• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 شهریور 1396 / 13:04   کد خبر : 5152   گروه : اجتماعی
مدیر عامل سازمان فضای سبز شهرداری:

شستشوی درختان معابر اصلی و فرعی سطح شهر سنندج

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: با هدف کاهش سموم و گردو غبار بر روی شاخ و برگ درختان  و همچنین برای جلو گیری از خزان زود رس عملیات شستشوی درختان سطح شهر اجرا شد.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: با هدف کاهش سموم و گردو غبار بر روی شاخ و برگ درختان و همچنین برای جلو گیری از خزان زود رس عملیات شستشوی درختان سطح شهر اجرا شد.

به گزارش نوای آبیدر، "قانع حسینی" مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: با توجه به تغییر شرایط آب و هوا، کاهش رطوبت محیط و شیوع ریزگردها خصوصا در فصل تابستان؛ درختان و فضای سبز به دلیل بر هم خوردن تعادل بین جذب آب توسط ریشه و دفع آن توسط برگها، فضای سبز  دچار خزان زود رس و یا حتی حالت خشکیدگی می شوند.


وی اظهار کردت: در همین راستا و به منظور کاهش سموم و حذف توده های گرد و غبار بر روی شاخ و برگ درختان به ویژه پرچین های بلوارهای ترافیکی و حفظ طراوت و شادابی آن و کنترل عوامل خسارت زا بر روی درختان و ترون ها عملیات شستشوی درختان و فضای سبز سطح شهر اجرا شد.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج هدف از شستشوی شاخ و برگ درختان سطح شهر را جلوگیری از مسدود شدن روزنه های آبی و هوایی برگها که توسط ذرات آلاینده هوا و گرد و خاک پوشیده شده اند را عنوان کرد و افزود: شستشوی درختان سطح شهر موجب طولانی شدن عمر درخت می شود  وتمیز شدن سطح برگها، عملکرد تنفس و تعریق به حالت عادی برمی گردد.


حسینی همچنین ادامه داد: این اقدام با اولویت شستشوی درختان پهن برگ و نیز ترون های موجود در بلوارها و رفیوژها با توجه به قرارگیری در معرض اتواع دوده، سرب و گازهای خودروهای در حال تردد در خیابانها در تماس با انواع آلودگی و گرد و غبار هستند؛ صورت گرفت.


وی خاطرنشان کرد: در واقع برنامه ریزی های سازمان به نحوی است که با توسعه فضای سبز، همگام با تغییرات اقلیمی و کاهش سطح آب های زیرزمینی، درختان قدیمی سطح شهر در راستای حفظ اثرات زیست محیطی حفظ شود.

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

فضای سبز شهری شهرداری سنندج شستشوی درختان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->