• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 شهریور 1396 / 09:47   کد خبر : 5156   گروه : سیاسی
اختصاصی نوای آبیدر/

تناقضات کلامی شورای شهر و نامزد سیاسی تصدی پست شهرداری سنندج

حشمت صیدی، یکی از کاندیداهای بانفوذ تصدی پست شهرداری سنندج است که در بررسی کلام وی و شورای شهر، تناقضاتی مشاهده می‌شود.

حشمت صیدی، یکی از کاندیداهای بانفوذ تصدی پست شهرداری سنندج است که در بررسی کلام وی و شورای شهر، تناقضاتی مشاهده می‌شود.

به گزارش نوای آبیدر، پس از عدم ابقای دکتر فخری، شهردار شایسته و با تجربه شهر سنندج، تلاش برای تصدی این پست حساس شهری در بین 6 نفر شدت گرفته که پس از کناره گیری 2 نفر از آنان، آقایان فرزین رحیمی، هوشنگ دباغ، حشمت صیدی و کیومرث حبیبی در انتظار رای شورای بوده تا بر صندلی پر مشغله و پر دغدغه شهرداری مرکز استان کُردستان تکیه بزنند.

 

در این میان و بر اساس حمایت‌های پیدا و پنهان برخی از اعضای دخیل در رای عدم اعتماد به فخری، حشمت صیدی، مدیر کل کنونی دفتر فنی استاندار کُردستان شانس بسیار زیادی برای تصدی این پست را دارد.

 

حشمت صیدی که بر اساس گفته‌های خودش، متولد روستای سی‌وسه مرده دهگلان بوده و قاعدتا فردی "غیربومی" برای شهر سنندج محسوب می‌شود، دارای مدرک کارشناسی عمران و فوق لیسانس مدیریت اجرایی است.

 

بر اساس شواهد موجود، وی از جمله حامیان دو آتشه دولت روحانی بوده و در میتینگ‌های سیاسی دولت تدبیر و امید با شال گردن‌های معروف بنفش در کنار مدیران کل استانداری و سران "دفن" استاندار مشاهده شده است.

 

حشمت صیدی، نامزد تصدی شهرداری سنندج

حشمت صیدی - اولین نفر در ردیف اول - با شال بنفش در میتینگ سیاسی دولتی‌ها

 

از طرف دیگر، مجموعه شورای شهر سنندج که در هفته‌های اخیر و در جریان رای عدم ابقای منوچهر فخری، تحت شدیدترین فشارهای رسانه‌ای و افکار عمومی بوده‌اند، وی را محتمل‌ترین گزینه برای شهرداری شدن در دور قبل و دور فعلی می‌دانند.

 

جلال شریعتی، رئیس شورای شهر سنندج در جریان ارایه برنامه‌های حشمت صیدی گفته که "صیدی" تمایل به شهردار شدن نداشت و در دور قبل اگر می‌خواست به هر دلیلی شهردار شود قطعاً می‌شد!

 

گفته‌های یکی از مسببین عزل 2 شهردار قانونی شهر سنندج – شادمان و فخری – این سوال را در اذهان ایجاد می‌کند که اگر ایشان دارای محبوبیت بود، چرا در دور گذشته نتوانست رای اعتماد بگیرد؟

 

در کلام‌ حشمت صیدی نیز تناقاضاتی دیده می‌شود. وی در جریان ارایه برنامه‌های خود گفته که علاقه‌ای به پست و مقام ندارم و به وضعیت کنونی خود افتخار می‌کنم. این در حالی است که برخی از اعضای شورای شهر در دور قبل و به صورت علنی، آرای خود را در مقابل دوربین رسانه‌ها به حشمت صیدی دادند.

 

رای غزیب سجادی به حشمت صیدی در جریان انتخاب شهردار سنندج در سال 94

غریب سجادی، رئیس آخرین سال دور چهارم شورای شهر سنندج در حال رای علنی به حشمت صیدی

 

فرزاد زراعی، عضو جدید شورای شهر سنندج که در هفته‌های گذشته افشاگری جنجالی در خصوص پشت پرده‌های عدم ابقای فخری در رسانه‌ها داشته، از حشمت صیدی سوال کرده که بیشترین بدهی شهرداری از ادارات دولتی است [آیا قول می‌دهید تمام مطالبات را پس بگیرید؟؛ شبهه است شما آدم سیاسی کاری هستید آیا در چارچوب مدیریتتان مسائل سیاسی تاثیرگذار است؟؛ گفته می‌شود "صیدی" مدیریت شده جلو آمده، آیا نایسر را از بمب انجاری نجات می‌دهید؟]

 

صیدی در جواب گفته که کم‌ترین فشار به بنده برای کاندید شدن از جانب شورای شهر بود و فقط با فشار افکار عمومی به شورا آمده‌ام و مخالف لابی هستم و یکی از دلایل بنده برای قبول این پست این بود که پست شهرداری به انتخاب مردم است و با پست دولتی تفاوت دارد.

 

سوال از این نامزد پست شهرداری سنندج این است که کدام فشار افکار عمومی را می‌فرمائید که شما را به سمت تصدی پست شهرداری سوق داده است؟ آیا منظورتان از این فشار، حمایت علنی آقایان شورای شهر و به تبع حامیان شال بنفش گردن شماست؟

 

همچنین خطاب به این نامزد شهرداری سنندج باید گفت که، چند نفر از اعضای فعلی شورای شهر بدون توضیح برای افکار عمومی و صرفا بر اساس غرض شخصی و منفعت طلبی، 2 شهردار قانونی شهر را از گردونه حذف کردند و یقین بدانید که در زمان خود نیز این داستان برای شما تکرار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

حشمت صیدی شورای پنجم شهر سنندج شورای شهر سنندج انتخاب شهردار سنندج

نظرات بینندگان :

امیر چهارشنبه 15 شهریور 1396 | 18:45 پاسخ

سلام ،جناب حشمت صیدی اگر امروز حشمت صیدی شده در دامن اصولگرایان و با حمایتهای آنها به این پست و مسند رسید و برای حفظ پست و مقام فورا تغییر رنگ داده و حامی پر و پا قرص اصلاح طلبان شد در ضمن ایشان هیچگونه ارقی به دهگلان ندارد و مردم این منطقه ایشان را قبول ندارند آیا بنظرتان چنین فردی به درد شهردار ی میخوره؟

آرمان شنبه 18 شهریور 1396 | 21:24 پاسخ

جناب مهندس صیدی یکی از باشخصیت ترین و باسوادترین مدیران شهری هستند،حداقل ما به عنوان مهندس از نزدیک توانایی های علمی و مدیریتی ایشان را دیدیم،نوای آبیدر اینجا منظور از غیر بومی افرادی از جنس و تبار شما هستند،امیدوارم دو ریالیت افتاده باشه،پس خودتو به اون راه نزن،بد جور دارین میسوزین،بابا کل پستهای این مملکت برای شماست،انصاف داشته باشید و از این نسوزید که یک شهردار هم از ما باشه،انسانیت چیز خوبی هست،به چه قیمت میخواید لقمه نانی که سر سفره زن و بچه تون ببرید??? تهمت و افترا و بدگویی??? واقعا که جای تاسف دارد

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->