• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 شهریور 1396 / 08:57   کد خبر : 5169   گروه : اجتماعی
اختصاصی نوای آبیدر/

«حشمت صیدی» بر کرسی شهرداری سنندج تکیه زد/ساماندهی دستفروشان، تاناکورا و ساخت و ساز غیرمجاز مهمترین تقاضای شهروندان

شورای شهر سنندج بالاخره پس از هفته‌ها جلسه و بحث و گفتگو، رای اعتماد خود را به حشمت صیدی برای تصدی پست شهرداری داد.

شورای شهر سنندج بالاخره پس از هفته‌ها جلسه و بحث و گفتگو، رای اعتماد خود را به حشمت صیدی برای تصدی پست شهرداری داد.

به گزارش نوای آبیدر، پس از روی کار آمدن دور پنجم شورای شهر سنندج، زمزمه‌های بسیاری مبنی بر تغییر فخری، شهردار سابق سنندج به گوش می‌رسید که این امر در روز یکم شهریور به حقیقت پیوست و فخری علی رغم داشتن شایستگی برای ادامه کار در شهرداری، ابقا نشد.

 

حاشیه‌ها و جنجال‌های فراوانی در پشت پرده این رای عذم ابقا وجود داشت که مهمترین آن اظهار نظر علنی فرزاد زارعی، عضو جدید شورای شهر سنندج است که این عدم ابقا را "تسویه حساب شخصی" خوانده بود.

 

پس از آن شش گزینه برای تصدی پست شهرداری مطرح شد که پس از کش و قوس‌های فراوان و البته انصراف تدریجی نامزدها، "حشمت صیدی"، مدیرکل دفتر فنی استانداری کُردستان به تنهایی و بدون داشتن هیچ رقیبی به صندلی شهرداری سنندج دست یافت.

 

هرچند اینگونه انتخاب شورای شهر سنندج بسیار جای سوال و ابهام داشته و باید اعضای فعلی شورای شهر سنندج توضیحات قانع کننده‌ای برای روند انتخاب خود داشته باشند.

 

شهردار جدید سنندج در جریان ارایه برنامه‌های خود گفته بود که رونق پدیده دست‌فروشی در محدوده مرکزی شهر و ایجاد نارضایتی برای کسبه، وجود بیش از 26 هزار شغل غیر رسمی در سنندج، تشدید رشد سکونتگاه‌های حاشیه‌ای و تبدیل روستاهای اطراف به شهرک‌های اقماری از جمله چالش‌های بخش غیررسمی بوده و توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی، ساماندهی مشاغل غیر رسمی، ساماندهی و بهسازی بافت فرسوده و بهره‌گیری از ظرفیت ستاد باز آفرینی استان از جمله رویکردهای این بخش است.

 

معضلات شهری سنندج که بارها از سوی اعضای شورای شهر مورد سوال قرار گرفته و موجب عزل شهرداران شده، اینبار نیز در دوران مدیریتی صیدی با شدت بیشتری وجود دارد و باید منتظر برنامه‌های شهردار چهل و ششم سنندج بود تا نحوه برخورد و حل این معضلات را مشاهده کرد.

 

ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از بزرگترین معضلات شهری است تاجایی که در هفته‌های قبل و به دلیل وجود یکی از همین ساختمان‌های غیرمجاز، یک کارگر سنندجی بر اثر آتش زدن منزل مذکور توسط برخی نیروهای اجرائیات شهرداری جان خود را از دست داد؛ درخواست مردم شهر سنندج کنترل این نیروهای خود سر به زعم آنچه که کاظمی، سرپرست فعلی شهرداری سنندج عنوان کرده، است.

 

دوران مدیریتی صیدی را می‌توان دورانی دشوار خواند چرا که شورای شهر 9 رای قاطع به وی داده‌اند که یقینا اعمال و برنامه‌های وی زیر نظر شورا و رسانه‌ها بوده و باید دوران آرامش و ثبات مدیریتی فخری را ادامه و ارتقا دهد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شهرداری سنندج حشمت صیدی شهردار جدید سنندج معضلات شهری سنندج

نظرات بینندگان :

رضائی دوشنبه 20 شهریور 1396 | 09:48 پاسخ

آقای حشمت صیدی گماشته دولت در شهرداریست ومن مطمئن هستم توان آقای دکترفخری را ندارد.اما شوراست دیگر .گوش به فرمان فرماندار واستاندار ومعاونانش است!!! واقعا *********

رضا دوشنبه 20 شهریور 1396 | 15:54 پاسخ

اعضای محترم شورا باید گوش به فرمان خواسته به حق مردم که دکتر فخری بود میبودن.گوش به فرمان فرماندار و استاندار بودن فقط نشانه نداشتن فکر و اندیشه و اراده مستقل اعضا محترم شورا است.....

محمد دوشنبه 3 مهر 1396 | 07:59 پاسخ

آقاي شهردار شما لطف كن حقوق بچه ها رو بده سرموقع بقيه پيشكش

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->