه کارگران و پرسنل خود نیستند؟! آیا آنها نیز حاضر هستند چند روزی را بدون گرفتن حقوق و دستمزد کار کنند؟

امام جمعه مریوان تصریح کرد: اگر شهرداری و شوراهای شهر توانایی پرداخت حقوق کارگران و پرسنل را ندارند حداقل به آنان اجازه و مرخصی بدهند که آنها بیرون از این ارگان کارگری و فعالیت‌های اقتصادی داشته باشند تا بتوانند مخارج زندگی خود را تامین کنند.

وی با بیان اینکه مریوان، شهرستانی صنعتی نیست و در این منطقه کارخانه‌ای برای امرار معاش جوانان ندارد، اظهار کرد: انتظار داریم مردم نیز نسبت به پرداخت عوارض و بدهی‌های خود به شهرداری اقدام کنند.

پس از مطرح شدن مشکلات کارگران شهرداری مریوان، این موضوع را پیگیری و با سرپرست شهرداری این شهر تماس گرفتیم تا دلیل عدم پرداخت حقوق این قشر زحمت‌کش را جویا شویم.

وقتی سرپرست شهرداری مریوان از بیان دلیل پرداخت نشدن حقوق کارگران طفره می‌رود

بختیار سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، در پاسخ به این سئوال که چرا حقوق 6 ماه کارگران شهرداری مریوان پرداخت نشده است، اظهار داشت: زحمت بکشید با مدیر روابط عمومی شهرداری تماس بگیرید؛ من خودم در جلسه‌ای هستم.

سرپرست شهرداری مریوان تصریح کرد: ببخشید من نمی‌توانم بدون اطلاعات، تلفنی صحبت کنم.

پس از آن با اسعد شیخ‌عطاری رئیس شورای شهر مریوان تماس گرفتیم و موضوع را از طریق وی پیگیری کردیم.

کارگران شهرداری مریوان 7 ماه حقوق نگرفته‌اند

اسعد شیخ‌عطاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، در پاسخ به این سئوال که چرا حقوق کارگران شهرداری مریوان پرداخت نشده است، اظهار داشت: دلیل آن «کمبود اعتبارات» و این مشکل هم به عملکرد شهردار و شورای شهر قبلی برمی‌گردد.

وی گفت: کارگران شهرداری مریوان از اسفندماه سال گذشته "حقوق، اضافه کار و حتی عیدی" هم نگرفته‌اند.

رئیس شورای شهر مریوان تصریح کرد: قبل از این تعطیلات، مقداری از حقوق اسفندماه سال گذشته را تحویل کارگران دادیم اما نتوانستیم حقوق کامل اسفندماه را پرداخت کنیم چراکه بدهی شهرداری مریوان بالا است.

وی با اشاره به بخشنامه جدید مبنی براینکه مردم برای ساخت مسکن بدون مجوز شهرداری گاز و آب بگیرند، ادامه داد: با این وضعیت کنونی، دیگر مردم عوارض پرداخت نمی‌کنند و درآمد شهرداری نیز به صفر رسیده است.

شهرداری مریوان 30 میلیارد تومان بدهکار است

شیخ‌عطاری در پاسخ به این سئوال که میزان بدهی شهرداری مریوان چقدر است، افزود: رقم دقیق آن مشخص نیست اما میزان بدهی شهرداری مریوان تقریباً 30 میلیارد تومان شاید بالاتر نیز باشد.

وی اظهار کرد: برای برطرف کردن مشکلات کنونی در حال برگزاری جلسات هستیم و موضع را مطرح کرده‌ایم و برای کسانی که در گذشته عوارض پرداخت نکرده‌اند با اعمال تخفیفات از آنها خواسته‌ایم که بدهی‌های خود را پرداخت کنند.

رئیس شورای شهر مریوان گفت: برای برطرف کردن مشکلات کنونی طرح‌هایی همچون تفکیک‌ شهرک‌ها مدنظر اعضای شورای شهر جدید است اما پس از 5 تا 6 ماه بازخورد آن مشخص می‌شود و کارگر امروز پول نمی‌خواهد نه 6 ماه دیگر.

وی با بیان اینکه متأسفانه این معضلات کنونی در دوره شهردار و شورای دوره چهارم پیش آمد، گفت: برای پرداخت حقوق دو تا سه ماه کارگران شهرداری مریوان به دنبال طرح‌ ضربتی هستیم تاحداقل از این طریق مقداری از مشکلات آنان برطرف شود چراکه در این شهر کارگر داریم که بدهکار سوپرمارکت‌ها هستند و دیگر نمی‌توانند خرید هم داشته باشند.

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کارگران حقوق کارگران شهرداری اخبار مریوان اخبار شهرهای کُردستان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->